GTOS Terapi Nedir? Nelerde Etkilidir?

Kas ve iskelet sistemini hedef alan hastalıklar çağımızda oldukça sık görülmektedir. Bu rahatsızlıklardan mustarip olanlar, günlük hayatlarını kısıtlayan ağrı-spazm-ağrı döngüsü ve his-kuvvet kaybı problemlerinin çözülmesi için çeşitli tedavi yöntemlerine başvurur. Tedavi süresi uzadıkça hastanın psikolojisi olumsuz etkilenmektedir.

GTOS terapi, doktor kontrolünde teşhis ve tedavisi gerçekleştirilen nöromusküler (kas ve iskelet sistemi) hastalıklara çare olan önemli bir alternatif tedavi yöntemidir. Bu yöntem, tedavisi uzun süredir devam eden kronik rahatsızlıklarda etkili olduğu kadar akut spazmlar ve ilk tedavilerde de oldukça etkilidir.

GTOS Terapi Nedir?

GTOS terapi, kas iskelet sistemini oluşturan tüm dokuların rahatsızlıklarında kullanılan bir fizik tedavi yöntemidir. Bu yöntem, GTOS Terapi Uzmanı fizyoterapistler tarafından patentli bir cihazla, deri altına girmeden, manuel olarak uygulanır. Akut ve kronik kas-iskelet hastalıklarının tedavisinde çok başarılı olan GTOS terapi, çağımızın en önemli buluşlarından biridir.

GTOS Terapi Hangi Rahatsızlıklarda Etkilidir?

GTOS Terapi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Egzersiz Fizyolojisi Enstitüsü kurucularından Dr. Çetin Gürses tarafından geliştirilmiş olup, etkinliği Boston Üniversitesi’nin 25.11.1999 tarihli raporu ile onaylanmıştır. Nöromusküler rahatsızlıklar üzerinde kalıcı etkisi olan bu yöntemde rahatsızlığın durumuna göre tek seans sonunda elde edilen memnuniyet oranı %85’in üzerindedir.

GTOS Terapi ile tedavisi gerçekleştirilen rahatsızlıklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Omurga problemleri (bel-boyun ağrıları)
  • Bel fıtığı ve boyun fıtığı hastalıkları
  • Kas patolojileri (kas gerginlikleri, tendinitler, kas yırtıkları)
  • Romatizmal hastalıklar (Fibromiyalji, Miyofasiyal ağrı sendromları, Ankilozan spondilit (AS))
  • Eklem ağrıları (omuz ağrısı, diz ağrısı vb.)

GTOS Terapi Tedavisinin Yan Etkisi Var mıdır?

GTOS Terapi, uzman fizyoterapistler tarafından kullanılan özel bir cihazla uygun noktalara, uygun miktarda basınç uygulayarak ağrı döngüsünü ortadan kaldırmayı hedefleyen alternatif bir tedavi yöntemidir. Terapi uygulama seanslarında tıbbi ilaç, iğne, ışın, elektrik gibi yardımcı yöntemler kullanılmaz. Bu nedenle uygulanan tedavinin hiçbir yan etkisi yoktur. Sadece uygulama esnasında ciltte hafif kızarıklığa sebep olabilir. Uygunluğu onaylanmış her yaştan ve her gruptan kişiye uygulanabilen, yan etkisi bulunmayan, ideal bir tedavi yönetimidir.bir soru sorun


Gelen Sorular


  • Nigar

    Merhaba. Tedaviye başlamadan önce tahlil MR vs. istiyor musunuz? Seans ücreti ne kadar. Sağlık güvencemiz ücretlendirmede bize fayda sağlıyor mu? Teşekkürler.

    • Merhabalar. Fizyoterapi teşhis ve tanı almış olan hastalarda egzersiz ile kombine bütüncül çalışmaları kapsar. Herhangi bir ilaç veya doku altı işlemleri içeren yaklaşımlar yoktur. Hastanın teşhis ve tanısının hekim tarafından koyulmuş olması gerektiği için herhangi bir tahlil veya mr istenme durumuda söz konusu değildir. Daha detaylı bilgi için iletişim bölümü üzerinden asistanlarımızla görüşebilirsiniz. Sağlıklı günler.TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi