Osteopatinin Tedavi Alanları Nelerdir?

Osteopati, vücuttaki bütün sistemlerin birbiri arasındaki iletişimini inceleyen bilim dalıdır. Yalnızca eller kullanılarak vücuttaki ağrıların kaynağının belirlenmesi, bu tedavi ile mümkün hale gelir. Biomekanizmanın, dolaşım sisteminin, omurga ve hareket sisteminin düzenlenmesini amaçlayan bu tedavi sayesinde kas ve iskelet sistemine bağlı problemler kolayca tespit edilebilir. Osteopatlar; yalnızca vücutta ağrıyan bölgeyle ilgilenmezler. Çeşitli el teknikleri ile vücuttaki sistemleri dengeleyerek sağlığın genel olarak yükseltilmesini sağlarlar.

Tedavi Hangi Aşamalarla Gerçekleşir?

Osteopati terapisinde hastalar cranial (kafa), parietal (hareket sistemi), ve visseral (iç organ) şeklinde 3 biçimde değerlendirilir. Öncelikle sorunun kaynağını bulunur. Hastaların ağrılarının kaynağı, şikayet ettikleri bölgeden farklı bir alanda gerçekleşiyor olabilir. Osteopati uzmanları bütüncül bir yaklaşım ile problemi tespit ederler. Elle uyguladıkları terapi seansları ile ağrıları azaltarak, eklemlerde hareketliliğin oluşmasını sağlarlar. Tedavi süresince vücuda çeşitli uyarılar verilerek bedenin kendi kendini iyileştirmesi sağlanır. Genel olarak esnekliğin artmasına ve vücut fizyolojisinin düzenlenmesine katkıda bulunan osteopati tedavisi, ülkemizde giderek yaygınlaşıyor.

Osteopati Terapi Hangi Rahatsızlıklara Çözüm Oluyor?

Tamamen bilimsel bir zeminde hareket eden Osteopati terapisi; organlar, kas iskelet sistemi, sinir sistemi ve dolaşım sistemindeki ağrılara çözüm olur. Tedavi edilebilecek düzeyde hareket kısıtlılıkları, el ile verilen uyarılar sayesinde tedavi edilir. Sinir sistemi için sinirlere, kas sistemi için ise kaslara verilen uyarılar problemlerin ortadan kalkmasını sağlar. Organlarda yaşanan sorunlar organları saran zarlar veya organlara giden sinirler üzerinden yapılacak uygulamalar ile giderilir. Dolaşım sistemindeki gerginlikler giderilerek, sistemin tekrar sorunsuz çalışması sağlanır.

Osteopati Doğal Bir Tedavi Yöntemi Midir?

Osteopati tamamen doğal ve vücudun kendi kendisini iyileştirmesini sağlayan tedavi biçimidir. Yani; hastalığı osteopatlar değil, hastalar iyileştirir. Terapi esnasında herhangi bir cerrahi müdahale uygulanmayarak, yalnızca el yordamıyla sorunların üzerine gidilir. Bu işin eğitimini almış doktorlar ve fizyoterapi uzmanları; vücudu ayrılmaz bir bütün olarak ele alırlar. Bütüncül bakış açısı, tedavinin kendine has yöntemleri ile birleşerek vücuttaki fonksiyonları harekete geçirir. Tedavi tüm problemlerde işe yarayan tek çözüm şekli değildir. Bu nedenle Osteopatiyi, modern tıbbı destekleyen bir terapi biçimi olarak görmekte fayda vardır.bir soru sorun


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi