Manuel Terapi Yorgun Bedenler İçin Güçlü ve Etkili Bir Çözüm

Günlük yaşamın telaşı içinde çoğu zaman bedenimizin şikayetlerini göz ardı ediyoruz. Zamana karşı yarışırken, küçük bir şikâyeti önemsemeden günü bitirebilme kaygısını hepimiz taşıyoruz. Ancak bu durum zamanla telafisi güç sorunları da beraberinde getiriyor. Çoğumuzun yaptığı iş, zihinsel yorgunluğun yanında bedensel bir yükü de taşımamıza neden oluyor. Böyle bir durumda tüm yükü taşıyan bedenimize de söz hakkı vermeliyiz. Manuel terapi işte bu noktada yorgun bedenlerimiz için güçlü, etkili ve hızlı bir çözüm olarak bizlere sunuluyor.

Hiçbir yan etkisi bulunmayan, kimyasal herhangi bir desteğe ihtiyaç duyulmadan bu alanda ciddi ve başarılı eğitimler almış uzman olabilme yetkisine sahip fizyoterapist ve yine bu alanda eğitim almış ve uygulama yetkisine sahip hekimler tarafınca uygulanabilirliği olan, manuel terapist ünvanı altında manuel terapi yardımıyla gerçekleştirilen bu tedaviyi her geçen gün daha çok insan tercih ediyor. Şehir hayatının gürültüsü ve ağırlığı, bilgisayar ekranına bağımlı yaşamlar, düzensiz, yetersiz ve yanlış beslenme sonucunda isyan eden bedenlerimiz için neyse ki tedavi yöntemleri de geliştiriliyor. Bu yöntemler içerisinde manuel terapi birçok şikâyetin etkili çözümü olarak dikkat çekiyor.

Manuel Terapi Kaliteli Yaşam için Önemli Bir Adım

Kas ve bağ bölümlerinde ağrıların ve fonksiyon kayıplarının ortaya çıkmasıyla ihtiyaç duyulan manuel terapi, size kaliteli bir yaşamın da kapılarını açıyor. Bel, boyun, omuz, dirsek, diz, el ve ayak bilekleri gibi bedenin önemli noktalarındaki ağrıların zamanla hayatı çekilmez hale getirdiği noktada bu terapi yönteminden faydalanabilirsiniz. Özel tekniklerle ve tamamen el ile uygulanan manuel terapi, işinin uzmanı bir manuel terapist desteğiyle tüm şikayetlerinizin kısa sürede giderilmesini sağlıyor. Diğer tedavi yöntemlerine göre çok daha kısa sürede sonuç almanızı yardımcı oluyor. Kaslarınızın rahatlayarak, bedeninizde dolaşımın artmasını sağlayan manuel terapide ilk seanstan itibaren sonuç alınıyor.

Fizyoterapide Bütüncül Yaklaşım, Hayatınızı Değiştiriyor

Manuel terapi ihtiyacı duyan bir hasta için profesyonelliğin gereği olarak, holistik fizyoterapi (bütüncül fizyoterapi) en doğru yaklaşım olarak değerlendiriliyor. Böyle bir yaklaşımla, her geçen gün yeni bir yöntemin kullanıldığı tıp metotlarının uygulanması benimseniyor. Fizyoterapi yalnızca belirli rahatsızların tedavi edilmesi için değil, vücut sistemimizdeki farklı sistematik sorunların çözümü için de uygulanıyor. Fizyoterapiyi daha geniş bir alandaki sorunlar için tedavi yöntemi olarak benimseyen profesyonel manuel terapist, bu bütüncül yaklaşımı takip etmeli. Uygulanan tedavinin kalıcılığı ve etkinliği için de bu yaklaşımın üzerinde önemle durulmalı.

Holistik (Bütüncül) Fizyoterapi ile Tedaviden Daha Fazlası Sunuluyor

Yalnızca şikayetleri sona erdirmeyi amaçlamayan holistik fizyoterapi yaklaşımıyla, bu şikayetlerin kaynaklarına da ulaşmak amaçlanıyor. Böylece yaşanılan sorunların tekrar etmesi de önlenmiş oluyor. Geniş uygulama alanına sahip fizyoterapide bu bütüncül yaklaşım içinde manuel terapi, bedensel rahatlamayı sağlıyor. Manuel terapinin uygulamasında da bu anlayışı benimseyen işinin uzmanı bir manuel terapist tedavinin olumlu sonuçlanmasında önemli bir rol oynuyor. Bu bütüncül yaklaşımın gereği olarak özellikle psikonöroimmünoloji, osteopati, fizyoterapi, egzersiz gibi farklı alanlarla birlikte uygulanan manuel terapi, daha kalıcı ve etkili şekilde sonuçlanıyor. Destek alacağınız manuel terapist bu alanlarda da gerekli bilgiye mutlaka sahip olmalı.

Manuel Terapi Konusunda Uzmanlıkta da Bütüncül Yaklaşım Tercih Edilmeli

Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin, profesyonel manuel terapist olarak, akademik alandaki çalışmalarını tedavi süreçlerinin uygulanmasında da etkili şekilde kullanıyor. Fizyoterapi ve rehabilitasyon, Osteopatik Terapi (Osteopati), Psikonöroimmünoloji, Strukturel Integration Terapi ve GTOS Terapi Metodu gibi alanlarda uzman olan Sezgin, Ortopedik Manipülatif Fizyoterapi (Manuel Terapi) konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Bütüncül terapi metotlarını kullanarak, sağlıklı bir bedene sahip olmanın önemini vurgulayan uzman fizyoterapist; iyileşmenin mutluluğunu yaşamak için uzman desteği konusundaki arayışınıza son veriyor. Manuel terapi konusunda destek almak için iletişime geçebilirsiniz.bir soru sorun


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi