fbpx

Footbalance Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık

Anatomik duruş bozukluğu günümüzde en büyük sağlık sorunlarından biri.Modern yaşam ve teknolojik hayat özellikle bireylerin kadın erkek fark etmeksizin bu duruş bozukluklarını dahada arttıran en önemli husus. Daha büyük sorun ise; çoğu kimsenin bunun bir sorun olduğunu dahi bilmiyor olması yada biliyor olsa bile bu durumu kabullenmiyor olması. Yapılan çalışmalar; Dünyada her 4 kişiden 3’ünün yere doğru şekilde basmıyor olması ve anatomik duruş bozukluğundan kaynaklı yürüyüş bozukluğuna sahip olduğunu göstermekte.

Özellikle bu duruş bozuklukları ile beraber gelen ayak sağlığında ki bozulmalar bütüncül ve fonksiyonel tıp bakış açısı içerisinde bir çok fizyolojik rahatsızlıklara da neden olabilmekte veya var olan kronik ortopedik rahatsızlıkları daha ciddi boyutlara taşıyabilmektedir. Buna rağmen kimse bu durumun bir sorun olduğunu kabul etmiyor ve bunun için gereken yöntemleri uygulama hassasiyeti göstermiyor. Oysaki, sosyal ve çevresel yaşamı ciddi şekilde etkileyen bu sorunun çözümü oldukça kolay.

Peki nasıl?

Footbalance, ortopedik yürüyüş bozukluklarını ortadan kaldıran ve yere daha sağlam basmayı sağlayan harika bir özel tabanlık. Footbalance neden kullanılmaya değer şimdi bunu anlamlandırmaya çalışalım.

İşte nedenleri.

1-Yürüyüş bozukluklarını ortadan kaldırarak eklemlerinize binen yükü azaltın!

Ayak tabanı veya iskelet problemleri kaynaklı yürüyüş bozuklukları, eklemleri en fazla etkileyen durumlardan biridir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için Footbalance ortopedik tabanlık kullanılabilir. Footbalance, hem yürüyüş bozukluklarını ortadan kaldıracak hem de sosyal yaşamınıza olan olumsuz etkisini minimal düzeye indirecek. Üstelik sadece sizin ayaklarınıza özel olarak tasarlanacak olan kişiye özel tabanlık olması sayesinde, ayaklarınızın şekil bozuklukları ve yanlış yürümeden kaynaklanan içe basma, dışa basma veya dizlerde ki X bacak ve O bacak gibi durumlarıda pozitif olarak destekleyecek ve iyileşmesine katkı sağlayacak. Sadece 10 dakikada özel teknoloji ile size özel olarak tasarlanacak bu tabanlıkları Türkiye’de bütüncül ve fonksiyonel fizyoterapi konusunda hizmet veren birkaç merkezden birisi olan ABS Bütüncül Fizyoterapi Hizmetleri merkezine ulaşarak, uzman fizyoterapist kadrosunun analizleri neticesinde hemen kullanarak etkisini görebilirsiniz.

2-daha özgüvenli hareket edin!

Yürümek, koşmak, zıplamak… Ortopedik bir rahatsızlığa sahipseniz bunları yapmak imkansız ve hatta işkenceye dönüşebilir. Ama hem tedavi edici hem de ayaklarınızı rahat ettirici Footbalance ortopedik tabanlık sayesinde artık bunların hepsini özgür bir şekilde yapabileceksiniz. Ayaklarınıza herhangi bir zararı olmayan, yüksek memnuniyet oranına sahip ve sizi rahatsız etmeyecek olan Footbalance ile rahatlığı deneyimleyeceksiniz. Daha önce hiç hissetmediğiniz rahat yürüyüşü ve rahat koşuları bu özel tabanlık sayesinde keşfedeceksiniz. Antrenman, spor ve diğer aktiviteleriniz için de ihtiyacınız olan tek şey Footbalance ortopedik tabanlık.

3-footbalance ortopedik tabanlık teknolojisi

Finlandiya merkezli Footbalance şirketi tarafından inovatif yani yenilikçi bir ürün olarak piyasaya sürülen ve çok kısa sürede dünyanın en çok tercih edilen medikal ürünleri arasına giren Footbalance ortopedik tabanlık, Dünya’da toplam 1500 merkezde bulunmakta. Tabanlıklar elektronik ısı teknolojisi sayesinde ayaklarınıza göre size özel tasarlanmaktadır. Sadece birkaç dakikada kişiye özel tabanlık olarak hazır hale getirilen bu tabanlıklar; eklem, kas, doku ve sinir ağrılarınada son vermektedir. TAbiki bu ağrıların sebebi duruş ve basış bozuklukları ise. Çünkü unutulmamalıdır ki patoloji başka bir şeydir patolojik olmayan mekanik bozukluktan kaynaklı ağrı faktörleri başka bir şeydir.

Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin ve uzman ekibi ile birlikte bu ortopedik tabanlığı test edebilir ve özel kullanım sürecini detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

  • Vücutta ki mekanik bozukluklar için bütüncül değerlendirme ve tabanlık şart

Yürüyüş bozukluklarının tedavisinde ve ortadan kalkmasında Footbalance ortopedik tabanlık tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden birisi analiz ve tabanlığın uzman fizyoterapistler tarafından yapılıyor olması ve merkezimizde bütüncül olarak değerlendirilmesi. Tabanlık yapıldıktan sonra tabanlığı nasıl kullanacağınıza ve verilecek olan egzersizlere Fizyoterapistiniz ile birlikte karar verebilirsiniz. Kullanım talimatları, sürecin takibi, ortopedik sorunların hangi özel yöntemler ile birlikte ortadan kalkacağı ve Footbalance ile ilgili diğer tüm detayları öğrenmek için Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin ve ekibi ile hemen iletişime geçebilir, ayaklarınız ve sağlığınız için en iyi seçimi yapabilirsiniz.

FootBalance yenilikçi teknoloji tabanlıkların fizyoterapist gözüyle holistik ( bütüncül ) olarak değerlendirip egzersizler ile kombine bir şekilde sunulması tabanlık konusunda ki başarımızı fazlasıyla arttıran bir diğer sebep ve yaklaşımdır. Sağlıklı günlerBir cevap yazın


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

    close-link
    WhatsApp WhatsApp
    Hemen Ara
    Yol Tarifi