Psikonöroimmünolojik Terapi Hangi Rahatsızlıklarda Etkili?

Gelişen teknoloji ile birlikte her alanda ilerleme görülmektedir. Gelişme ve ilerlemenin yaşandığı alanlardan bir tanesi de tıptır. Tıp alanında yeni yaklaşım metodu olan Psikonönoimmünoji, insan vücudunun psikolojik süreçler ile sinir ve bağışıklık sistemi arasındaki etkileşimin çalışmasına verilen addır. Bu alanın temel amacı bağışıklık ve sinir sistemi üzerindeki etkileşimleri belirlemek ve yeni tedavi yöntemleri denemektir. Bu yöntem:

  • Depresyon, diyabet, insülin direnci, astım, alarji, gastrit, sedef, migren, panik atak, ürtiker, egzama ile,
  • Hiperaktivite ve dikkat eksikliği, yürüme, denge ve koordinasyon bozukluğu gibi psikolojik veya duygusal kronikleşmiş sinir sistemi bozuklukları tedavisinde kullanılmaktadır. Bu tür hastalıkların teşhisinde öncelikle hepsinin alanındaki uzman hekimlerin teşhis ve tanısı önemlidir. Sonrasında psikonöroimmünoloji alanında eğitim almış klinik psikonöroimmünolog olarak adlandırılan fonksiyonel tıp ve bütüncül bakış açısına uygun fizyoterapi yöntemi etkilidir.

Vücut Ağrıları

İnsanlar çok zaman sebebi belli olmayan vücut ağrıları çekmektedir. Özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte vücut ağrıları artmaktadır. Vücut ağrıları bölgesel olarak değişmekle birlikte bel veya boyun fıtığı, düzleşme, kireçleme, uzun süre hareketsiz kalma gibi nedenlere bağlı olarak görülebilmektedir. Ağrılar arttıkça tedavi yöntemleri araştırılmaktadır. Bu gibi durumlarda genellikle fizik tedavi uzmanı gerekli desteği sağlamaktadır. Daha sonrasında fizyoterapi noktasında Uzman Fzt. Ahmet Burak SEZGİN ağrısız, huzurlu bir yaşam için hastalarına yardımcı olmaktadır.  Tanı ve teşhis ilgili hekim tarafından koyulmalı fizyoterapi noktasında Bakırköy fizyoterapi merkezi farklı alanlarda teşhis ve tanısı olan hastalara yardımcı olmaktadır.

Bel Boyun Fıtığı

Bel ve boyunda sürtünmeyi en aza indiren diskal yapının zamanla dejenere olması nedeniyle veya ağır kaldırma, ters harekette bulunma, meslek nedeniyle uzun süre hareketsiz kalma gibi nedenlerle diskal yapının yerinden oynaması sonucu oluşan ağrı semptomlarıdır. Bel fıtığının belirtileri genellikle bacaklarda ağrı, uyuşma ve kuvvet eksikliğidir. Boyun fıtığının belirtileri yine ağrı ve hareket kabiliyetinin yavaşlamasıdır. Klinik muayene ile teşhisi hekim tarafından konulması gereken bir hastalıktır. Bel ve boyun fıtıklarının birçoğu fizik tedavi yöntemi ile iyileşmektedir. Ancak ilermiş olan fıtıklar için ameliyat önerilmektedir. Fizik tedavi konusunda uzman olan İstanbul Fizyoterapist bu rahatsızlıklarda kesin çözüm sunmaktadır. İnsanların daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için İstanbul Fizyoterapist Merkezi hizmet vermektedir.

Migren

İnsanların en çok şikayet ettiği rahatsızlıklardan bir tanesi olan migren uzman doktor teşhisi ile belirlenmektedir. Anlamsız, yoğun ağrılara neden olan bir rahatsızlıktır. Kadınlarda daha çok rastlanmaktadır. Özellikle şakak bölgesinde zonklama diye tabir edilen bir ağrıdır.  Migren ağrılı ve günlük yaşamsal aktiviteleri sınrlayan bir hastalık olmakla birlikte, yoğun yaşam tarzı veya stresli bir hayat nedeniylede sıkçı karşılaşılan bir durumdur. Migren atakları tetiklenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Migren ataklarına neden olan durumlar: Yorgunluk, düzensiz uyku, keskin kokular, aşırı parlak ışıklar ve gürültülü ortam gibi daha birçok neden sayılabilmektedir. Migren hastalığında bütüncül fizyoterapi yöntemleri ve bakış açıları ile iyileşme hastanında kendisinde ki rahatlığını belirleyebilmektedir. Uzman fizyoterapist  ‘ler bu yönde teşhisi hekim tarafından konulmuş ön koşulu ile migren hastalarına yardımcı olabilmektedir.bir soru sorun


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi