Neden FootBalance?

Ayaklarını Tanı

Modern yaşam, teknolojinin gelişmesi ve sedanter dediğimiz hareketsiz yaşam ile birlikte bir çoğumuz mutlaka hayatımızın bir döneminde ağrı şikayetini yaşıyoruz. Ağrı başlıca kendi başına bir bilim konusu olacak kadar uzun. Bu durumda çok fazla detaya girmeden ağrının ayaklarımız ile bağlantısı anlayabilmek adıına öncelikle ‘ ayaklarını tanı ‘ diyoruz. İnsanların çok büyük oranı yaşamları boyunca yürüme evresiyle birlikte ayaklarına basış problemi yaşarlar.

Bilimsel çalışmalar; 4 insandan 3’ünün ayakları üzerine yanlış bastığını ve bu kişilerin yanlış bastıklarının farkında dahi olmadıklarını göstermekte.Tam da bu noktadan sonra ayak analizi ve kişiye özel ortopedik tabanlık önem kazanmakta. Dünya’nın en iyisi olan FootBalance’ın amacı tüm bireyleri doğru hareket etmeye, aktif yaşam ( yürüme, koşma, ayakta durma vb.) içerisindeyken en doğru biçimde  konforlu ve sağlıklı biçimde gerçek anatomik duruşa teşvik etmektir.

FootBalance’ın Dünya’nın en iyisi yapan özelliği bir çok patent almış üstün ısı teknolojisi ve fizyoterapist tarafından holistik ( bütüncül ) bir değerlendrime sonucunda sadece 10 dakika içinde ayak analizinizide yaparak, %100 kişiye özel ortopedik tabanlığınızı şekillendirir. Tabanlığınızın %100 size özgün bir şekilde tamamlanmasıyla tabanlığınızı teslim alarak merkezimizden ayrılırsınız.

ayak analizi ve ortopedik tabanlık

Ortopedik Tabanlıklarımızın Faydaları

 • Doğru, dengeli ve sağlığınızı riske atmayacak şekilde yere basmanızı sağlar. Vücut biyomekaniğinize uygun ve destekleyeci olacağı için duruş kolaylığı ve duruşunuzdan kaynaklı problemlerinizin çözülmesine olanak sağlar.
 • Gerçek ayak hareketlerini destekler ve doğru adım atma için olanak sağlar. Attığınız her adımda ki 5-8 derecelik esneme payı tabanlığın aktif olarak kendi kendisini beslemesine olanak sağlar ve ayağın gerçek anatomik yapısına uygundur.
 • Ayak kaynaklı sakatlanma riskini en aza düşürür. Bu yüzden koruyucu ve destekleyici olarakta kullanılmaktadır.
 • Hangi marka ve model olursa olsun ayakkabınızın kalite ve konforuna katkı sağlar, kas gücü yönünden daha güçlü ayakların oluşmasına yardımcı olur. Ve seri üretim olan ayakkabılarınızı sizlere özel kişiselleştirir.
 • Doğru baskı ile beraberinde vücudun çalışma sisteminde de tam performans sağlanacaktır.

Sağlığınız ve Konforunuz Bilimsel Olarak Tasarlandı

Tamamen kişiye özgü bir biçimde oluşturulan patentli ortopedik tabanlıklarımız bacaklarda meydana gelen ve hatalı duruşlardan kaynaklı anatomik bozuklukların da düzeltilmesine katkı sağlamak ve desteklemek üzere ayağı oluşturan tüm kas, eklem, kemik ve dokuların doğru pozisyonunu destekler. Gerçek beden sağlığı ve vücut kinetik zinciri içinse ayak yapılarının doğruluğu çok önemlidir.

Footbalance tabanlıklar içerisinde bulunan özel esnek tabanlık çekirdeği, kişiye özel olarak tasarlandıktan sonra kullanıma bağlı bir bozulma asla oluşturmazlar. Diğer bir yandan da ayaklar başta olmak üzere tüm vücut eklem ve yapılarını hareketle birlikte geri besleme sağlayacak kadar esnektir ve doğaldır. Footbalance ortopedik tabanlık, aktif hareket sırasında ayaklarınızı düzgün bir şekilde anatominize uygun biçimde tutmakta ve doğal ayak hareketlerine olanak sağlamaktadır.

Dağa Sağlıklı Bir Adım İçin Ayak Tipinizi Keşfedin

10 Dakika İçinde Ayak Analizi ve Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık FootBalance ayakkabı iç tabanlıkları ve ortopedik terlikler, her bir kullanıcı için yapılan kişisel ve profesyonel ayak analizine dayanarak kişiye özel şekillendirilen tabanlıklardır. Farkında olmadığınız ayak tipiniz bir çok probleminizin sebebi olabilir. Holistik dediğimiz bütüncül bakış açısına göre ayaklarınız bir binanın zemini ve zemin mutlak sağlam olmadılıdır. Zemin sağlam olmadığı takdirde tüm iskelet ve kas sisteminiz bozulacaktır. Dolayısıyla ağrı artık kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Merkezimize geldikten sonra nasıl bir yol izlenir ?

 1. Podoskop dediğimiz cihazımız kullanılarak kişinin sağ ve sol olmak üzere her iki ayakları analiz edilir.
 2. FootBalance FitPro dediğimiz ve sadecede Dünya’da footbalance ait olan yazılım kullanılarak kişinin biyomekanik ayarının yapılması için cihazımız tarafınca ayakların ve bileklerin resmi çekilerek kişiyle birlikte analiz etmek üzere hazırlanır.
 3. Kişiye özel ayak analizi raporu hastanın e-postasına gönderilir. Ayrıca merkezimiz tarafından çıktı alınarak hastaya elden bir anlatımlı sunum oluşturulur.
 4. Hazırlanılan ayakkabı içi ortopedik tabanlıkları, %100 kişiye özel olarak, her iki ayak için ayrı ayrı fizyoterapist tarafından kullanıcının ayakları düzgün anatomik bir dizilime getirilerek tabanlıklara şekil verilir.
 5. Her iki ayak için hazırlanan footbalance ortopedik tabanlıklar şekil verildikten sonra, kişinin doğal ayak yapısına, doğal topuk yapısına ve ayakta ki doğal kemer yapısına tamamen uyup uymadığını doğrulamak için bir kez daha kontrol edilir.
 6. Footbalance eğitimli fizyoterapist hazırlanan ortopedik tabanlıkların ayakkabıya mükemmel uyum sağladığından emin olmak adına son kontrollerini yapar.
 7. Tabanlıklar ayakkabıya yerleştirilerek kişi 10 dakika içerisinde tabanlıklarını kullanmaya başlanmış bir şekilde merkezimizden ayrılır.
 8. Her hangi bir problemde tabanlıklar tekrar şekillendirilebilme özelliğine sahiptir.

Herkes için sağlık, herkes için hareket…

ortopedik terlik

FootBalance ortopedik terlikleri %100 kişiye özel olarak şekillendirilmektedir. Sadece dakikalar içerisinde düz tabanlıklı modelden ayağınıza uyumlu köpüklü modellere dönüştürülerek size sağlık, destek ve rahatlık sağlar.

Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin tarafından detaylı yapılan ayak analiziniz sonucu 9 dakika içerisinde tamamen size özel terliğiniz Footbalance güvencesiyle üretilmiş olacaktır. Terliğinizi gündelik hayatınızda veya dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Ayak analizi ve Size özel Ortopedik tabanlık için formu doldurmanız yeterliTELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi