GTOS Terapi

GTOS terapi metodu; kas iskelet sistemini oluşturan tüm dokuların rahatsızlıklarında kullanılan efektif bir fizik tedavi metodudur. GTOS terapi uzmanı fizyoterapistler tarafından uygulanması halinde kronikleşmiş; bel boyun ağrıları, halk arasında kulunç olarak bilinen ağrılardan diz problemlerine kadar pek çok rahatsızlığın giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Tek seferlik seanslarla dahi kalıcı çözümler sunar. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan GTOS terapi metodu dünya çapında kas iskelet sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan yöntemlere alternatif olarak görülmektedir.

GTOS terapi nasıl uygulanır?

GTOS terapi metodu; patentli ve tedaviye özgün cihazlarla uygulanır. Müdahaleler, deri altında hiçbir işlem yapılmadan manuel şekilde GTOS alanında eğitim almış uzman fizyoterapistler tarafından gerçekleştirilir. Uzman fizyoterapist; uygun noktalara, uygun miktarda basınç uygulayarak ağrı döngüsünü ortadan kaldırmayı hedefler. Terapi uygulama esnasında; tıbbi ilaç, iğne, ışın, elektrik gibi hiçbir yan etki oluşturabilecek uygulama gerçekleştirilmez. Bu nedenle uygulanan tedavinin hiçbir yan etkisi mevcut değildir. Uygunluğu saptanan her yaştan ve her gruptan kişi GTOS terapiye alınabilir.

GTOS terapi hangi durumlarda uygulanır?

Kas iskelet sistemini oluşturan tüm dokusal rahatsızlıkların terapisinde etkin bir yöntem olan GTOS terapi metodu;

  • Bel fıtığı rehabilitasyonu ve egzersiz
  • Boyun fıtığı rehabilitasyonu ve egzersiz
  • Bel ve boyun bölgesi kanal daralması rehabilitasyonu ve egzersiz
  • Omurga ve boyun disk arasında kireçlenme rehabilitasyonu ve egzersiz
  • Siyatik rehabilitasyonu ve egzersiz
  • Kol ve bacaklara yayılan ağrılar rehabilitasyonu ve egzersiz
  • Miyofasyal ağrı rehabilitasyonu ve egzersiz
  • Fibromiyalji gibi yaygın boyun ve sırt ağrıları rehabilitasyonu ve egzersiz
  • Yırtıklar; kas, meniskus, tendon yaralanmaları rehabilitasyonu ve egzersiz
  • İskelet kas sistemi ağrıları gibi pek çok farklı ağrı durumları için uygulanabilir. Hastanın ilgili hekim tarafından tanısı konulmuş olması ve GTOS değerlendirme sonrasında terapiye uygun olması uygulanabilirlik için yeterlidir.

Öte yandan; kas iskelet sistemi rahatsızlıklarından dolayı birden fazla ameliyat olmuş hastalar için de değerlendirmeler sonucunda uygunluğu söz konusu ise GTOS terapi yöntemi risksiz biçimde uygulanabilir.

GTOS terapi ne kadar sürüyor?

GTOS terapi metodu seansları yaşadığınız rahatsızlığın türü ve etkisine göre belirlenmektedir. Akut kas spazmlarında tek seans yeterli olacaktır ancak kronik romatizmal hastalar için daha fazla seans uygulaması gerektirebilir. Metodun kaç seans yapılacağına GTOS terapi alanında uzman fizyoterapist karar verecektir.

GTOS terapi kalıcı çözüm sunar mı?

GTOS terapi metodu anlık ya da dönemsel bir rahatlama sunmayı amaçlamaz. Kalıcı bir terapi yöntemidir ancak uygulanan terapi sonrasında fizyoterapistler tarafından önerilen egzersiz programına titizlikle uymanız gerekmektedir.

iletişim numaralarımız

Telefon: (0532) 345 89 16
Cep & WhatsApp: (0532) 345 89 16

bizimle iletişime geçin

Fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmeti almak istiyorsanız, İstanbul merkezimizdeki Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak SEZGİN ile iletişim kurabilirsiniz.

iletişim detaylarıTELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi