Osteopati İle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Osteopati nedir?

Osteopati; manuel (el ile) olarak uygulanan kişiyi bütüncül bakış açısıyla değerlendiren, dokulardaki tonus farklılıklarını dengeleyen ve kişinin kendi iyileşme mekanizmasını devreye sokan bir terapi metodudur. Kısaca nedenin tedavisidir ve hastalıkta nedeni arar.

Osteopati Kimlere Uygulanır?

Bebek, çocuk, yetişkin, yaşlı fark etmeksizin uygulanabilirliği var ise her insana uygulanabilir.

Osteopati kemik erimesi yapar mı?

Kesinlikle hayır. Osteopati dokuya saygı dalıdır ve soft bir yaklaşımla uygulanır. Hiçbir yan etkisi ya da zarar verme durumu yoktur.

Sıcak yada soğuk havalarda osteopati uygulanır mı?

Evet. Makul bir korunma yeterlidir!

Osteopati boyun ve bel fıtığını daha kötüye götürür mü?

Kesinlikle hayır! Osteopati kırmızı çizgiler dahilinde gerekli muayene yapıldıktan eğer tedavinin uygulanabilirliği varsa aksi bir durum olmadıkça asla mevcut şikayeti ileri taşıma gibi bir geri bildirim yaratmaz. Her tedavi de olduğu gibi tabiî ki hastalık ilerleyebilir, yeni gelişen durumlar olabilir. Bu durumda hastaya kontrol muayenesi yapılır hasta yeniden değerlendirilir uygun yol izlenir.

Osteopati romatizmal hastalıklarda uygulanır mı?

Osteopati romatizmal hastalıklarda tabi ki uygulanır. Diğer uzman branşların tedavi programında bir değişiklik yaratmadan hastanın terapiye verdiği cevap dahilinde uygulanabilir. Ancak iltihaplı romatizma gibi bazı hastalıklarda zamanlama ve hangi yöntemin uygulanacağı önemlidir.

Osteopatinin yan etkisi var mıdır?

Osteopati daha öncede söylenildiği gibi hastaya ve hastalığa en saygılı yaklaşan bir tıp dalıdır. Uygun hasta ve uygun hastalık dönemi seçildiği takdirde yan etkisi söz konusu bile olamaz.

Peki hangi durumlarda osteopatinin uygulanmaması söz konusudur?

Aktif kanser veya şüphesi, ileri kalp ve dolaşım sorunları, açık yaralar, şuur ve duyu kayıpları, acil cerrahi, akut durumlar gibi durumlarda uygulanmaması söz konusudur. Mevcut tüm hastalık ve şikayetler bir osteopatın sınırlarını belirler. Aksi durumda hasta direk olarak ilgili uzman hekime sevk edilir.

Hangi hastalıklarda uygulanabilir?

Osteopati nedenin tedavisidir sonucun değil. Bu yüzden kırmızı çizgiler dahilinde hasta terapiye uygun ise; Hastalık yoktur, Hasta vardır felsefesiyle tüm uygun hastalıklarda uygulanabilir.bir soru sorun


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi