Soru Sor

Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin merak ettiklerinizi yanıtlıyor.

bir soru sorun


Gelen Sorular


 • hatice

  12 yaşında oğlumda içe basma ve bilekte eğrilik var tabanlık kullanarak çözülebilinirmi.uygulamanız varmı.muayene için gelsek çözüm olurmu.

  • Merhabalar.
   Geçmiş olsun öncelikle.
   FootBalance teknolojisi ile uzman fizyoterapistlerimiz tarafından %100 kişiye özel olarak hazırlanan medikal ortopedik tabanlıklarla bu sorununuzu çözebilir ve iyileşme sağlayabilirsiniz. İletişim butonu kısmından bizlere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
   Sağlıklı günler.

 • berfin

  bilgisayar destekli tabanlıklarda hangi sistemi kullanıyorsunzu acaba? teşekkürler.

 • özlem dörtbölük

  Merhabalar ,

  her iki ayağımada topuk dikeni teşhisi konuldu ve bunun için vucüt ağırlığımın hangi noktalara baskı yaptığını belirleyip bu basıyı azaltacak ve basış şeklimi düzeltece tabanlığa ihtiyacım var.

  Sanırım bu şekilde kişiye özel tabanlık yapıyorsunuz biraz bilgi ve iki tabanlık için ortalama bir fiyat alabilir miyim ?

  Teşekkürler

 • Zeki

  Ameliyat olmadan bel fıtığı probleminin geçeceğini düşünmüyorum.

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Bel fıtığı problemlerinin cerrahi gerektirip gerektirmediği noktasında ki ayırımı iyi yapabilmek gerekir Zeki Bey. Ülkemizde ve tüm Dünya’da yapılan, yapılmakta olan akademik ve bilimsel çalışmalar göstermektedir ki; fıtık problemlerinde cerrahi gerektirmeyen bir durum varsa fizyoterapi ve rehabilitasyon başarılı, etkin ve geçerli metotların başında gelir. Anlayacağınız fıtık vakaları cerrahi gerektiren veya gerektirmeyen olarak sınıflanmalıdır. Yaşadığınız bel fıtığı şikayetinizde ilgili hekiminiz cerrahi yöntemi uygun görmüş ve doğru bir karar vermiş ki, bugün gayet sağlıklısınız. ‘ Ameliyat olmadan bel fıtığı geçmez ‘ şeklinde ki yorumunuz doğru olmamakla birlikte durumu ameliyat gerektirmeyen hastalar içinde yanıltıcı bir nitelik taşımaktadır. Bu konuda kararı her daim ilgili uzmanlara bırakmak en doğru karar olacaktır. Daha sağlıklı olacağınız günler diliyor, saygılarımızı sunuyoruz.

 • sahin göger

  merhaba babamda omurılıksıkısmasından dolayı belınde agrı ve bellı bır yuruyusten sonra guc kesilmesi var bunun ıcın manuel terapı faydalımıdır

  • Merhabalar. Cerrahi işlem gerektirmeyen, hekim tarafından tanı ve teşhisi koyulmuş, fizyoterapi ve rehabilitasyon programına uygun olan hastalarda fizyoterapi metotlarından biri olan ‘ ortopedik manipulatif fizyoterapi ‘ nin ( manuel terapi ) etkin ve başarılı bir yol olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır.

 • Gül dipsar

  Merhaba
  Fibromiyalji hastasiyim. Ikinci cocugumu dogurdum 3 ay oldu. Fibromiyaljim zirve yapti. Gunduz bebegime bakacak halim yok. Tetik nokta madaji yaptirdigimda iyi olurdum ama masaj yapacak kimseyi bulamadim. Yuruyus de yapamiyorum. Ilac icmek istemiyorum. Bana ne önerirsiniz?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Merhabalar,
   Öncelikle geçmiş olsun.
   İlaç kullanımı konusu bizlerin yetki alanları dahilinde değildir. İlgi hekiminize başvurmanız ve bilgi almanız gerekmektedir.
   Fibromiyalji rahatsızlığında ise tüm Dünya’da fizyoterapinin ve fizyoterapistlerin etkin bir rol oynadığını bilmenizi isterim. Her rahatsızlık kişiye özeldir ve kişiye özel rehabilite edilmelidir. Bu yüzden yapmanız gereken bir fizyoterapiste danışmak diyebiliriz. Fibromiyalji konusunda ki bilimsel ve kanıta dayalı bilgileri içeren, fizyoterapistlerin etkin rol oynadığını gösteren çalışmamıza da İnstagram : ‘ ahmetburaksezgin ‘ adresinden ve ya ‘ https://www.instagram.com/p/BxJzgRRncR5/?utm_source=ig_web_copy_link ‘inden ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • nur keçe

  Merhaba 21 yaşındayım ve boynumda büyük bir fıtık mevcutmuş sanırım protrüzyon isimli mr sonucum mevcut nasıl bir tedavi uygulanmalı ve fiyatlandırma konusunda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

  • Merhabalar. Teşhis ve tanınızın hekim tarafından koyulmuş olması şartı ile cerrahi gerektirmeyen durumlarda fizyoterapi ve rehabilitasyon etkin bir yol olarak uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için ‘ iletişim ‘ butonunu kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler.

 • hamit öztürk

  Çorumda ikamet ediyoruz eşimin iki omuzunun ön kismında yırtık var ayrıca omuzlarından dirseklere kadar inen ve 6 aydır devam eden şiddetli ağrısı var tedavi şekli, ücreti ve devlet karşılıyormu bilgi verebilirmisiniz hayırlı günler

  • Merhabalar. Herhangi bir devlet kurumu ile anlaşmamız bulunmamaktadır. Fizyoterapi Hizmetleri olarak özel hizmet verilmektedir. Uygun teşhis ve tanınızın hekiminiz tarafından koyulmuş olması şartı ile uygun fizyoterapi ve rehabilitasyon çalışmaları uygulanmaktadır. Daha detaylı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. Geçmiş olsun dileklerimizle.

 • muzaffer sözcü

  hocam mrb bende bel fıtıgı tehşsisi oldugunu soyledıler 4 tane miş emar cektırdim işim agır sabahları cok yorgun kalkıyorum belim bazen çok agrı yapıyor bacak adalelerime vuruyor bana ne önerirsiniz
  tşkler

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Merhabalar. İlgili uzman hekiminiz fizyoterapiste yönlendirdiği takdirde teşhis ve tanınıza uygun uzman bir fizyoterapist tarafından fizyoterapi ve rehabilitasyon programınız oluşturulabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 • Hüsame

  İyi günler eşim küçükken çok kısa sürede boy atöış buna bağlı olarak da omirliginde sıkıntı var hamilelik sıkıntı yaratıyor kamburluk oluyor felç durumu vat buna çözüm bulabilir miyiz. 2 çocuktan fazlası felç kalma durumu olacak.yardımcı olursanız sevinirim

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Merhabalar. Durumunuzla alakalı öncelikle Uzman bir hekime görünmeniz gerekiyor. Fizyoterapi ve rehabilitasyon ile çözüm oluşturulabilecek bir durum söz konusu ise uygun olmanız durumunda yardımcı olunabilir. Ancak mutlak doktor teşhis ve tanısı gereklidir. Geçmiş olsun dileklerimle.

 • Fatoş Ş.

  Merhabalar. Kızımda duruş bozukluğuna bağlı kifoz var Ahmet Bey sizden fayda görür müyüz?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Fizyoterapi; kifoz, duruş bozuklukları ve duruş bozukluğuna bağlı diğer tüm problemlerde egzersiz, duruş ( postür ) eğitimiyle birlikte uygulanacak holistik ( bütüncül ) rehabilitasyon programıyla ciddi katkı ve fayda sağlamaktadır. Bu noktada bizlerden ve tüm fizyoterapist meslektaşlarımdan kesinlikle fayda görebilirsiniz..

 • Faruk Y.

  Kliniğinizde Sgk yada özel sağlık sigortası geçerli mi ? Yoksa tamamen özel bir yer mi ?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Kliniğimizin Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) ile anlaşması yoktur. fizyoterapi hizmeti veren kliniktir. Hastane ve hekim dışı fizyoterapi hizmetleri ‘ adı altında tanı ve teşhisi hekim tarafından koyulmuş hastalara tamamen özel olarak hizmet vermekteyiz. Özel ve tamamlayıcı sigorta kapsamınıza göre bazı sigortalar karşılamaktadır

 • Demet Ş.

  Klasik fizik tedavi mi uyguluyorsunuz? Hastanelerde ki fizyoterapi gibi her gün mü gelmemiz gerekiyor ?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Hayır klasik fizik tedavi uygulamıyoruz. Bizler ‘ hastane ve hekim dışı fizyoterapi hizmetleri ‘ adı altında tanı ve teşhisi hekim tarafından koyulmuş hastalarla çalışıyoruz. Egzersiz ve doğru beslenmeyide içerisinde barındıran holistik dediğimiz bütüncül fizyoterapi ve rehabilitasyon programı uygulamaktayız. Gelme aralığı ve sıklığınız probleminizin ve durumunuzun fizyoterapistinde değerlendirmesi sonucunda oluşturulmaktadır.

 • İpek Ay

  Merhabalar sırt, bel ve her iki kolumda ağrılarım var. Çok araştırdım çok yere gittim sanırım kendi düşüncem fibromiyalji var bende. Size gelsem çözüm olur mu ?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Öncelikle hiçbir birey şahsımda dahil olmak üzere kendi kafamıza göre rahatsızlığımızı belirleyemez ve ilerleyemeyiz. Bu noktada mutlaka ilgili hekime kesinlikle ama kesinlikle başvurulması gerekir ve şarttır. Bunun üzerine ilgili hekimlikte uygun gördüğü taktirde fizyoterapi-rehabilitasyon programına uygunluğu var ise terapi ve rehabilitasyon programı organize edilip hastanın çalışması yapılabilir. Fibromiyalji tanılı hastalarda yapılan bilimsel çalışmalarda göstermektedir ki ‘ fizyoterapistin ve fizyoterapi metotlarının ‘ ciddi katkısı vardır.

 • Ersin D. İpek

  Fizyoterapi seanslarınıza gelmek istiyorum bilgi alabilir miyim ?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Tabiki. Hangi konuda bilgi almak istediğiniz belirtilmemiş. Genel bir bilgi vermeye çalışırsak bizler multidisipliner yani bir çok branş ve sağlık alanıyla kişiye doğru ve faydalı olacak biçimde çalışmayı prensip edinmiş bütüncül ve fonksiyonel düşünebilme ilkesine ilkesine sahip fizyoterapistleriz. İlgili hekimden fizyoterapi ve rehabilitasyon programına kabul edilebilmeniz için uygun teşhis ve tanı almış olmanız gerekir. Sonrasında bizlerin fizyoterapist olarakta değerlendirmesi sonucunda egzersiz başta olmak üzere kişilerin mevcut rahatsızlıklarına göre rehabilitasyon programlarını organize ederek hastanın durumunu da göz önüne alarak belirli seans aralıklarıyla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

 • Vedat T.

  Boynum da geçmek bilmeyen uzun zamandan beri süren bir ağrı var. Sizden randevu mu almalıyım ? Nasıl bir yol izlemeliyim ?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Öncelikle durumunuzun kesinliğini ve terapilerimize uygunluğunuzu anlayabilmek adına ilgili hekime başvurmanız gerekir. İlgili hekimlikten almış olduğunuz teşhis ve tanı doğrultusunda yönlendirilmeniz ve fizyoterapi-rehabilitasyon programına uygunluğunuz var ise kliniğimizden randevu alabilirsiniz.TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi