Skip to main content

Türkiye’nin en iyi fizyoterapi merkezi hangisidir diyorsanız, hizmet nitelikleri arasında değerlendirme yapmanız gerekir. Fizyoterapi, fizik tedavisinin literatürdeki karşılığıdır. Tedaviden alınacak verim, doğru hizmetin seçilmesiyle artar. Türkiye’deki fizyoterapi uygulamalarında kalite farkı görmek mümkündür. Metotların aynı veya benzer olması, her fizyoterapistin aynı yeterliğe sahip olduğu anlamına gelmez. Bilgi dağarcığını genişleten, hizmet imkanlarını uluslararası düzeyde tutan ve sorunlara çok yönlü yaklaşan bir fizyoterapist kaliteyi yansıtır. Bahsettiğimiz niteliklere sahip bir uzman arıyorsanız doğru yerdesiniz! Hizmet anlayışımızın temelini, multidisipliner tedavi oluşturur. Türkiye’nin en iyi fizyoterapi merkezi olmaya yakışan bütüncül metot, kalıcı çözümler sunabilir. Bakım ihtiyacını tek başına incelemeyip vücut geneline kıyasla değerlendirmemiz, çığır açıcı bir uygulamadır. Farklı tıp disiplinlerinin beraber kullanımı, terapiye verilecek reaksiyonu iyi ölçüde etkiler.

Türkiye’nin En İyi Fizyoterapi Merkezi ile Birçok Problemi Atlatabilirsiniz

Çeşitli metotlarla ağrı, sızı, kramp sorunlarına dramatik seviyede çözüm bulmak mümkündür. Halk arasında fizik tedavi olarak bilinen fizyoterapinin sadece fiziksel durumu sağalttığı düşünülmemelidir. Uygulamaların odağında, psikolojik bünyeyi etkileyen fiziksel faktörler vardır. Seanslara devamlılık göstermek, fiziksel ağrıları azaltarak psikolojik rahatlamayı kolaylaştırabilir. Kronik hale gelmiş ağrıların yaşam kalitenizi daha fazla etkilememesi için, duyarlı olmanız gerekir.

Fizyoterapi etiğine uygun metotlarımız;

 • İnatçı baş ağrılarından boyun ağrılarına,
 • Siyatik ağrılarından bel ağrılarını,
 • Boyun ağrılarından sırt ağrılarına,
 • Morfolojik bozulmalardan kas – iskelet problemlerine değin birçok şikayeti giderebilir.

Türkiye’nin en iyi fizyoterapi merkezi ile pediatrik, kardiyolojik, nörolojik ve romatolojik sorunlara çözüm bulmak mümkündür. Fizyoterapi dalı, çeşitli disiplinlerle koordinasyonludur. Hekimlerce tespit edilmiş rahatsızlıklar, eğer uygunluğu varsa fizyoterapistinizin de değerlendirmesini baz alarak, öncelikle fiziksel uygulamalarla tedavi edilir. Tetkik sonuçları doğrultusunda, tedavilerin düzenli uygulanması gerekir. Hastanın devamsızlık yapmadan terapi seanslarına katılmasıyla iyileşme süreci hızlanabilir.

Fizyoterapiyle hangi hastalıklar tedavi edilebilir ?

 • Düz taban problem,
 • Postür bozukluğu,
 • Bel ve boyun fıtığı,
 • Romatizmal problemler,
 • Siyatik rahatsızlığı,
 • Priformis sendromu problemi,
 • Kas ve eklem deformasyonları,
 • Morton nöroması,
 • Kifoz,
 • Lordoz,
 • Migren,
 • Skolyoz problem ve daha bir çok fizyoterapiye yönelik rahatsızlıklar olarak sıralanabilir.

Ağrısız Tedaviler Türkiye’nin En İyi Fizyoterapi Merkezi Tarafından Sunuluyor

Türkiye’nin en iyi fizyoterapi merkezi, sunduğu hizmetlerin niteliğiyle farkını gösterir. Dünya genelinde yaygınlaşan bütüncül tıp anlayışı, en etkili çözümleri ağrısız olarak deneyimleme imkanı sunmaktadır.

 • Fizik tedaviye uygun hastalıkların oluşumunda;
 • Beslenmenin,
 • Fiziksel aktivite düzeyinin,
 • Psikolojik ve çevresel faktörlerin etkisini dikkate alarak uygulanan terapiler yüksek verim sunar.

Fiziksel rahatsızlıkların ameliyatlık seviyeye ulaşmasını engellemekte fizyoterapinin önemli katkıları bulunur.

 • Manuel terapi,
 • Psikonöroimmünoloji,
 • Osteopati metotları,

gibi metotlar akut ya da kronik rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.

Hekim teşhis ve tanınız sonucunda, Türkiye’nin en iyi fizyoterapi merkezi bilinci ve inancıyla ihtiyacınız olan tedaviyi uygular. ABS Fizyoterapi Merkezi, vücudun farklı bölgelerinde sağaltıcı etki gösteren hizmetler sunar. Ayak problemleriniz, bacak problemleriniz, kalça, bel, boyun problemleriniz için multidisipliner metotlar sunarak daha etkili bir çalışma biçimine sahiptir.

Sizlerde fizyoterapi ve rehabilitasyon merkezimiz aracılığıyla, kanıta dayalı ve güvenilir sağlık hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler, sevgiler.

İstanbul’daki En İyi Fizyoterapi Merkezi

İstanbul’un en iyi fizyoterapi merkezi olarak ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon uzman kadrosu ile İşlevsizlik ve engellilik gibi kişinin hayat kalitesini kısıtlayan durumları ortadan kaldırmaya yardımcı, uzmanlık alanı fizik tedavi ve rehabilitasyon olan önemli fizik tedavi merkezidir.

Hastalık, yaşlılık veya kaza durumu gibi sonradan oluşan durumların ya da doğuştan meydana gelen durumların ortadan kaldırılmasını ya da hafifletilmesini sağlayan bu uzmanlık alanında uygulanan tedavi ile hastaların yaşam kalitesini arttırmak amaçlanmıştır. Uygulanan tedavi programı ile ağrı ve acıların dindirilmesine, iyileşme sürecinin hızlanmasına ve oluşmuş ya da oluşabilecek işlevsellik kayıplarının önlenmesine katkı sağlanmaktadır.

Postür ve duruş sorunlarını ortadan kaldırmak, hareket kabiliyetini artırmak, iş yerinde veya sporda yaşanan yaralanma ve burkulmaları tedavi etmek, eklemleri ve kasları güçlendirmek ve bu sayede kişinin yaşadığı denge kayıplarını azaltmak, yumuşak doku hasarını ortadan kaldırmak gibi pek çok durumda kişiye fizik tedavi desteği sağlanmaktadır. Ayrıca ameliyat sonrası, özellikle ortopedik cerrahi işlemler sonrası fizik tedavi alınması hastanın kısa sürede sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır.

Fizyoterapist Kimdir ?

Modern çağ ve modern hastalıkların getirdiği rahatsızlıklar için tedavi konusunda fizyoterapistler artık önemli bir sağlık profesyoneli haline geldi. Fizyoterapist kimdir ? sorusu bu yüzden çok sık olarak karşımıza çıkmakta.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlık gerektiren bir meslektir. Fizik tedavide tanı uzman hekim tarafından konulmaktadır. Hekimin koyduğu tanı doğrultusunda, tedaviyi ise alanında eğitimli fizyoterapistler uygulamaktadır. Tanısı konulan hastalığın tedavi sürecini yürütmekle yükümlü fizyoterapistler, üniversitelerin fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümlerinde eğitim almış lisans mezunlarıdır.

İyi Bir Fizyoterapist Nasıl Olunur ?

İyi bir fizyoterapist nasıl olunur ? sorusunun cevabı; alanında yetkin olmakla birlikte birçok başka donanıma da sahip olmalıdır. İyi bir fizyoterapistin anatomi ve fizyoloji alanlarında da donanımlı olması gerekmektedir. Alanında uzmanlaştığı özgüsel fizyoterapi metotlarını kullanabilecek ve tedaviyi doğru bir şekilde yürütebilecek teknik donanıma da sahip olmalıdır. Bir fizyoterapistin alanında ne kadar teknik ve pratik bilgiye sahip olması gerekirse kişilerarası ilişkilerinin de o derece iyi olması gerekmektedir. Farklı kişilikteki hastalarla ve dahası içlerinde bulundukları durum nedeniyle hastalık psikolojisine bürünmüş hastalarla iletişim kurmak ve tedavi sürecinde onları yönlendirebilmek iyi bir fizyoterapistin sahip olması gereken bir özelliktir.

Fizik tedavi süreci devamlılık ve sabır isteyen bir süreçtir. Hastanın sabrı ve devamlılığı kadar fizyoterapistin sabrı, hastaya yaklaşımı, hastayı motive edişi ve tedavi sürecinin devamlılığını sağlayabilmesi de önemlidir. Hastanın içinde bulunduğu durumu anlayabilmesi ve profesyonel yaklaşabilmesi için empati düzeyinin yüksek olması gerekir. Tüm bunların yanında iyi bir fizyoterapistin etkin dinleme becerisi gibi iletişim becerilerinin kuvvetli olması gerekmektedir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, iyi bir fizyoterapist her meslekte olması gerektiği gibi mahremiyet ve etik ilkeler konusunda da hassas olmalıdır.

En İyi Fizik Tedavi Uygulamaları Nelerdir ?

En iyi fizik tedavi uygulamaları ve iyi bir fizyoterapi uygulamasının bütüncül ve fonksiyonel yaklaşıma sahip olması gerekmektedir. Fizik tedavinin yanı sıra beslenme düzeni ve psikolojik destek gibi hastanın diğer gereksinimleri de karşılanmalıdır. Çünkü modern yaşam ve yeni nesil kas-iskelet sistemi problemlerinde artık eski fizik tedavi metotları başarılı olamamakta ve hastalara fayda sağlamamaktadır. Bu nedenle multidisipliner bir tedavi programı yürütmek en iyi yöntem olacaktır. Multidisipliner yaklaşım fizyoterapi ve rehabilitasyondan alınan verimin de artmasını sağlayacaktır.

En iyi fizik tedavi uygulamaları nelerdir ? peki;

 • Osteopati,
 • Egzersiz,
 • Manuel Tedavi,
 • Gtos Terapi,
 • Psikonöroimmünoloji,
 • Footbalance Ortopedik Tabanlık,

Gibi uygulamalar en iyi fizik tedavi uygulamaları arasında gösterilebilir.

İstanbul’daki En İyi Fizyoterapi Merkezi: ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Bütüncül bakış açısının önemini kavrayan ve multidisipliner çalışmanın gerekliliği vurgulayan Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin, İstanbul’daki en iyi fizyoterapi merkezi olan kliniğinde “Sağlıkta Bütüncül Bakış” hedefi ile hastalarına tedavi vermektedir. İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden 2014 yılında mezun olan Ahmet Burak Sezgin, alanda ülkenin önde gelen tedavi komplekslerinde ve başarılı spor kulüplerinde çalışarak önemli deneyimler kazanmıştır.

Yaşam boyu öğrenme ve gelişimin sürekliliği konusunun önem arz ettiği fizyoterapi alanında akademik gelişimini devam ettirmek amacıyla Ortopedik Manipulatif Fizyoterapi ve Osteopatik Fizyoterapi alanlarında yüksek lisans yapmıştır. Osteopatik terapi, ortopedik manuel terapi, egzersiz ve klinik psikonöroimmunoloji tekniklerinin bir arada kullanılması yönüyle bütüncül bakış açısını yansıtan ve Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan bir projeye imza atmıştır. Akademik ve bilimsel çalışmalarına devam eden Ahmet Burak Sezgin, halen kliniğinde bütüncül bakış açısı ile ilerleyen tedavilerini sürdürmektedir. Uyguladığı tedavi yöntemleri ile İstanbul’daki en iyi fizyoterapi merkezi olma özelliğini korumaya ve hastalarına en iyi şekilde hizmet vererek hayatı yaşanabilir kılmaya devam etmektedir. Siz de fizik tedavi konusunda alanında uzman fizyoterapistlere ulaşmak isterseniz; İstanbul’daki en iyi fizyoterapi merkezi ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi yorum yap 1 yorum

Yorum yap

ABS - Bütüncül Bakış ile Fizyoterapi