Bel Fıtığında Bütüncül Bakış

Bel fıtığı tedavisinde her geçen gün yeni yaklaşımlar ortaya çıkmakta ve eski uygulanan yöntemlerin yerini yenileri almaktadır. Bel fıtığına bütüncül yaklaşım ile kabul edilen düşünce tüm vücudun belirli bir uyum içinde birlikte çalıştığı ve ağrı ya da sorun nereden kaynaklanıyor ise bulup bu sorunu çözmek için vücuda uyarılar gönderilmesidir.

Eğer ameliyatsız bir şekilde bel fıtığından kurtulmak isterseniz bütüncül fizyoterapi ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız ya da İstanbul’da sağlık hizmeti alabilecek konumdaysanız, İstanbul Fizyoterapi merkezi size hem bel fıtığı tedavisi için hem de farklı başka sorunlarınız için çeşitli fizyoterapi yöntemleri ile fayda sağlayacaktır.

Bel Fıtığına Ameliyatsız Çözüm

Uzun yıllardır bel fıtığı tanısı konulan tüm hastalara ameliyat ile tedavi seçeneği sunulmaktadır. Ancak tüm bel fıtığı hastalarına ameliyat iyi gelmemekte sonrasında tekrarlayıp daha kötü rahatsızlıklar yaşayabilmektedirler. Bu nedenle günümüzde ameliyatsız bel fıtığı tedavisi çok önemlidir.

Eğer bel fıtığı tanısı konulduğunda direk olarak ameliyata yönlendirilirseniz öncesinde muhakkak farklı birkaç doktor ile de görüşmeniz uygun olacaktır.

Bel Fıtığında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon [Hasta Görüşü]

Ameliyatsız bel fıtığı tedavisinde öncelikle ilaç ya da iğneler ile kısa süreli çözümler bulunabilir. Ancak asıl etkili olan çözümler uzman fizyoterapist kişiler tarafından uygulanan fiziksel tedavilerdir. Fiziksel tedaviler doğru ve ara vermeden uygulandığın da olumlu birçok etki göstermektedir. Uzman Fzt. Ahmet Burak SEZGİN fizyoterapi ve rehabilitasyon, psikonöroimmünoloji, osteopatik terapi ve Gtos terapi gibi birçok farklı yöntem ile hastalarına ameliyatsız çözümler sunmaktadır.

Manuel Terapi İle Tedavi

Manuel terapi hiçbir şekilde bir cihaz kullanmadan tamamen hastanın ağrı olan bölgesinin çalıştırılması için çeşitli hareketlerin yaptırılması ve el ile uyarılma uygulanması ile gerçekleşen bir yöntemdir. Bu yöntem eklem rahatsızlıkları, kronik bel ağrısı, akut sırt ağrısı gibi şikayetleri olan birçok hastaya bu alanda eğitim almış uzman fizyoterapist, doktor ve fizik tedavi uzmanı kişiler tarafından uygulanabilmektedir.

Manuel terapi diğer fonksiyonel tıp çözümleri gibi hastalara beklenildiğinden çok daha fazla kısa sürede olumlu etkiler vermektedir.

Manuel terapi ile hastalara, elle uygulanan uygulamaları ile kas ve dokulara basınç uygulanmaktadır. Bu yöntem ile hastanın kasları rahatlar dolaşım sistemi doğru çalışmaya başlar. Bu da yumuşak dokularda ağrının azalmasına sebep olur. Bunun yanı sıra hastanın kemik ve eklemlerini bükmek suretiyle yavaştan hızlıya hareketler yapılır.

Neden Bütüncül Bakış İle Tedavi Tavsiye Ediyoruz?

Bütüncül bakış ile yapılan tedaviler hastaların tüm vücutlarına etki etmektedir. Sorun olan bölgeye yapılan uyarılar sayesinde vücut bir bütün şeklinde kendi kendini iyileştirmeye başlar. Bu nedenle tavsiye edilen önemli bir terapi yöntemi olmuştur.

Bu tedavi Osteopati adı ile anılır ve beyin ve omurilik sıvısının vücutta dolaşımının düzenlenmesine de fayda sağlamaktadır. Bu yöntem uzun yılar önce Amerika’da uygulanmaya başlanılan ve uzun yıllardır inanılmaz çözümler üreten bir tedavi olduğu için tercih edilmesinin önemli bir sebebi de budur.

Osteopati sadece bel fıtığında değil, omuriliğin etkili olduğu vücuttaki tüm bölümlere tedavi ederek tüm vücuda sağlık vermektedir. Bu yaklaşımı Türkiye’de birçok fizyoterapist uygularken Bakırköy fizyoterapi merkezi de bu alanda çok başarılı olmuştur.bir soru sorun


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi