Skip to main content

Türkiye’nin En İyi Fizyoterapisti başlıklı bu yazı Google index ve SEO sistemi için uyarlanarak yazılmış bir yazıdır.

Hangi alanda ve meslekte olursa olsun mutlak en iyiler; işini layıkıyla en iyi şekilde yapmaya çalışanlardır.

Her sağlık profesyonelinin alanında ki başarısı ve yeterliliği farklı ölçütlere göre değerlendirilebilir. 

Türkiye’nin en iyi Fizyoterapisti

Türkiye’nin en iyi Fizyoterapisti demek ilgili hekimliğin teşhis ve tanısı sonrası hastaya bilimsel, kanıta dayalı, güncel ve fizyoterapinin kendine has değerlendirme metotlarını içerisinde bulunduran, fizyoterapi ve rehabilitasyon tedavi uygulamalarını kullanan meslek öncüsüne denir.

Türkiye’nin en iyi Fizyoterapisti, konulmuş tanıya uygun bir tedavi programı oluşturur. Yaş ilerlemesine bağlı kas hastalıkları, yaralanma, fiziksel engellilik, sistem bozuklukları gibi hastalıklara tedavi programı uygular. Dünya’da bir çok ülkede fizyoterapist tüm değerlendirmelerini kendisi yapar. Fizyoterapistlere ülkede yaşayan vatandaşların veya kişilerin direk ulaşım hakkı vardır. Maalesef ülkemizde mevzuatlar gereği bu direk ulaşım hakkı sınırlandırılmaktadır. Özellikle Türkiye Fizyoterapistler Derneği ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dönem görüşmelerinde sağlıklı toplumların hedeflendiği gerçeğiyle bir takım çalışmalar yapılmaktadır. Kısa süre içerisinde ülkemiz ve vatandaşlarımız adına fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında ciddi olumlu gelişmeler olacaktır.

Fizyoterapistlerin İş Alanı Nedir ?

Fizyoterapistlerin iş alanları nelerdir ? Fizyoterapist;ağrısız yaşam, güç, esneklik, koordinasyon ve denge gibi faktörlerin uyumlu bir şekilde işlevini yerine getirebilmesine ve sağlıklı yaşam tarzına geçişe yardım eder. Sistem ve kas hastalıklarının teşhisine göre hastaya uygun tedavi programları hazırlayarak problemin şiddetinin azalmasına veya ortadan kaldırılmasını sağlar. Hastanın en iyi verimi alabilmesinde ve sağlık durumundaki gelişimine katkı sağlar. Fiziksel rahatsızlıkları olan hastalara özel kişisel egzersiz ve hareket programları hazırlayarak tedavilerinde etkin rol oynar.

Fizyoterapist Nasıl Olunur ?

Fizyoterapist nasıl olunur ? üniversite sınavı sonrası bir çok öğrencinin merak ettiği sorulardan. Fizyoterapist olmak isteyenlerin, üniversitelerin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon fakülteleri fizyoterapi(fizik tedavi) ve rehabilitasyon bölümünden lisans (4 yıl) derecesi ile mezun olmaları gerekir.

İstanbul’un En İyi Fizyoterapisti

İstanbul’un en iyi fizyoterapisti, Türkiye’nin en iyi fizyoterapisti gibi aramalar çok sık karşımıza çıkmakta. Ancak bilinmelidir ki en iyi olmanın nicel ve nitel değişenleri vardır. İyi olmak her zaman kişilere göre değişim gösterir. Ancak En iyi fizyoterapist kimdir ? diye merak ediyorsanız belli başlı gerçekler ve kurallar vardır.

Peki iyi bir fizyoterapist nasıl olunur ?

 • İnsanla çalışan her meslekte olduğu gibi, iyi bir fizyoterapistin de hastalarla etkin ve etkili iletişim kurabilmesi gerekir.
 • Alanında başarılı ve donanımlı bir fizyoterapistin, fizyoterapi alanında güncel tedavi yöntemlerini takip etmeli ve yeni bilgilere açık olmalıdır.
 • Anatomi ve fizyoloji bilgisinin olması en temel özelliklerden biridir.
 • Fizyoterapiye mahsus tedavi ve rehabilitasyon tekniklerini iyi bir şekilde uygulamalı, ekipmanlarını etkin kullanabilmeli.
 • Dünya standartlarını bilmeli, fizyoterapi alanındaki gelişmeleri takip etmeli.
 • Farklı kişilikte ve istekteki hastalarla etkili iletişim kurabilmeli, hastaların isteklerini temel alarak uygulama ve müdahalelerini gerçekleştirmelidir.
 • Hasta gizliliğine önem vermeli ve kişisel verilerin paylaşılmaması konusuna son derece dikkat etmelidir.

Sabırlı ve sorumluluk sahibi bir fizyoterapist alanında başarılı olabilmesi olasıdır.

Dünya’nın En İyi Fizyoterapistleri

Başlıktan da anlaşıldığı üzere Dünya’nın en iyi fizyoterapisti kimdir, Dünya’nın en iyi fizyoterapistleri başlıkları aramalarda ve sorularda en çok karşılaştığımız konulardan. Kişilerin özellikle sağlık çalışanlarının en iyi olabilmesi demek onların en iyi eğitimleri alması manasına gelmez. Aksine iyi bir eğitimle iyi birer insan olabilmenin de gerektirdiği gerçekler vardır. İnsan yaşamına dokunabilen, onları anlayabilen, sağlıklı bir yaşamın kapılarını açan kişilerdir Dünya’nın en iyi fizyoterapisti…

Dünya’nın En İyi Fizyoterapi Merkezi

Dünya’nın en iyi fizyoterapi merkezi olmak en iyi fizyoterapistler ile çalışmak, en iyi teknolojiye sahip olmak, en büyük mekanlara sahip olmak değildir… Dünya’nın en iyi fizyoterapi merkezi olmak için önce zarar verme ! ilkesini benimsemek gerekir. İnsanı ve insanlığı sevmek gerekir. Yaptığınız işte hiç kimseyi rakip olarak görmek değil, kendinizin en büyük rakibi olmanız gerekir. Sabırlı ve sorumluluk bilincini en üst seviyede tutarak hastalarınızı kendinizin dahi önünde tutmanız gerekir. Ülkemiz sağlık alanında Dünya’ya örnek olmayı her zaman göstermiştir. Bu ülkemiz insanlarının yüksek insani değerlere sahip olmasıyla birlikte tıp alanında yaptığı öncü davranışlardır. Dünya’nın en iyi fizyoterapistleri ve Dünya’nın en iyi fizyoterapi merkezi olmaya aday her fizyoterapist ve fizyoterapi merkezi ülkemizde hep varolacaktır.

Türkiye’nin En İyi Fizyoterapisti Arıyorsanız

Türkiye’nin En İyi Fizyoterapisti birçok alanında uzman ve tanınmış fizyoterapistler bulunmaktadır. Bu fizyoterapistler genellikle uzmanlık alanları, deneyimleri ve hasta geri bildirimleriyle tanınırlar. İyi bir fizyoterapist arıyorsanız, yerel sağlık kuruluşlarının önerilerine, doktor tavsiyelerine veya online değerlendirmelere başvurabilirsiniz. Önemli olan, sizin ihtiyaçlarınıza en uygun olan ve güvenilir bir profesyonel ile çalışmaktır.

En Etkili Fizyoterapi Uygulamaları Nelerdir ?

En etkili fizyoterapi uygulamaları, fizyoterapi ilgili rahatsızlığa ve uzman fizyoterapistinizin tercihine gore en etkili uygulama biçimini alacaktır. Şüphesiz fizyoterapistiniz sizin için en etkin olan metot ya da metotları uygulayacaktır. Gelişen tıp sistemi ve fonksiyonel çalışma bilinci ülkemizde de etkili fizik tedavi uygulamaları, etkili fizyoterapi uygulamaları gibi alanlarıda yenilikleriyle birlikte değiştirmiştir. Özellikle uygulanan konsept ve içerik bakımından ülkemizin ilk ve tek merkezlerinden birisi olan ABS Fizyoterapi yeni, güncel ve kanıta dayalı uygulamalara öncülük etmektedir.

Günümüz çağında gelişen ve en popüler etkili fizyoterapi yöntemleri arasında;

 • Manuel terapi,
 • Osteopati,
 • Psikonöroimmünoloji,
 • Bütüncül fizyoterapi,
 • Fonksiyonel tıp uygulamalarında fizyoterapi,
 • Gtos terapi,
 • Kinesiotape(kinezyoteyp) bantlama,
 • Fonksiyonel egzersiz,
 • Masaj terapi,
 • Kişiye özel 3D (üç boyutlu) analiz ile değerlendirme ve ona göre kişiye özel bir terapi programı oluşturmak

gibi uygulamalar bulunur.

Türkiye’nin En İyi Fizik Tedavi Merkezi

Türkiye’nin en iyi fizik tedavi merkezinde fizik tedavi uygulamaları bedensel hareketin az olduğu ve çoğunlukla stabil geçirilen dönemlerde kas ve iskelet sistemini çalıştırmak için uygulanır. Özellikle bel fıtığı gibi rahatsızlıkların %97-98’i uzmanlar tarafından en iyi fizik tedavisiyle düzeltilebilir. Sporsuz bir hayat düzenine sahipseniz fiziksel eylemlerinizde zayıflıklar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda bedenin ve kasların eski gücünü geri kazanması için fizik tedavi yöntemleri mevcuttur. Fizik tedavisi, duruş bozukluğunun ve vücutta belirli bölgelerde oluşan ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Zamanla kaslarda oluşan ağrılar yalnızca spor ve egzersizlerle yok edilemeyebilir. Bunun içinse profesyonel yardım almak gerekebilir. En iyi fizik tedavisi günlük yaşamdaki aktivitelerin zorlanmadan yerine getirilmesine, mevcut ağrıların azaltılarak yok edilmesine ve bedenin direnç kazanmasına yardımcı olur. Bu noktada ilgili hekim tarafından konulan teşhis çerçevesinde en iyi fizik tedavi yöntemi belirlenerek kişiye özel plan oluşturulur ve profesyonel fizyoterapist tarafından uygulanır.

Fizik Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

 • Ağır sporlarda meydana gelen yaralanmalarda,
 • Ortopedik rahatsızlıklarda,
 • Sinir- kas hastalıklarında,
 • Kronik ağrıların tedavisinde,
 • Romatizmal hastalıklarda,
 • Diyabet ve osteoporoz gibi metabolik hastalıklarda,
 • Yaşlı rehabilitasyonlarında,
 • Kardiyopulmoner rehabilitasyonlarda,
 • Migren rahatsızlıklarında,
 • Skolyoz, kifoz, lordoz gibi omurga problemlerinde,
 • Bel fıtığı ve boyun fıtığı problemlerinde,
 • Doğuştan gelen veya sonradan oluşan eklem ve kemik bozukluklarında en iyi fizik tedavisi yöntemlerini kullanarak yaşam standartlarınızı yükseltebilirsiniz.

Fizik tedavisi hangi hastalıklarda etkilidir konusunu daha detaylı okumanız için linke tıklayabilirsiniz.

Fizik Tedavi Uygulamaları Nelerdir?

Fizik tedavi uygulamaları nelerdir merak ediyorsanız yazımızı lütfen okuyun. En iyi fizik tedavisi yöntemleri içinde yararlanılan yöntemler artık eski metotlar değildir. Gelişen tıp ve sağlık alanı fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında da fizik tedavi uygulamalarını değiştirmiştir.

Türkiye’de alanında yöntem ve metotları olarak ilklerden olan İstanbul Bakırköy Fizyoterapi olarak ABS Fizyoterapi merkezi bütüncül ve fonksiyonel fizyoterapi metotları kapsamında,

 • Manuel tedavi,
 • Osteopati,
 • Klinik Psikonöroimmünoloji
 • Fonksiyonel Tıp,
 • Kinezyoband terapi,
 • Gtos Terapi,
 • Footbalance Ortopedik Medikal Tabanlık analiz ve destek,
 • 3D (üç boyutlu) vücut ve beden analizi,

gibi güncel metotları kullanmaktadır.

Klasik fizik tedavi uygulamalarında ise; sıcak, ısı tedavisi çoğunlukla ağrıyan bölgelerin ağrısının giderilmesinde yardımcı olmak için kullanılır. Kan dolaşımını hızlandırır. Tendon ve kolojenlerin uzamasında etkilidir. Bu sayede eklemlerde meydana gelen kasılmaların, sertliklerin ve ağrıların önüne geçilebilir. Bu tedavi yöntemi uygulanırken ultrason dalgalarından, kısa dalgalı radyasyonlardan, sıcak sudan ve sıcak komplekslerden faydalanılır. Bu uygulamalar gelişen fizik tedavi uygulamalarında artık kendisine çok daha az yer bulabilen fizik tedavi uygulamalarıdır.

Fizik tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir diğer yöntemse soğuk tedavidir. Bu yöntem genellikle kas spazmını ortadan kaldırmak için tercih edilir. Egzersiz ve sporla uzun vadede giderilemeyecek ağrı ve ödemler soğuk fizik tedavisi sayesinde giderilebilir. Bu uygulamalarında doğru olmadığı son bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Nitekim Türkiye’nin en iyi fizik tedavi merkezlerinin bir çoğunda artık bu tip uygulamalar kullanılmamaktadır.

Bunlara ek olarak masaj yöntemi de sıklıkla tercih edilir. Masajla tedavi yönteminin fizik tedavisi uzmanları tarafından uygulanan farklı teknikleri bulunur. Bu teknikler sayesinde vücuttaki dolaşım düzenlenir ve kas spazmı gibi ağrılı durumlar hafifletilebilir. Masaj, hem eller hem de çeşitli mekanik aletlerle uygulanabilir.

Egzersiz yöntemiyse en sık tercih edilen yöntemler arasında yer almakla birlikte eklemlerdeki hareket düzeylerinin artmasını sağladığı gibi kasların gevşemesine yardımcı olur. En iyi fizik tedavi yöntemlerinden bir diğeri de elektroterapiye uygun modern fizyoterapi cihazlarıdır. Kas-iskelet sistemine yönelik uygulanan son teknoloji fizik tedavi cihazları fizyoterapide ki başarı oranını da arttırmaktadır.

İstanbul’da Nasıl İyi Fizyoterapist Bulurum

İstanbul’da nasıl iyi fizyoterapist bulurum aramaları fizyoterapist ihtiyacı olan ya da ağrı problemi olan her vatandaşın ulaşmak istediği bilgidir. Tüm sağlık branşlarında olduğu gibi hastalar iyi ve başarılı sağlık uzmanlarından destek almak ister. Fizyoterapistler ülkemizde de, Dünya’da olduğu gibi çok iyi düzeyde eğitim alan ve başarılı bir lisans eğitimine sahip olarak mezun olan sağlık profesyonelleridir.

Bu yüzden tedavi-terapi noktasında destek alacağınız her meslektaşım en iyi bilgi ve birikime sahip olarak karşınıza çıkacaktır. İyi bir fizyoterapist ararken bilmeniz gereken tek şey uzmanlık alanına göre tercih yapmanızdır. Çalışacağınız fizyoterapistin sahip olduğu bakış açısı burada tedavinizde ki başarı oranını mutlak etkileyecektir. Uzmanlığı dışında bir fizyoterapisti tercih etseniz bile ilgili terapist kendi alanı dahilinde değilse multidisipliner çalışma ilkesiyle sizi ilgili uzmana yönlendirecektir.

Ünlü Fizyoterapistler

Türkiye’deki ünlü fizyoterapistler aramaları fizyoterapistlerin başarılı ve etkin tedavi metotlarıyla arananlar listesine girmeyi başarmıştır. İnsanların en iyi sağlık profesyoneli en ünlü olandır algısı neden var bilinmez ama bilinmelidir ki diğer alanlarda olduğu gibi fizyoterapi alanında da profesyonelleri ünlü fizyoterapistler kategorisine sokacak olan alanında ve mesleğinde yeterli geliştirme seviyesine ulaştırmış;

 • Güncel,
 • Kanıta dayalı,
 • Bilime meraklı,
 • Gelişime açık olan profesyonellerdir.

Türkiye’nin En İyi Fizik Tedavi Merkezi: ABS

Türkiye’nin en iyi fizik tedavi merkezinde en iyi fizik tedavisi yöntemleriyle ameliyat ve iğne gibi metotlara ihtiyaç duymadan rahatsızlıklarınızdan büyük oranda kurtulabilirsiniz. Modern metotların uygulandığı en iyi fizik tedavisinden yararlanmak için ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kliniği’ne başvurabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi fizik tedavisi merkezi kurucu ve yöneticisi Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin, teşhis ve tanısı hekimler tarafından koyulan tüm rahatsızlarda herhangi bir iğne, ilaç kullanmadan dünya standartlarında fizyoterapi metotlarına imza atar.

Alanında Türkiye’nin En İyi Fizyoterapistlerinden Ahmet Burak Sezgin Kimdir ?

Türkiye’nin en iyi fizyoterapisti Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. 2010 yılında İstanbul Arel Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü burslu olarak kazanmıştır ve 2014 yılında fizyoterapist olarak lisans derecesiyle mezun olmuştur.

Osteopatik terapi ,klinik psikonöroimmünoloji, fonksiyonel tıp ve bütüncül fizyoterapi, ortopedik manipulatif fizyoterapi ve rehabitasyon (manuel terapi), trigger point terapi gibi birçok alanda çeşitli eğitimler almıştır. Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin, 40’tan fazla fizyoterapi alanında seminere katılmıştır ve alanında etkili eğitimler almaya devam etmektedir.  Milliyet gazetesinde sağlık alanında köşe yazarıdır.

Türkiye’nin en iyi fizyoterapisti Ahmet Burak Sezgin, Türkiye Fizyoterapistler Derneği üyesidir. Ortopedik manipulatif fizyoterapi ve osteopatik fizyoterapi alanlarında iki yüksek lisans (master) eğitimi bulunmaktadır. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ortopedik ve Manipulatif Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde tamamlamıştır.

Türkiye’nin en iyi fizyoterapisti Ahmet Burak Sezgin, osteopatik terapi, klinik psikonöroimmünoloji ,ortopedik manuel terapi gibi çeşitli egzersiz tekniklerinin birlikte kullanılmasıyla Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan başarılı akademik bir proje tamamlamıştır. Sezgin, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Uluslararası akademik çalışmaları Open Journal of Pain Medicine, America New York Rehabilitation Science, Elsevier ve The Lancet gibi çok köklü ve önemli dergilerde yayınlanmıştır. Özellikle The Lancet’te yayınlanan çalışması Türkiye’de ilk ve tek olarak yayınlanan önemli alana özgü çalışmasıdır.

Türkiye’nin en iyi fizyoterapisti, kurucu yönetici olarak fonksiyonel ve bütüncül fizyoterapi alanında uzun süredir hizmet vermektedir.

Sağlıklı ve ağrısız bir yaşam için siz de ABS ile iletişime geçebilirsiniz.

2 Comments

Leave a Reply