Skip to main content

Footbalance ortopedik tabanlık sistemleri sizler için özel olarak tasarlandı. Modern yaşam, teknolojinin gelişmesi ve sedanter dediğimiz hareketsiz yaşam ile birlikte bir çoğumuz mutlaka hayatımızın bir döneminde ağrı şikayetini yaşıyoruz. Ağrı başlıca kendi başına bir bilim konusu olacak kadar uzun. Bu durumda çok fazla detaya girmeden ağrının ayaklarımız ile bağlantısı anlayabilmek adıına öncelikle ‘ ayaklarını tanı ‘ diyoruz. İnsanların çok büyük oranı yaşamları boyunca yürüme evresiyle birlikte ayaklarında ciddi basış ve baskı problemi yaşarlar.

Bilimsel çalışmalar; 4 insandan 3’ünün ayakları üzerine yanlış bastığını ve bu kişilerin yanlış bastıklarının farkında dahi olmadıklarını göstermekte. Tam da bu noktadan sonra ayak analizi ve kişiye özel ortopedik tabanlık önem kazanmakta. Dünya’nın işlevsellik ve uygulanabilirlik seçenekleri arasında en iyi sisteme sahip olan FootBalance Kişiye Özel Medikal Ortopedik Tabanlık Sistemi; tüm bireyleri doğru hareket etmeye, aktif yaşam ( yürüme, koşma, ayakta durma, bisiklet sürme, golf oynama, tenis oynama vb.) içerisindeyken en doğru biçimde gerekli olan en yüksek seviye performans oluşmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca aktivite esnasında  konforlu ve sağlıklı bir şekilde kendilerine özel olarak gerçek anatomik duruşlarınıda desteklemeye zemin oluşturmaktadır.

FootBalance’ı Dünya’nın en iyisi yapan özelliği bir çok patent almış üstün ısı teknolojisi ve fizyoterapist tarafından holistik ( bütüncül ) bir değerlendrime sonucunda sadece 10 dakika içinde ayak analizinizide yaparak, %100 kişiye özel ortopedik tabanlığınızı şekillendirir. Tabanlığınızın %100 size özgün bir şekilde tamamlanmasıyla tabanlığınızı teslim alarak merkezimizden ayrılırsınız. Denilebilir ki tabanlığın yapım aşamaları, kalitesi ve etkinliğiyle birlikte fizyoterapistinde tabanlığın etkili olmasında büyük önemi vardır.

Ayak Analizi ve Ortopedik Tabanlık

Footbalance Ortopedik Tabanlığın Faydaları

Footbalance ortopedik tabanlığın faydaları;

 • Doğru, dengeli ve sağlığınızı riske atmayacak şekilde yere basmanızı sağlar. Vücut biyomekaniğinize uygun ve destekleyeci olacağı için duruş kolaylığı ve duruşunuzdan kaynaklı problemlerinizin çözülmesine olanak sağlar.
 • Gerçek ayak hareketlerini destekler ve doğru adım atma için olanak sağlar.
 • Attığınız her adımda ki 5-8 derecelik esneme payı tabanlığın aktif olarak kendi kendisini beslemesine olanak sağlar ve ayağın gerçek anatomik yapısına uygundur.
 • Sakatlanma riskini belirgin oranda azaltır.
 • Aktivitelerde koruyucu ve destekleyici olarak kullanılmaktadır.
 • Hangi marka ve model olursa olsun ayakkabınızın kalite ve konforuna katkı sağlar, kas gücü yönünden daha güçlü ayakların oluşmasına yardımcı olur. Ve seri üretim olan ayakkabılarınızı sizlere özel kişiselleştirir.
 • Doğru baskı ile beraberinde vücudun çalışma sisteminde tam ve yüksek performans sağlar.
 • Koruyucu rehabilitasyon noktasında kas-iskelet sistemi kaynaklı oluşabilecek rahatsızları önleyici büyük etkiye sahiptir.
 • Klasik eski tip silikon tabanlıklar yada mantar tabanlıklar gibi değildir. Anti bakteriyel özel gümüş iyonize kumaşı sayesinde ayak kokması, ayakta mantar şikayeti yada küflenme gibi olumsuzluklara sebebiyet oluşturmaz.
 • Her ayakkabının tabanlığına özel kullanılabilir bir yapıya sahiptir. Babet ve yüksek topuklu ayakkabılarda footbalance özel medikal tabanlık yapmaktadır.
 • %100 size özel olarak tasarlanır.

FOOTBALANCE KİŞİYE ÖZEL ORTOPEDİK TABANLIKLARIMIZI KULLANABİLECEĞİNİZ RAHATSIZLIKLAR

Footbalance medikal ortopedik tabanlıklar; vücut biyomekaniğini etkileyen kas-iskelet sistemi problemlerinde yüksek başarıya ve etkiye sahiptir. Kişiye özel olarak tasarlanması büyük önem taşır. Merkezimizde uzman ellerde size özel şekillenen bu tabanlıklar ayrıca Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin tarafından Türkiye’de ender şekilde vücuda fonksiyonel olarak uyarlanıp kullanılmaktadır. Bu da size bir medikal-ortopedik tabanlıktan çok daha fazlasını sunmaktadır.

Footbalance kişiye özel ortopedik tabanlıklarımızı kullanabileceğiniz rahatsızları sıralayacak olursak;

 • Ayak tabanı kas ve dokularını oluşturan fasya yapısından kaynaklı oluşabilecek topuk ağrısı,
 • Yaşamının bir çok döneminde her kişinin yaşayabileceği problemlerden birisi olan tırnak batması ve benzeri şikayetler,
 • Özellikle sporcularda yada yoğun aktiviteye sahip kişilerde karşılaşılabilecek shin splints rahatsızlığı,
 • Tip 1 ve Tip 2 diabet rahatsızlığına sahip kişilerde özellikle diabetik ayak yaralarında, ayak yanmalarında ve şekere bağlı gelişen nöropatik şikayetlerde ayak sağlığını ve konforu sağlıyacak footbalance özel Tip 1,2 diabet tabanlıkları,
 • Her hangi bir nedene bağlı olarak gelişen düşük ayak problemlerinde özellikle fizyoterapi ve rehabilitasyon programını destekleyici özel ortopedik tabanlık kullanımı ihtiyaçlarında,
 • Halk dilinde yamuk basma problemi olarak adlandırılan ortopedik problemlerde,
 • Halluks Rigidus olarak adlandırılan sert baş parmağı rahatsızlığında,
 • X bacak olarak adlandırılan genu valgus-vagum problemlerinde,
 • O bacak veya parantez bacak diye adlandırılan genu varum problemlerinde,
 • Halluks valgus’a bağlı olarak gelişen, çekiç parmak rahatsızlığı olarakta adlandırılan ve bu bölgede meydana gelen bunyon(bunion) dediğimiz sert kemik (eklem) problemlerinde,
 • Pes kavus olarak adlandırılan ayak tabanı yüksekliği problemlerinde,
 • Pes planus olarak adlandırılan düz taban rahatsızlığında,
 • Aşil tendon ve aşil tendinit problemleri başta olmak üzere buna bağlı olarak gelişen kas-iskelet sistemi problemlerinde,
 • Ön ayak kaslarının bir kısmını oluşturan anterior tibial tendon problemlerinde,
 • Genu rekurvatum olarak adlandırılan diz problemlerinin etkilemiş olduğu ayak tabanı ve eklem problemlerinde,
 • Yürüme bozukluklarının başında gelen içe basma ve dışa basma şikayetlerinde,
 • Yanlış basma ve yanlış ayakkabı kullanımına bağlı olarak gelişen nasır problemlerinde,
 • Sürekli meydana gelen ayak bileği burkulması problemlerinde,
 • Kadınlara özel gebelik dönemlerinde artan vücut yükü ve değişen vücut yapısını desteklemek üzere hamilelere özel ortopedik tabanlık ihtiyacı durumlarında,
 • Ayak ön kısmı olarakta adlandırılan, ayakta parmaklara yakın bölgesinde açığa çıkan ağrılı faktörlerde büyük öneme sahip metatarsalji rahatsızlığında,
 • Morton nöroması olarak adlandırılan ayak rahatsızlıklarında,
 • Bacak kısalığı farkı olarak adlandırılan anatomik bozuklarda duruş ve yürüme problemlerinide destekleyecek şekilde, boy uzunluğunun normal anatomisine dönmek üzere yükseltilebilir tabanlık desteği ile medikal ortopedik destek sağlanabilmektedir.
 • Duruş bozukluğu problemlerinde,
 • Skolyoz problemlerinde.

Sağlığınız ve Konforunuz İçin Bilimsel Olarak Tasarlandı

Sağlığınız ve konforunuz için bilimsel olarak tasarlandı. Tamamen kişiye özgü bir biçimde oluşturulan patentli ortopedik tabanlıklarımız bacaklarda meydana gelen ve hatalı duruşlardan kaynaklı anatomik bozuklukların da düzeltilmesine katkı sağlamak ve desteklemek üzere ayağı oluşturan tüm kas, eklem, kemik ve dokuların doğru pozisyonunu destekler. Gerçek beden sağlığı ve vücut kinetik zinciri içinse ayak yapılarının doğruluğu çok önemlidir.

Footbalance tabanlıklar içerisinde bulunan özel esnek tabanlık çekirdeği, kişiye özel olarak tasarlandıktan sonra kullanıma bağlı bir bozulma asla oluşturmazlar. Diğer bir yandan da ayaklar başta olmak üzere tüm vücut eklem ve yapılarını hareketle birlikte geri besleme sağlayacak kadar esnektir ve doğaldır. Footbalance ortopedik tabanlık, aktif hareket sırasında ayaklarınızı düzgün bir şekilde anatominize uygun biçimde tutmakta ve doğal ayak hareketlerine olanak sağlamaktadır.

ABS Fizyoterapi Merkezi’nde Footbalance Ortopedik Tabanlıklarla kanıta dayalı, bilimsel, size özel tasarlanmış sağlıklı yarınlara adım atmak için geç kalmayın.

DaHa Sağlıklı Bir Adım İçin Ayak Tipinizi Keşfedin

Daha sağlıklı bir adım için ayak tipinizi keşfedin. 10 Dakika İçinde Ayak Analizi ve Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık FootBalance ayakkabı iç tabanlıkları ve ortopedik terlikler, her bir kullanıcı için yapılan kişisel ve profesyonel ayak analizine dayanarak kişiye özel şekillendirilen tabanlıklardır. Farkında olmadığınız ayak tipiniz bir çok probleminizin sebebi olabilir. Holistik dediğimiz bütüncül bakış açısına göre ayaklarınız bir binanın zemini ve zemin mutlak sağlam olmadılıdır. Zemin sağlam olmadığı takdirde tüm iskelet ve kas sisteminiz bozulacaktır. Dolayısıyla ağrı artık kaçınılmaz bir hal alacaktır.

ABS Fizyoterapi Merkezimize geldikten sonra sizi nasıl bir süreç bekliyor ?

 1. ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezimiz İstanbul – Bakırköy’de bulunmaktadır.
 2. Kliniğimize geldiğinizde güler yüzlü bir şekilde karşılanır ve footbalance analiz odamıza alınırsınız.
 3. Değerlendirme ve analiziniz bizzat Uz. Fzt. Ahmet Burak Sezgin tarafından yapılır.
 4. Analiziniz değerlendirildikten sonra uzman fizyoterapist kadromuz tarafından size özel tabanlığınızın tasarlanması aşamasına geçilir.
 5. Podoskop dediğimiz cihazımız kullanılarak kişinin sağ ve sol olmak üzere her iki ayakları analiz edilir.
 6. FootBalance FitPro dediğimiz ve sadecede Dünya’da footbalance ait olan yazılım kullanılarak kişinin biyomekanik ayarının yapılması için cihazımız tarafınca ayakların ve bileklerin resmi çekilerek kişiyle birlikte analiz etmek üzere hazırlanır.
 7. Kişiye özel ayak analizi raporu hastanın e-postasına gönderilir. Ayrıca merkezimiz tarafından çıktı alınarak hastaya elden bir anlatımlı sunum oluşturulur.
 8. Hazırlanılan ayakkabı içi ortopedik tabanlıkları, %100 kişiye özel olarak, her iki ayak için ayrı ayrı fizyoterapist tarafından kullanıcının ayakları düzgün anatomik bir dizilime getirilerek tabanlıklara şekil verilir.
 9. Her iki ayak için hazırlanan footbalance ortopedik tabanlıklar şekil verildikten sonra, kişinin doğal ayak yapısına, doğal topuk yapısına ve ayakta ki doğal kemer yapısına tamamen uyup uymadığını doğrulamak için bir kez daha kontrol edilir.
 10. Footbalance eğitimli fizyoterapist hazırlanan ortopedik tabanlıkların ayakkabıya mükemmel uyum sağladığından emin olmak adına son kontrollerini yapar.
 11. Tabanlıklar ayakkabıya yerleştirilerek kişi 10 dakika içerisinde tabanlıklarını kullanmaya başlanmış bir şekilde merkezimizden ayrılır.
 12. Size özel tasarlanan medikal ortopedik tabanlıklarınız her hangi bir problem olduğu takdirde hemen müdahale ve tekrar şekillendirilebilme özelliğine sahiptir.

Bütüncül ve fonksiyonel fizyoterapi konseptimizle Türkiye’de ve Dünya’da ilkleri sunmaktayız. Bu özel konseptimize eklediğimiz footbalance ortopedik tabanlık hizmetimiz ile sizlerin daha sağlıklı, daha konforlu ve daha mükemmel hareket edebilmesi için varız.

Kişiye özel ortopedik medikal tabanlık hizmetimizden sizde faydalanmak ve bilimsel verilere doğrultusunda ayrıcalıklı bir ayak sağlığına kavuşmak istiyorsunuz bizlere ulaşmak için geç kalmayın.

Herkes için sağlık, herkes için hareket.

ortopedik terlik

Türkiye ve Dünya’da ortopedik terlik sunumunun özelliğini ve önemini tek başına yaşayan FootBalance ortopedik terlikleri %100 kişiye özel olarak şekillendirilmektedir. Hem terlik hem kişiye özel olarak tasarlanabilir olması Footbalance Ortopedik terlikleri sağlık konusunda çok önemli ve kıymetli kılmaktadır. Tıpkı kişiye özel tabanlıklarımız gibi dakikalar içerisinde normal ve düz taban yapısı modelinden yapılan analiziniz neticesinde size özel olarak ayağınıza uyumlu köpüklü modellere dönüştürülerek sağlık, destek ve rahatlık sağlar.

Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin ve uzman ekibi tarafından detaylı yapılan ayak analiziniz sonucu 8-10 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde tamamen size özel hazırlanan medikal ortopedik terliğiniz ABS Fizyoterapi ve Sağlıklı Yaşam Merkezi ile birlikte Footbalance güvencesiyle üretilmiş olacaktır. Terliğinizi gündelik hayatınız başta olmak üzere dilediğiniz her yerde, her şartta ve her şekilde dilediğiniz şekilde kullanabilir, terlikte ortopedik rahatlığı ve sağlığı bizlerle yaşabilirsiniz.