fbpx

GTOS Terapi

GTOS Terapi uygulaması; bütün kas, iskelet sistemini oluşturan sinir, fasya, eklem, kas gibi dokuların rahatsızlıklarında kullanılan efektif, üst düzey bir fizik tedavi-fizyoterapi metodudur. GTOS Terapi alanının ve konusunun uzmanı fizyoterapistler tarafından uygulanması halinde kronikleşmiş; bel, boyun, sırt ağrıları, halk arasında kulunç olarak bilinen ağrılı durumlar, kronik kas spazmları, kas üzerinde oluşan ve tetik nokta denilen rahatsızlıklar, fibromiyalji türü ağrılar ve bunlara benzer fizyoterapiye özgün tüm ağrılardan, eklem ve diz problemleri gibi eklemsel problemlere kadar pek çok rahatsızlığın giderilmesinde etkili ve başarılı bir yöntemdir. İlk seansla birlikte başarılı çözümler sunar. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan GTOS Terapi metodu Dünya çapında kas iskelet sistemi rahatsızlıklarının sağaltımında kullanılan etkin ve güvenilir bir uygulama olarak görülmektedir.

GTOS Terapi Nasıl Uygulanır?

GTOS Terapi metodu; patentli ve tedaviye özgün cihazlarla uygulanır. Müdahaleler, deri altında hiçbir işlem yapılmadan manuel şekilde el yordamıyla GTOS Terapi uygulayabilme alanında eğitim almış uzman fizyoterapistler tarafından gerçekleştirilir. Uzman fizyoterapist; uygun noktalara, uygun miktarda basınç uygulayarak ağrı döngüsünü ortadan kaldırmayı hedefler. Terapi uygulama esnasında; tıbbi ilaç, iğne, ışın, elektrik gibi hiçbir yan etki oluşturabilecek uygulama gerçekleştirilmez. Bu nedenle uygulanan tedavinin hiçbir yan etkisi mevcut değildir. Uygunluğu saptanan her yaştan ve her gruptan kişi GTOS terapiye alınabilir. GTOS Terapi teşhis ve tanısı hekim tarafından koyulmuş olan kas-iskelet sistemi problemlerinde uygulanması masajdan daha risksizdir ve söylenildiği üzere hiçbir şekilde yan etkisi bulunmaz.

GTOS Terapi Hangi Rahatsızlıklarda Uygulanır?

Kas iskelet sistemini oluşturan tüm dokusal rahatsızlıkların terapisinde etkin bir yöntem olan GTOS Terapi metodu;

 • Bel fıtığı rehabilitasyonu ve egzersiz
 • Boyun fıtığı rehabilitasyonu ve egzersiz
 • Bel ve boyun bölgesi kanal daralması rehabilitasyonu ve egzersiz
 • Omurga ve boyun disk arasında kireçlenme rehabilitasyonu ve egzersiz
 • Siyatik Sinir rehabilitasyonu ve egzersiz
 • Kol ve bacaklara yayılan ağrılar rehabilitasyonu ve egzersiz
 • Miyofasyal ağrı rehabilitasyonu ve egzersiz
 • Fibromiyalji gibi yaygın boyun ve sırt ağrıları rehabilitasyonu ve egzersiz
 • Yırtıklar; kas, meniskus, tendon yaralanmaları rehabilitasyonu ve egzersiz
 • İskelet kas sistemi ağrıları gibi pek çok farklı ağrı durumları için uygulanabilir.

GTOS Terapi’nin uygulanabilmesi için öncelikle, hastanın mevcut rahatsızlığının ilgili hekim tarafından teşhis ve tanısının konulmuş olması gerekir. Uzman fizyoterapistin GTOS Terapi’ye uygunluğu konusunda da değerlendirmesi sonrası terapiye uygun olmak uygulanabilirlik için yeterli ve geçerlidir.

Öte yandan; kas iskelet sistemi rahatsızlıklarından dolayı birden fazla ameliyat olmuş hastalar için de yine ilgili hekimin ve ilgili uzman fizyoterapistin ön değerlendirmeleri sonucunda uygunluğu söz konusu ise GTOS Terapi yöntemi sıfır riskle başarılı bir biçimde uygulanabilir.

GTOS Terapi Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

GTOS Terapi uygulamalarında seans sıklığı, seans aralıkları ve süresi yaşadığınız rahatsızlığın türü ve etkisine göre uzmanın görüşünüde beraberinde bulundurarak belirlenmektedir. Akut yani yeni olmuş kas spazmlarında ilk seans sonrası bile oldukça rahatlama ve iyileşme seviyesi görülebilecekken, kronik romatizmal hastalar için çok daha fazla seans uygulaması gerektirebilir. Metodun kaç seans yapılacağına GTOS Terapi alanında uzman fizyoterapist hastayla birlikte mevcut klinik bulgularıda göz önünde bulundurarak karar verecektir.

GTOS Terapi Kalıcı Çözüm Sunar mı?

GTOS Terapi metodunun uygulanması sonrası terapi anlık ya da dönemsel bir rahatlama sunmayı amaçlamaz. Her hastalıkta karşınızda ki sağlık profesyoneli kim olursa olsun uygulayacağı metotla hasta üzerinde kalıcı ve kesin bir iyileşmeyi sağlamaktır hedefi. GTOS Terapi’de uzman ellerle ve uygulanmasıyla bunu amaçlar. Ancak rehabilitasyonun sonucunda hastanın kazanmış olduğu iyilik halini koruması için ise mutlak uyması gereken bir program, kendine dikkat etme ki özellikle hareketleri konusunda bir sorumluluk ve gerekliliktir. Ayrıca fizyoterapisti tarafından önerilen ve verilmiş olan egzersizlerini istenilen süre boyunca yapma gibi sorumluluklarıyla bu iyileşme şekli kalıcı bir hale getirilebilir. Böylece GTOS Terapi bir cerrahi operasyon veya bir ilaç kullanımı kadar etkin, kalıcı ve başarılı bir terapi yöntemidir. Unutulmamalıdır ki uygulanan terapi sonrasında fizyoterapistler tarafından önerilen egzersiz programına titizlikle uymanız gerekmektedir.

iletişim numaralarımız

Telefon: 0212 543 0 ABS (227)
Cep & WhatsApp: 0532 345 89 16

bizimle iletişime geçin

Fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmeti almak istiyorsanız, İstanbul merkezimizdeki Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak SEZGİN ile iletişim kurabilirsiniz.

iletişim detaylarıTELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

  close-link
  WhatsApp WhatsApp
  Hemen Ara
  Yol Tarifi