fbpx

Kimler Ortopedik Tabanlık Kullanmalı

Herkesin ayağı kendine özeldir. Sağ ve sol ayaklarımız dahi birbirinden farklıdır. Ayak tabanımız, kıvrım, eklem ve boşluklardan oluşur. Topuğumuz vücudumuzun yükünü desteklemek isterken ayak tabanımız yükü vücudumuza dağıtmak ister. Bütün vücudumuzu taşıyan, bize günlük aktivitelerimizde eşlik eden ayaklarımız günün sonunda yorgun düşebiliyor ve ağrıyabiliyor. Çok zaman da ayaklarımızdaki bu ağrıları ciddiye almıyor ya da bu ağrılara katlanıyoruz. Ancak bu hafif ağrılar kronikleşirse, ağrılarınızdan kurtulmak için medikal tabanlık seçeneğini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Neden Ortopedik Tabanlık Kullanmalısınız?

Ayaklarınız düzgün desteklendiğinde vücut duruşunuz iyileşir. Böylece yanlış yüklenmelere bağlı sakatlıklardan ve eklem aşınmalarından kaçınmış olursunuz. Günlük aktiviteleriniz sırasında oluşan yorulma hissi azalır, performans artar. Böylelikle yaşam kaliteniz artmış olur. Ayakkabılarda standart tabanlıklar olur. Bu tabanlıklar sizin ayaklarınıza uygun üretilmemiştir. Ayak, ayakkabının içinde doğru konumlandırılmadıysa yürüyüş ve koşu esnasında doğru ve doğal pozisyon yakalanamaz. Bu sorun da ileride eklem ağrılarına hatta sakatlıklara kadar gidebilir.

Kimler Ortopedik Tabanlık Kullanmalı?

 • Genellikle en çok rastlanan rahatsızlıklar arasında düz taban ve yüksek kavisli ayak görülür. Bu hastaların yaylanma fonksiyonu yeterli olmadığı için ağrılar meydana gelir.
 • Halluks Valgus, ayak baş parmağının ikinci parmağa doğru yönelmesiyle oluşan bir rahatsızlıktır. Baş parmağın yanında “bunyon” olarak tanımlanan kemik çıkıntısı oluşur ve ağrı ile kendini gösterir. Bu rahatsızlığa sahip kişiler ortopedik tabanlık kullanımıyla ağrılarını hafifletebilirler.
 • Topuk dikeni, topukta oluşan iritasyon ve şişlik sonucu ağrı oluşması hastalığıdır. Bu gibi topuk ağrısı olan kişiler de ortopedik tabanlık kullanabilirler.
 • Diyabet hastalarının ayak anatomileri ve kas yapıları zamanla değişiklik gösterebilmektedir. Ayakta şekil bozuklukları gelişebilir. Önlem alınmadığı taktirde daha ileri sorunlara yol açabilir.
 • Hastaların zemine dengeli ve homojen bir şekilde basıyor olmaları büyük önem taşır. Ayak, topuk, diz, kalça ve sırt ağrılarının nedeni ayağınızı yere yanlış basıyor olmanızdan kaynaklanabilir. Yere dengeli ve sağlam basmak için ortopedik tabanlık kullanılmalıdır.

Herkes günlük yaşamında ve spor aktivitelerinde ortopedik tabanlık kullanabilir. Tabanlık iki temel ihtiyacı karşılar; ayakkabıda konforu artırır, böylece performans artar bir de hedeflenen rahatsızlığı çözmeye yardımcı olur. Hiçbir rahatsızlığınız olmasa bile ortopedik tabanlık kullanabilirsiniz. Tam bu noktada Footbalance ortopedik tabanlıklar yardımınıza koşacaktır. Hekim tanı ve teşhisi doğrultusunda yapılan daha sonrasında uzman fizyoterapist ile  değerlendirmeler sonucu size özel ortopedik tabanlıklarınıza kavuşabilirsiniz. Ayak analiziniz yapılır. Ayaklarınızın şeklinde %100 size özel oluşturulacak biçimde yeni nesil teknoloji ile tabanlıklara şekil verilir. 10 dakika gibi kısa bir sure içinde oluşturulacak Footbalance tabanlıklar tüm ayakkabılara uygun biçimde tasarlanır. Ayakkabı içine size özel oluşturulan tabanlığınız yerleştirildikten hemen sonra hayat kalitenizi artırabilir daha sağlıklı yarınlara adım atabilirsiniz.Bir cevap yazın


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

  close-link
  WhatsApp WhatsApp
  Hemen Ara
  Yol Tarifi