fbpx

Tüm Doğru Bilgiler Kitaplarda Değildir Belki?

Ailenizle mutlu bir hayat yaşamak istemez misiniz? Elbette, istersiniz biliyoruz ve bunun için sizin yanınızdayız. Ailelerimizde mutluluğu etkileyen en önemli faktör sağlıktır. Sağlığımızı etkileyen en önemli faktörler arasında ailemiz, çevre, yaşayış tarzımız ve ruhsal durumumuz yer alır. Aslına bakarsanız hepsi birbiriyle bağlantılıdır. Tıpkı fiziğimizin, zihnimizin, psikolojimizin ve ruhumuzun birbiriyle bağlantılı olduğu gibi..

Maalesef modern okul tıp kitapları bir hastalığın çözümünü sadece vücudumuzdaki hastalık belirtilerini yok etmekten ibaret sayıyor ve çözümleri de bütün insanların biyokimyası ve yaşam tarzı aynı gibi genelliyor.  Peki, hastalığımın iyileşmesi için temelde yatan sorunlar nasıl yok edilir ve bana kendimi özel hissettirecek, benim hastalığıma özel çözümler nasıl üretilecek, dediğinizde devreye bütüncül tıp giriyor. Hastalığınızın çözümünü temelde yatan sorunları detaylı araştırıp çözmekte arıyor. Fonksiyonel tıp ise sizlerin, biyokimyasal yapısını ve yaşam tarzını ayrıntılı bir şekilde inceleyip sizlere özel çözümler üretiyor.

Bütüncül Tıp Ve Fonksiyonel Tıp Uygulanan Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Fizyoterapi: Sizi bir bütün olarak düşünür. Tedavi sizin duygusallığınızı ve sosyal ilişkilerinizi de kapsar. Bu sayede motivasyonunuz arttırılır ve adaptasyon sürecininiz kolaylaştırılır. Klasik fizyoterapi veya fizik tedavi anlayışından farklı olarak bütüncül bir gözlemle ilerler hastayı bir bütün olarak değerlendirir.

Psikononöroimmünoloji:  Sizleri özel hissettirecek bir tedavi yöntemidir. Sindirim sistemi, sinir sistemi ve hormon sistemleriyle insan psikolojisi arasındaki ilişkiyi inceleyen bilim dalıdır. Beslenme ve takyive edici gıdalar fizyoterapiyle birleştirilebilir. Buda başarı oranını çok yükseklere taşır.

Manuel terapi: Kas ve iskelet sisteminde oluşan ağrılarınızın geçiştirilmesi yerine: Kas germe teknikleri, mobilizasyon ve manipülasyon teknikleri uygulanarak bitmek bilmeyen ağrılarınızın asıl sorunun çözülerek iyileştirilmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Kelime manası olarak elle uygulanan demektir. Aslında el ile uygulanan her uygulama bilinçli, akademik ve uzman ellerce uygulanırsa manuel terapi kapsamında sayılabilir.

Footbalance: Bütüncül bakışın belkide en önemli ayağı. Tıpkı sağlam bir binanın zemininin önemi gibi düşünülebilir.  Ayak tabanı kaynaklı ağrılarınızın, ayak kaslarında aşırı baskının ve gerilmenin sonucunda oluşan ağrılarınızın, giderilmesinde ayağınızın yere uyguladığı basıncı azaltmayı hedefleyen ve size özel tasarlanan ayak tabanlığıdır. Fizyoterapi ile entegre olarak Türkiye’de ilk ve tek Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin çalışmaktadır.

Osteopati: Sadece ağrının olduğu bölgelerinizde problemi aramayan. Vücudunuzda ki dolaşım, hareket, sinir sistemi organların uyumlu çalışmamasından kaynaklı problemleri çözerek sizin kendinizi iyileştirme potansiyelinizi arttıran bir tedavi yöntemidir.  Anlatmış olduğumuz tedavi yöntemleri tanı ve teşhisi hekim tarafından konmuş terapiye uygun hastalarda uygulanır. Osteopati bir sanattır. Yine bütüncül düşünmeyi gerektirir. Multidisipliner çalışma temel ilkedir.

Bütüncül Tıp Ve Fonksiyonel Tıp Bizlere Ne Fayda Sağlar?

 • Pozitif düşünmemizi sağlayarak iyileşmemizi hızlandırır.
 • Hastalıkları bir bütün olarak (ruh, psikoloji, duygu ve fizik) değerlendirerek sistemleriniz arası uyumu sağlar.
 • Yan etkili ilaçlara maruz kalmadan besleme tarzınız ve yaşam tarzınız değiştirilerek iyileşmenize olanak sağlar.
 • Kişiye özel ve hastalığın sebebini yok etmeye yönelik bir çözüm sunarak kalıcı bir sağlık sağlar.

İbni Sina’nın Sırrı Hastalıklardan Kalıcı Kurtulmanın En Etkili Yolu

İbni Sina başarısını bütüncül tıp ve fonksiyonel tıp yöntemlerini birlikte kullanmaya borçludur. Kısacası kalıcı sağlığın sırrı insanın bir bütün olarak değerlendirilmesi, hastalık sebebinin kişinin özel durumları ele alınarak üretilecek çözümlerle ortadan kaldırılmasıdır. Hastalığınızın sürekli kendini yenilemesinden ve tamamen iyileşmemesinden bıktınız mı?

Eğer bıktıysanız vücudunuzdaki hastalığın sadece hastalık belirtileri yok edilerek tedavi edilmesi yerine, bir uzman eşliğinde bütüncül tıptan faydalanabilirsiniz. Uzmanın tavsiyesiyle yaşam tarzınızı değiştirerek ve kendi biyokimyanıza özel ilaçlar kullanarak yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Bu alanda çalışan ve böyle düşünen tüm sağlık profesyonelleri en doğru tercih olacaktır.Bir cevap yazın


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

  close-link
  WhatsApp WhatsApp
  Hemen Ara
  Yol Tarifi