GTOS Terapi Hangi Rahatsızlıklarda Etkili?

GTOS terapi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Egzersiz Fizyolojisi Enstitüsü kurucularından olan DR. Çetin Gürses’in geliştirdiği bir tedavi yöntemidir. Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin terapilerinde bu yöntemi bütüncül bakış açısı ile beraber fonksiyonel tıp ile birleştirerek fizyoterapiye uygun birçok hastalığında tedavisinde belirli bir seans aralığı ile çözümler getirildiğini gözlemlemektedir. Bu terapide amaç hastanın terapi sonucunu daha kısa sürede ve kalıcı olarak görmesi sağlanmıştır.

GTOS terapi yönteminin kullanıldığı bazı hastalıklar tanı ve teşhisi hekim tarafından koyulmuş olmak koşulu ile;fibromiyalji, fıtık, bel fıtığı, siyatik, boyun fıtığı, sırt ağrısı, kireçlenme ve menüsküs yırtığıdır. Bu hastalıklar günümüzde çok yaygın olarak görülen ve farklı birçok çözümü bulunan vakalardır. GTOS tedavisi hem acısızdır hem de kısa sürede etki gösterdiği için tercih edilir olmaya başlamıştır.

Ameliyatsız Bel Fıtığı

Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi günümüzde uygulanmaya başlamış olmak ile birlikte daha açıklayıcı bir söylem ile ameliyat gerektirmeyen bel fıtığı, boyun fıtığı problemlerinde bile hala ameliyatı tercih eden uzmanlar ve bunu isteyen hastalar bulunur. Ameliyat haricinde hiçbir tedavinin kesin sonuç getirmediğini savunan uzmanların aksine bilimin ve kanıta dayalı tıp çalışmalarının artması neticesinde birçok fizyoterapist ve fizik tedavi uzmanı gerek ülkemizde gerekse Dünya’nın bir çok ülkesinde bu görüşü reddeden terapi yöntemleri geliştirmişlerdir.

Uzman fizyoterapistlerin tercih ettiği bütüncül fizyoterapi yöntemi ile bel fıtığı ve daha birçok hastalığın terapi ve tedavisi mümkündür. Bakırköy fizyoterapi merkezi bu konuda uzmanlaşmış olup çeşitli fizyoterapi yöntemleri ile hastaları kısa sürede sağlığına kavuşturmaktadır.

Ameliyatsız bel fıtığı tedavisinde, GTOS terapi, manuel terapi gibi çeşitli tedaviler kullanılarak İstanbul fizyoterapist uzman kadroları ile olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Ameliyatsız Boyun Fıtığı

Fıtık denildiğinde belden sonra en çok akla gelen ve yaygınlığı olan hastalıklardan biri de boyun fıtığıdır. Günümüzde boyun fıtığı ile ilgili de birçok farklı tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Bu yöntemler kimi zaman olumlu etki gösterse de hasta tipine göre çözüm getirmeyen tedavi yöntemleri de mevcuttur. Bu nedenle doğru hastane ve doktorun tercih edilmesi ve doğru tanı koyulması çok önemlidir.

Boyun fıtığında da bel fıtığında olduğu gibi ilaç ve iğne gibi yöntemlerin yeterli olmadığı ve hastanın çok fazla ağrı çektiği yaşam kalitesinin düştüğü durumlarda ameliyatlı yönteme uzun yıllardır yer verilmiştir. Ama hem hastalar hem de uzmanlar artık ameliyatsız daha pratik ve kesin çözümlü yöntemlerin uygulanmasını istemektedir. Bu yöntemlerin başında fizyoterapi gelmektedir. Çeşitli fizyoterapi yöntemleri ile boyun kaslarının güçlendirilmesi, omurganın rahatlatılması ve fonksiyonel egzersizlerle uzman bir fizyoterapist tarafından uygulanacak fizyoterapi ve rehabiltiasyno ile ağrının en aza indirilmesi amaçlanmıştır.

Uzman Fzt. Ahmet Burak SEZGİN bel ve boyun fıtığında uyguladığı birçok farklı fizyoterapi  yöntemi ile tanı ve teşhisi hekim tarafından koyulmuş hastalara çözümler üretmektedir. İstanbul fizyoterapi merkezi içinde gerçekleşen bu tedaviler için öncelik ilgili bir hekime muayene olmak ve hangi tedavinin size uygun olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir.

İğnesiz İlaçsız Fıtık Tedavisi

Ameliyat gerektirmeyen tüm fıtık hastalıklarında ameliyatsız tedavi yöntemleri tercih edildiği gibi artık hastalar ve uzmanlar daha az ilaç ve daha az kimyasal ürünler kullanarak tedavi yöntemlerinin kullanılmasını hedeflemişlerdir. Hastalar için acısız olması uzmanlar için ise doğal yöntemlerin kullanılması önemli bir etkendir. Bu anlamda uzman fizyoterapist kişilerin yaptığı manuel, osteopatik, psikonöroimmünolojik, GTOS Terapi vb. gibi bütüncül yaklaşımsal fizyoterapiler hem ilaçsız hem de herhangi bir cihaz kullanılmadan tamamen el ile ve egzersiz hareketleri ile gerçekleşmektedir.  Bu tedavi yöntemleri tıp dünyasında yankı uyandırmış ve gelecekte de kullanılmaya devam edileceği konusunda bir kuşku kalmadığı gözlemlenmiştir.bir soru sorun


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi