Skip to main content

Migren nasıl iyileşir sorusunu aramak bile migren atağı yaşayanları korkutmaya yetiyor. Yaşanan ataklarda hastayı karanlık ve sessiz bir odaya kapatacak kadar rahatsızlık veren bu basit ama problemli hastalığı iyi dinlemek ve anlamak gerekir. Migren kısaca yaşanan şiddetli baş ağrıları olarak tanımlanmaktadır. Hastalar bu baş ağrıları başladığı zaman günlük yaşantılarında oldukça sıkıntı yaşamaktadırlar. Migren için hekime başvurduğunuz zaman ilaç, enjeksiyon, sinir blokajları veya gerekli olduğu takdirde migrene yönelik cerrahi tedavi uygulanmaktadır.

Günümüzde ise gelişen tıp sayesinde hastalar için pek çok farklı yöntem geliştirilmektedir. Modern tıpta şu günlerde fonksiyonel tıp uygulamaları ile her hasta için özel bir tedavi uygulanılmaya çalışılarak rahatsızlık giderilmeye çalışılmaktadır. İşte tam bu noktada fonksiyonel ve bütüncül tıp sınırları içerisinde hasta hikayelerine göre neden – sonuç ilişkisi kurularak bütüncül fizyoterapi uygulamalarıyla hastalar ilaç, iğne ve ameliyat kullanılmadan tedavi edilmeye çalışılmaktadır.

Uzun yıllardır İstanbul fizyoterapi merkezi bünyesinde ABS Holistik Sağlık Fizyoterapi Hizmetleri, teşhis, tanısı doktor tarafından koyulmuş ve fizyoterapiye uygun hastalarını kabul eden ve çeşitli fizyoterapi yöntemleri ile migren hastalığından kurtulmalarına yardımcı ve destek olmaya çalışan Uzman Fzt. Ahmet Burak Sezgin ile sizde uygun fizyoterapi ile bu rahatsızlıktan kolayca kurtulabilirsiniz.

Migren İçin Fizik Tedavi

Migreniniz ile boğuşurken hiç öncelikle ilgili bir fizyoterapist ile görüşüp yardım almayı düşündünüz mü? Migrenin size yaşattıklarından kurtulmak için fizyoterapi Dünya’da yaygın olarak kullanılan bir branş olarak litaratüre geçmiştir. Uluslar arası Baş Ağrısı Derneği’nin yapmış olduğu akademik çalışmalarda da fizyoterapi’nin migren hastalığında etkinliği kanıtlanmış ve yardım alınabileceği belirtilmiştir. Migren hastalığında hastaya doğru ellerde ve doğru fizyoterapist tarafından uygulanacak olan bazı tekniklerin yardımı ile kısa zaman içerisinde ağrılarınıza ve hastalığınıza elveda diyebilirisiniz.

Bu konuda yapmanız gereken alanında söylediğimiz gibi önce ilgili bir uzman hekime danışmak daha sonrasında ise uygun görüldüğü takdirde bir uzman fizyoterapist ile iletişime geçerek hasta hikayenizi ve ataklarınızın sıklığı ve şimdiye dek uygulanan tedavileri paylaşarak uygun bir yol haritası belirleyerek terapi ve rehabilitasyon programına başlayabilirsiniz.

Migren için fizik tedavi konusunda Bakırköy fizyoterapi merkezi uzman kadrosu ile hastalarına hizmet vermektedir. Kısa zaman içerisinde uygulanacak terapiler ile bambaşka biri olarak hayatı dolu dolu yaşamaya devam edeceksiniz.

Migren Hastalığında Fizyoterapi

Migren hastalığında fizyoterapi hastalarının yaşamış olduğu atakların fizyoterapi ile tedavi edilmesi mümkündür. Hastalara uygulanan kas gevşetmeleri, kranial dediğimiz kafaya el ile verilen uyarılar, çene eklemine yönelik manuel uygulamalar, egzersizler, yoga, pilates vs. gibi yani uzman fizyoterapistin uygulayacağı elle ve çeşitli egzersiz ve hareket yöntemleriyle yapılan uygulamalar ile tanısı koyulmuş olan hastalık tedavi edilmektedir.

Uygulanacak olan bu manuel terapi ve egzersiz uygulamaları toplamda 8 seans kadar sürmekte ve seans süreleri 45 dakika dolaylarındadır. Baş ağrılarınızın yanı sıra bu mucize yöntem ile boyun ağrılarınızın da azalarak yok olduğunu gözlemleyeceksiniz.

İğnesiz, İlaçsız, Ameliyatsız Migren Tedavisi

Migrenden kurtulmak isteyen fakat ilaç kullanmak istemeyen pek çok hasta İstanbul fizyoterapist seçeneklerini değerlendirmeye almaktadır. Migren nasıl iyileşir sorusu için İstanbul bu konuda çok fazla seçeneği size sunsa da uzmanların doğru tespiti iyileşme açısından oldukça önem arz etmektedir.

Migren Nasıl İyileşir ?

İlaçsız migren tedavilerinde uzman fizyoterapistlerin yapmış olduğu el ile uygulanan manuel terapi ve osteopati uygulamaları ile  kısa sürede rahatlamanızı ve iyileşmenizi sağlamaktadır. İnsanların %70’nin aralıklar ile hayatının bir döneminde mutlaka baş ağrıları çektiği araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Ancak migren için ağrı durumu bazı hastalar için dayanılmaz bir hal alarak hayatlarını oldukça fazla etkilemektedir. Hatta bazı hastalarda ilaçların etkisi oldukça yetersiz kalabilmektedir. İşte bu durumda tamamlayıcı ve kesin olabilecek çözümler sunan fizyoterapi ve özellikle de bütüncül ve fonksiyonel çalışan fizyoterapistler denenmeli, tercih edilmelidir. Böylece psikonöroimmünoloji alanıyla birlikte, migrene yönelik doğru noktalara yapılacak olan manuel terapi, GTOS Terapi, fizyoterapi, tetik nokta terapisi gibi uygulamalar bütünüyle ağrıların hızla kaybolduğunu göreceksiniz.

Fizyoterapi Migren Nasıl İyileşir Sorusu İçin Önemli Bir Cevap

Migren için uygulanan diğer yöntemlerin içerisinde yoga, pilates gibi egzersiz uygulamaları da bulunmaktadır. Ancak doku gevşetmeleri, manuel terapi, psikonöroimmünoloji, osteopati gibi alanlarla ulaşılan sonuçlar hastaları çok daha memnun etmektedir. Bu yüzden egzersizle birlikte kombine bir rehabilitasyon programı en başarılı ve etkin yol olacaktır. Sizde eğer migren rahatsızlığınız var ve artık ilaçlardan kurtulmanın zamanı geldi diyorsanız kesinlikle fonksiyonel tıp ve bütüncül bakış açısına sahip fizyoterapistten yardım almalısınız.

Migren nasıl iyileşir ? sorusuna cevap bulmak ve detaylı bilgi için bizlere iletişim butonunu tıklayarak ulabilirsiniz.

İyi günler.

One Comment

Leave a Reply