hakkında

Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak SEZGİN Şanlıurfa doğumlu olup ilköğretim ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamladı.

2010 yılında üniversiteye ilk adımını İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü burslu kazanarak attı ve 2014 yılında buradan fizyoterapist olarak mezun oldu. Trigger Point Terapi alanlarında bir çok eğitimler aldı. Osteopatik Terapi eğitimini sürdürmekte olup, Klinik Psiko-Nöro-İmmünoloji (PNİ) eğitimini tamamlamıştır. Türkiye Fizyoterapistler Derneği üyesi ve Milliyet Sağlık – Milliyet Blog Köşe Yazarıdır.

Yüksek Lisans (Master) eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ortopedik ve Manipulatif Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde holistik (bütüncül) fizyoterapi üzerine Osteopati, manuel terapi ve psikonöroimmünolojik terapi tekniklerini bir arada bulunduran başarılı bir proje çalışması ile tamamlamıştır. Bir adet uluslararası akademik sunum ve çalışması bulunmaktadır. Akademik çalışmalarına devam etmektedir.

mezuniyetinin ardından uzmanlaştığı alanlar

Osteopati
Yüksek Lisans

Osteopati terapi konusunda Yüksek Lisans yaptım.

Manuel
Terapi

Tamamen elle uygulanan ve özel teknikler içeren manuel terapi uzmanı.

Ortopedik Manipulatif
Fizyoterapi (Manuel Terapi)

Ortopedik Manipulatif Fizyoterapi (Ortopedik Manuel Terapi) alanında Yüksek Lisans yaptım

Cinsel Terapi
Eğitimi

Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Cinsel Terapi eğitimi aldı.

(cPNİ)
Klinik Psikonöroimmünoloji

Klinik Psikonöroimmünoloji (cPNİ) alanında uzmanlık eğitimi aldım.

Dr.Schüssler
Doku Tuzları

Dr.Schüssler Doku Tuzları ile Yüz Analizi eğitimi.

vizyonumuz

ABS Holistik Sağlık Hizmetleri olarak etik değerlerimiz doğrultusunda akademik, etik ve ahlaki sağlık zemini referans alarak kanıta dayalı tıp ve bilimsel görüş sınırlarında hizmet veriyor; fizyoterapi alanında dünya çapındaki gelişmeleri takip ediyoruz. Hasta ve hasta yakınlarının yaşadıkları zorlu terapi süreçlerinin rahat biçimde tamamlanması için deneyimli bir ekip ile çalışırken; hasta odaklı bir çalışma prensibini benimsiyoruz.
Alanında uzman hocamız Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin başta olmak üzere ABS Holistik Sağlık Hizmetleri kadromuz ile kusursuz bir takım çalışması yürütüyoruz. Hasta ile olan ilişkilerimizin temelinde güveni esas almakla birlikte güvenlik ve hasta haklarına özen gösteriyoruz. Hasta haklarını ve hasta mahremiyetini öncelikli değerleri arasında kabul eden hizmet yerimiz hijyen kurallarına da aynı düzeyde önem veriyor.

misyonumuz

Yaşam kalitesini artırmak için dünya standartlarına erişen sağlık hizmetlerini misyon edinen yerimizde, hastalarımızı yalnızca güvenilirliği kanıtlanan yöntemler ile buluşturuyoruz. Bireyin sonradan ya da doğuştan gelişen akut ya da kronik ve fizyoterapi ile düzeltilebilir fiziksel yetersizliklerinin giderilmesi bakımından her hastaya özel program hazırlıyor, terapilerin kişiye özel olması gerektiğini çok iyi biliyoruz. Kişilerin şikayetlerinde tanı ve teşhisin mutlak hekim tarafından koyulmuş olması gerektiği ön şartıyla tanı ve teşhis almış hastalara hizmet veriyoruz. Böylece başarılı sonuç alma ihtimali her hasta için güçlendiriliyor. Her yaştan birey için fizyoterapi hizmeti veriyor aynı zamanda aile, okul ve kurum odaklı planlamalar yaparak rehabilitasyon sürecini hızlandırmayı amaçlıyoruz.

hedeflerimiz

Sadece ülke genelinde değil dünya çapında bir marka haline getirmeyi amaçladığımız ABS Holistik Sağlık Hizmetlerinde, en gelişmiş yöntemlerle deneyimlerimizi hastalarımıza aktarıyor; fiziksel rahatsızlıklarını gidermek için bütüncül bakış multidisipliner çalışma ilkesi doğrultusunda tüm gücümüzle çalışıyoruz. Deneyimli uzman kadro ekibimiz, takım çalışmasının gücünü arkasına alarak geleceğe yürüyor. Farklı nedenler ile fiziksel zorlanma yaşayan, günlük yaşamsal aktivitlerinde kısıtlılık yaşayan, hekim tarafından tanı ve teşhisi koyulmuş aynı zamanda fizyoterapiye uygun hastalarımızı şikayetlerinden bağımsız, özgür ve yüksek yaşam kalitesine sahip insanlara dönüştürmek için gece gündüz çalışıyoruz. Biliyoruz ki; başarı ancak çok çalışmak ile geliyor. Başarılarımızın en büyük tanığı siz hastalarımıza ABS Holistik Sağlık Hizmetleri olarak saygılarımızı sunarız.

Sağlıklı günler…

ABS Holistik Sağlık Hizmetleri Kurucusu Ahmet Burak Sezgin

Uzman Fizyoterapist, Klinik Psikonöroimmünolog, Ortopedik Manuel Terapist, Milliyet Gazetesi Sağlık Köşe Yazarı

en fazla şikayet edilen ağrılar

Baş Ağrısı 95%
Bel Ağrısı ve Fıtıkları 81%
Boyun Ağrısı ve Fıtıklar 71%
Diz Kireçlenmesi 73%
Omuz ve Kol Ağrıları 71%
Kronik Ağrılar 53%

randevu alıp bize ulaşabilirsinizTELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi