Skip to main content

Manuel terapi ile iyileşmek son dönemlerde fizyoterapinin artan başarısıyla birlikte çığ gibi büyüyen bir tıp gerçeği olarak karşımıza çıkmakta.

Günlük yaşamın telaşı içinde çoğu zaman bedenimizin şikayetlerini göz ardı ediyoruz. Zamana karşı yarışırken, küçük bir şikâyeti önemsemeden günü bitirebilme kaygısını hepimiz taşıyoruz. Ancak bu durum zamanla telafisi güç sorunları da beraberinde getiriyor. Çoğumuzun yaptığı iş, zihinsel yorgunluğun yanında bedensel bir yükü de taşımamıza neden oluyor. Böyle bir durumda tüm yükü taşıyan bedenimize de söz hakkı vermeliyiz. Manuel terapi işte bu noktada yorgun bedenlerimiz için güçlü, etkili ve hızlı bir çözüm olarak bizlere sunuluyor.

Manuel Terapi İle İyileşmek Tamamen Yan Etkisiz

Hiçbir yan etkisi bulunmayan, kimyasal herhangi bir desteğe ihtiyaç duyulmadan bu alanda ciddi ve başarılı eğitimler almış uzman olabilme yetkisine sahip fizyoterapist ve yine bu alanda eğitim almış ve uygulama yetkisine sahip hekimler tarafınca manuel terapist ünvanı altında gerçekleştirilir bir metottur.Mmanuel terapi elleri kullanarak uygulanan, egzersiz ve beslenmenin kombine edildiği gerçek bir tıp metotudur. Gerçekleştirilen bu tedaviyi her geçen gün daha çok insan tercih ediyor. Şehir hayatının gürültüsü ve ağırlığı, bilgisayar ekranına bağımlı yaşamlar, düzensiz, yetersiz ve yanlış beslenme sonucunda isyan eden bedenlerimiz için neyse ki tedavi yöntemleri de geliştiriliyor. Bu yöntemler içerisinde manuel terapi birçok şikâyetin etkili çözümü olarak dikkat çekiyor.

Manuel Terapi Kaliteli Bir Yaşam İçin Önemli !

Kas, eklem, sinir, faysa, tendon ve bağ gibi yapısal bölümlerinde, ağrıların ve fonksiyon kayıplarının ortaya çıkmasıyla ihtiyaç duyulan manuel terapi, size kaliteli bir yaşamın da kapılarını açıyor. Bel, boyun, omuz, dirsek, diz, el ve ayak bilekleri gibi bedenin önemli noktalarındaki ağrıların zamanla hayatı çekilmez hale getirdiği noktada bu terapi yönteminden faydalanabilirsiniz. Özel tekniklerle ve tamamen el ile uygulanan manuel terapi, işinin uzmanı bir manuel terapist desteğiyle tüm şikayetlerinizin kısa sürede giderilmesini sağlıyor. Diğer tedavi yöntemlerine göre çok daha kısa sürede sonuç almanızı yardımcı oluyor.

Kaslarınızın rahatlayarak, eklem kısıtlılıkları varsa bunların açılarak, sıkışan sinirlerinizin gevşetilerek, hareketi azalmış olan dokunun hareketini tekrar sağlayarak bedeninizde ki dolaşımın ve oksijenlenmenin artmasını sağlayan, hedef uygulama niteliğine sahip manuel terapide ilk seanstan itibaren hasta veya hasta olmamak üzere fizyoterapist’e başvurmuş kişi ilk seans itibariyle sonuç alıyor.

Manuel Terapi Bütüncül Çalışmayı Gerektirir !

Manuel terapi, ihtiyacı duyan bir hasta için profesyonelliğin gereği olarak, holistik fizyoterapi (bütüncül fizyoterapi) en doğru yaklaşım olarak değerlendiriliyor. Böyle bir yaklaşımla, her geçen gün yeni bir yöntemin kullanıldığı tıp metotlarının uygulanması benimseniyor. Fizyoterapi yalnızca belirli rahatsızların tedavi edilmesi için değil, vücut sistemimizdeki farklı sistematik sorunların çözümü için de uygulanıyor. Fizyoterapiyi daha geniş bir alandaki sorunlar için tedavi yöntemi olarak benimseyen sağlık profesyonelleri olan manuel fizyoterapist, bu bütüncül yaklaşımı takip etmeli. Uygulanan tedavinin kalıcılığı ve etkinliği için de bu yaklaşımın üzerinde önemle durulmalı. Bu konuda ABS Holistik(bütüncül) Fizyoterapi merkezi Türkiye’de yer edinmiş başarılı sağlık kuruluşlarından birisidir.

Holistik (bütüncül) Fizyoterapi ile Tedaviden Daha Fazlası Sunuluyor

Yalnızca şikayetleri sona erdirmeyi amaçlamayan holistik fizyoterapi yaklaşımıyla, bu şikayetlerin kaynaklarına da ulaşmak amaçlanıyor. Böylece yaşanılan sorunların tekrar etmesi de önlenmiş oluyor. Geniş uygulama alanına sahip fizyoterapide bu bütüncül yaklaşım içinde manuel terapi, bedensel rahatlamayı, fizyolojik ve anatomik olarakta iyileşmeyi sağlıyor. Manuel terapinin uygulamasında da bu anlayışı benimseyen işinin uzmanı bir manuel terapist tedavinin olumlu sonuçlanmasında önemli bir rol oynuyor.

Bu bütüncül yaklaşımın gereği olarak özellikle psikonöroimmünoloji, osteopati, fizyoterapi, egzersiz gibi farklı alanlarla birlikte uygulanan manuel terapi, daha kalıcı ve etkili şekilde sonuçlanıyor. Destek alacağınız manuel terapist bu alanlarda da gerekli bilgiye mutlaka sahip olmalı. ABS Holistik Fizyoterapi Merkezi bünyesinde ki uzmanlar bu yeterliliği ve donanıma sahip olarak yetişmektedir.

Manuel Terapi Uygulamalarında  Bütüncül Yaklaşım Tercih Edilmeli

Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin, profesyonel manuel terapist olarak, akademik alandaki çalışmalarını tedavi süreçlerinin uygulanmasında da etkili şekilde kullanıyor. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Osteopatik Terapi (Osteopati), Psikonöroimmünoloji, Strukturel Integration Terapi ve GTOS Terapi Metodu gibi alanlarda uzman olan Sezgin, Ortopedik Manipülatif Fizyoterapi (Manuel Terapi) konusunda da çalışmalarını sürdürüyor.

Manuel Terapi İle İyileşmek İçin Fizyoterapist-Hekim Desteği Alın !

Ahmet Burak Sezgin, manuel terapi alanında da İstanbul Marmara Üniversitesi bünyesinde master yapmış ve bu programımı tamamlamış Türkiye’nin ilk fizyoterapistlerinden birisidir. Bütüncül terapi metotlarını kullanarak manuel terapi ile iyileşmek ve sağlıklı bir bedene sahip olmanın önemini vurgulayan uzman fizyoterapist Sezgin; iyileşmenin mutluluğunu yaşamak için uzman desteği konusundaki arayışınıza son veriyor. Manuel terapi konusunda destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı günler.

Yorum yap

ABS - Bütüncül Bakış ile Fizyoterapi