fbpx

GTOS Terapi Nedir? Nelerde Etkilidir?

Kas ve iskelet sistemini hedef alan hastalıklar modern çağımızda oldukça sık görülmektedir. Bu rahatsızlıklardan muzdarip olanlar, günlük hayatlarını kısıtlayan ağrı-spazm-ağrı döngüsü ve his-kuvvet kaybı problemlerinin çözülmesi için çeşitli tedavi yöntemlerine başvurur. Tedavi süresi uzadıkça hastanın psikolojisi de olumsuz etkilenmektedir. Bu yüzden hastaları psikolojik olarakta rahatlatmak ve tedavi olan inancını arttırmak için iyileşmede ki hız da önemlidir. Burada hız denilerken tek bir seferde iyileşme olarak düşünmemekte gerekiyor tabiki. Çünkü hiçbir fizyoterapist’in elinde sihirli bir değenek yok.

Devam edecek olursak;

GTOS terapi, doktor kontrolünde teşhis ve tanısı konulmuş olan ve tedavisi gerçekleştirilebilen nöromusküler dediğimiz kas ve sinir sistemi hastalıklarına çare olan önemli bir destekleyici tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi, tedavisi uzun süredir devam eden kronik rahatsızlıklarda etkili olduğu kadar akut spazmlar ve ilk tedavilerde de oldukça etkilidir.

Gtos terapi nedir?

GTOS terapi, kas iskelet sistemini oluşturan tüm dokuların rahatsızlıklarında kullanılan bir fizik tedavi ( fizyoterapi ) yöntemidir. Bu yöntem ABS Holistik Sağlık’ta GTOS Terapi Uzmanı fizyoterapistler tarafından patentli bir cihazla, deri altına girmeden, manuel olarak el ile uygulanır.   Akut ve kronik kas-iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde çok başarılı olan GTOS terapi, çağımızın en önemli buluşlarından biridir. 21. Yüzyılın en etkili tedavi seçenekleri arasında GTOS Terapi’de gösterilmektedir.

Gtos terapi hangi rahatsızlıklarda etkilidir?

GTOS Terapi Türkiye’de ilk olarak, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Egzersiz Fizyolojisi Enstitüsü kurucularından Dr. Çetin Gürses tarafından geliştirilmiş olup, etkinliği Boston Üniversitesi’nin 25.11.1999 tarihli raporu ile onaylanmıştır. Nöromusküler yani kas ve sinir sistemi kaynaklı rahatsızlıklar üzerinde kalıcı etkisi olan GTOS Terapi yönteminde rahatsızlığın durumuna göre tek seans’ta bile başarı elde edilebilmektedir. Bu durumda tabiki hastanın kaç seans gelmesi gerektiği yada GTOS Terapi uygun olup olmadığı uzman kişi tarafından belirlenmektedir. Uygun şartlara sahip hastalarda elde edilen memnuniyet ve başarı oranı %85’in üzerindedir.

Peki GTOS Terapi ile tedavisi gerçekleştirilen rahatsızlıklar nelerdir ? diye düşünürsek şu şekilde sıralanabilir;

 • Tüm Omurga problemleri
 • Bel Fıtığı
 • Boyun Fıtığı
 • Kas patolojileri (kas gerginlikleri, tendinitler, kas yırtıkları)
 • Lateral epikondilit ( tenisçi dirseği )
 • Karpal Tünel Sendromu
 • Sinir sıkışması
 • Romatizmal hastalıklar (Fibromiyalji, Miyofasiyal ağrı sendromları, Ankilozan spondilit (AS))
 • Eklem ağrıları (omuz ağrısı, diz ağrısı, kalça ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı vb.)

Gtos terapi’nin yan etkisi var mı?

GTOS Terapi, ABS Holistik Sağlık’ta Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin öncülüğünde alanında uzman fizyoterapistler ve yine Ahmet Burak Sezgin tarafından kullanılan özel bir cihazla uygun noktalara, uygun miktarda basınç uygulayarak ağrı döngüsünü ortadan kaldırmayı hedefleyen başarılı ve kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Terapi’nin uygulama seanslarında hiçbir şekilde tıbbi ilaç, iğne, ışın, elektrik gibi yardımcı yöntemler kullanılmaz. Bu nedenle uygulanan tedavinin hiçbir yan etkisi yoktur.

Sadece uygulama esnasında ciltte hafif kızarıklığa sebep olabilir.

Uygunluğu onaylanmış her yaştan ve her gruptan kişiye uygulanabilen, yan etkisi bulunmayan, ideal bir tedavi yönetimidir.

Masaj’dan daha risksiz bir yöntemdir.

Teşhis ve tanı’nın hekim tarafından koyulmuş olması ve GTOS Terapi’ye uygun hasta olunmalıdır. Gerekli şartlar sağlandığında fizyoterapistinizinde sizi tedaviye uygun görmesiyle birlikte hiçbir şekilde yan etkisi olmayan çok başarılı bu tedavi yöntemi için bizleri iletişim bölümümüzü tıklayarak arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.Bir cevap yazın


Gelen Sorular


 • serdal aydın

  avazkülernekroz hastalığına GTOS terapinin faydası olurmu.Bu rahatsızlıktan kurtulma şansımız ne kadar.Kaç seansta iyileşme başlar.Bilgi verebilirmisiniz

  • Merhabalar. Geçmiş olsun öncelikle. Avesküler Nekroz teşhisi almış hastalarda fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamaları, bütüncül fizyoterapi ve fonksiyonel tıp bakışı çerçevesinde ciddi başarı sağlamaktadır. GTOS Terapi’de bu kapsamda uygulanan metotlardan birisidir. Hastalığın başlangıçı, evresi ve durumu seans sayısını ve süreci etkileyecektir. Arzu ettiğiniz takdirde bizlerle iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz. Sağlıklı günler.

 • Bu tedavi kalça protez ameliyatı olması söylenen hasta içinde geçerlisidir tedavi işe yararım

  Bu tedavi kalça protez ameliyatı teşhisi konulan hastalar içinde yararlısıdır fiyatı nedir ve kalıcı çözümmüdür

  • Merhabalar. Geçmiş olsun. Fizyoterapist değerlendirmeside bu konuda önem taşır. Rahatsızlığınızın evresi fizyoterapi ve rehabilitasyon programından göreceğiniz yararı etkileyecektir. Uygunluğunuz söz konusu ise fizyoterapi ve uygulamaları ciddi başarı sağlayacaktır. Egzersizlerinize, beslenme programınıza ve terapistinizin isteklerine uyum sağladığınız takdirde her hastalıkta olduğu gibi kalça problemlerinde de çözüm kalıcıdır. Sağlıklı günler.

 • Perin

  Bu terapi Kronik migren icin onerilirmi? Amerikada boyle bir terapi varmi? ve adi ayni isimdemi?
  saygilarim

 • Nigar

  Merhaba. Tedaviye başlamadan önce tahlil MR vs. istiyor musunuz? Seans ücreti ne kadar. Sağlık güvencemiz ücretlendirmede bize fayda sağlıyor mu? Teşekkürler.

  • Merhabalar. Fizyoterapi teşhis ve tanı almış olan hastalarda egzersiz ile kombine bütüncül çalışmaları kapsar. Herhangi bir ilaç veya doku altı işlemleri içeren yaklaşımlar yoktur. Hastanın teşhis ve tanısının hekim tarafından koyulmuş olması gerektiği için herhangi bir tahlil veya mr istenme durumuda söz konusu değildir. Daha detaylı bilgi için iletişim bölümü üzerinden asistanlarımızla görüşebilirsiniz. Sağlıklı günler.

  • Demet

   Kireçlenme ağrıları için kesin çözüm sagliyormu

   • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

    Sağlık fonksiyonel düşünmeyi ve bütüncül bakmayu gerektirir. GTOS Terapi tek başına bu tip ağrıların tedavisinde kesin çözümdür asla söylenemez. Beslenme, egzersiz başta olmak üzere çevresel etmenlerin tamamı düşünülmelidir. Multidisipliner çalışma ile birlikte kalıcı çözüm sağlanabilir. Geçmiş olsun. Sağlıklı günler.TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

  close-link
  WhatsApp WhatsApp
  Hemen Ara
  Yol Tarifi