Migren Nasıl Geçer?

Migren genellikle yaşanan şiddetli baş ağrıları olarak tanımlanmaktadır. Hastalar bu baş ağrıları başladığı zaman günlük yaşantılarında oldukça sıkıntı yaşamaktadırlar. Migren için doktora başvurduğunuz zaman ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Yaşanan ataklarda bazı hastalara iyi karanlık ve sessiz bir odada dinlenmek iyi gelebilmektedir.

Günümüzde ise gelişen tıp sayesinde hastalar için pek çok farklı yöntem geliştirilmektedir. Modern tıpta şu günlerde fonksiyonel tıp uygulamaları ile her hasta için özel bir tedavi uygulanılmaya çalışılarak rahatsızlık giderilmeye çalışılmaktadır.

Hasta hikayelerine göre neden sonuç ilişkisi kurularak ise bütüncül fizyoterapi ile hastalar ilaç, iğne ve ameliyat kullanmadan tedavi edilmeye çalışılmaktadır.

Migren Hastalığında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon [Hasta Görüşü]

Uzun yıllardır İstanbul fizyoterapi merkezi bünyesinde teşhis ve tanısı doktor tarafından koyulmuş ve fizyoterapiye uygun hastalarını kabul eden ve çeşitli fizyoterapi yöntemleri ile migren hastalığından kurtulmalarına yardımcı ve destek olmaya çalışan Uzman Fzt. Ahmet Burak Sezgin ile sizde uygun fizyoterapi ile bu rahatsızlıktan kolayca kurtulabilirsiniz.

Migren Hastalığında Fizik Tedavi

Migreniniz ile boğuşurken hiç öncelikle ilgili bir fizik tedavi uzmanı ile görüşüp yardım almayı düşündünüz mü? Migrenin size yaşattıklarından kurtulmak için fizik tedaviden yardım alabilirsiniz. Doğru ellerde uygulanacak olan bazı tekniklerin yardımı ile kısa zaman içerisinde ağrılarınıza elveda diyebilirisiniz.

Bu konuda yapmanız gereken alanında söylediğimiz gibi önce ilgili bir uzman hekime danışmak daha sonrasında ise uygun görüldüğü takdirde bir uzman fizyoterapist ile iletişime geçerek hasta hikayenizi ve ataklarınızın sıklığı ve şimdiye dek uygulanan tedavileri paylaşarak uygun bir yol haritası belirleyerek terapi ve rehabilitasyon programına başlayabilirsiniz.

Migren için Bakırköy fizyoterapi merkezi uzman kadrosu ile hastalarına hizmet vermektedir. Kısa zaman içerisinde uygulanacak terapiler ile bambaşka biri olarak hayatı dolu dolu yaşamaya devam edeceksiniz.

Migren Hastalığında Fizyoterapi

Migren hastalarının yaşamış olduğu atakların fizyoterapi ile tedavi edilmesi mümkündür. Hastalara uygulanan kas gevşetmeleri, kranial dediğimiz kafaya el ile verilen uyarılar, çene eklemine yönelik manuel uygulamalar, egzersizler, yoga, pilates vs. gibi yani uzman fizyoterapistin uygulayacağı elle ve çeşitli yöntemlerle yapılan uygulamalar ile hastalık tedavi edilmektedir.

Uygulanacak olan bu manuel uygulamalar 5 ila 8 seans kadar sürmektedir. Yaklaşık olarak ilk seanslar biraz daha uzun olmak kaydı ile seansı 20 ila 40 dakika kadar sürmektedir. Baş ağrılarınızın yanı sıra bu mucize yöntem ile boyun ağrılarınızın da azalarak yok olduğunu gözlemleyeceksiniz.

İlaçsız Migren Tedavisi

Migrenden kurtulmak isteyen fakat ilaç kullanmak istemeyen pek çok hasta İstanbul fizyoterapist seçeneklerini değerlendirmeye almaktadır. İstanbul bu konuda çok fazla seçeneği size sunsa da uzmanların doğru tespiti iyileşme açısından oldukça önem arz etmektedir.

İlaçsız migren tedavilerinde uzman fizyoterapistlerin yapmış olduğu masaj benzeri manuel terapi uygulamaları kısa sürede rahatlamanızı sağlamaktadır. İnsanların %70’nin aralıklar ile baş ağrıları çektiği araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Ancak migren için ağrı durumu bazı hastalar için dayanılmaz bir hal alarak hayatlarını oldukça fazla etkilemektedir. Hatta bazı hastalarda ilaçların etkisi oldukça yetersiz kalabilmektedir. İşte bu durumda tamamlayıcı ve kesin olabilecek çözümler sunan fizyoterapi denenmelidir. Böylece doğru noktalar yapılacak olan manuel terapi, GTOS Terapi, fizyoterapi, tetik nokta terapisi vs. ile ağrıların hızla kaybolduğunu göreceksiniz.

Migren için uygulanan diğer yöntemlerin içerisinde yoga, pilates vb uygulamalar da bulunmaktadır. Ancak doku gevşetmeleri, manuel terapi, psikonöroimmünoloji, osteopati gibi alanlarla ulaşılan sonuçlar hastaları çok daha memnun etmektedir. Eğer migren rahatsızlığınız var ve artık ilaçlardan kurtulmanın zamanı geldi diyorsanız kesinlikle fonksiyonel tıp ve bütüncül bakış açısına sahip doktor veya fizyoterapistten yardım almalısınız.bir soru sorun


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi