Erkek Cinselliğinde Sigaranın Etkileri

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarının başında sigara ve sigaraya bağlı gelişen hastalıklar bulunmaktadır maalesef sigara cinsel sağlık üzerinde son derece olumsuz etkileri bulunan kötü bir alışkanlık. Sigaranın içerisinde bulunan binlerce zararlı maddenin vücutta yapmış olduğu tahribat çerçevesinde özellikle erkek cinselliğinin bundan etkilenmemesi mümkün değildir.

Erkekler kadar olmasa bile kadın cinselliği üzerinde de oldukça önemli zararları bulunan sigara kullanımının her geçen gün yaygınlaşması ve buna paralel olarak sigaradan kaynaklı hastalıkların hızla artış gösterdiği günümüzde erkek veya kadın herkesin bu kötü alışkanlıktan mutlaka kurtulmaları gerekiyor.

Zaten iktidarsızlık sorununa neden olan çevre ve gıda kirliliği, diyabet, kalp ve damar hastalıkları gibi birçok etken çağımızda yaşanırken bu etkenlerin neredeyse hepsini bünyesinde barındıran sigaranın tüm faktörlerden çok daha fazla iktidarsızlık sorununa sebep olduğu unutulmamalıdır.

“Ereksiyon sorunlarının birinci derecede sorumlusu!”

Sigara kullanımı öncelikle akciğerlerde tıkanmalara ve hasara yol açar ve erkek cinsel sorunlarının başlangıç noktasını akciğerlerdir. Çünkü sigara dumanı içerisinde bulunan karbon monoksit akciğerlerde tıkanmalara yol açarak sağlıklı nefes almanın önüne geçiyor. Böylece vücudumuzun tüm organlarını besleyen kan dolaşımı için gerekli olan oksijeni engellenmiş oluyor. Yıllara yaygın olarak damarların tümünde meydana gelen daralmalar zaman içerisinde sinirlerinde duyarsızlaşmasına neden olmaktadır.

“Vücudun ihtiyaç duyduğu oksijeni almasını engelliyor.”

Sağlıklı bir ereksiyon için gerekli kanın yeterli uyarılma ardından bacaklardan geldiği düşünülürse penisin erekte olabilmesi için bacaklardan alacağı takviye kana ihtiyacı vardır. Cinsel işlev sonunda ereksiyonun sona ermesi ile peniste bulunan kan bacaklara geri dönerek cinsel aktivite sona erer. Bu noktada yeterli kan takviyesinin gelmemesi veya çok ağır gelmesi birleşme için gerekli olan ereksiyonu engelleyecektir.

Erkek cinsel sorunlarının temelini oluşturan kan akışının yavaşlaması ve buna bağlı olarak dokuların yeterli derecede oksijenlenmemiş kan ile yavaş yavaş zarar görmesi, penis içerisinde bulunan damarların zamanla tıkanmasına veya özelliğini kaybetmesine yol açar. Fakat sigaranın bütün vücutta olduğu gibi peniste ve bacaklarda bulunan damarları tahrip etmesi doğal olarak iktidarsızlık rahatsızlığının ortaya çıkmasına neden olur.bir soru sorun


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi