Soru Sor

Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin merak ettiklerinizi yanıtlıyor.

bir soru sorun


Gelen Sorular


 • muzaffer sözcü

  hocam mrb bende bel fıtıgı tehşsisi oldugunu soyledıler 4 tane miş emar cektırdim işim agır sabahları cok yorgun kalkıyorum belim bazen çok agrı yapıyor bacak adalelerime vuruyor bana ne önerirsiniz
  tşkler

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Merhabalar. İlgili uzman hekiminiz fizyoterapiste yönlendirdiği takdirde teşhis ve tanınıza uygun uzman bir fizyoterapist tarafından fizyoterapi ve rehabilitasyon programınız oluşturulabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 • Hüsame

  İyi günler eşim küçükken çok kısa sürede boy atöış buna bağlı olarak da omirliginde sıkıntı var hamilelik sıkıntı yaratıyor kamburluk oluyor felç durumu vat buna çözüm bulabilir miyiz. 2 çocuktan fazlası felç kalma durumu olacak.yardımcı olursanız sevinirim

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Merhabalar. Durumunuzla alakalı öncelikle Uzman bir hekime görünmeniz gerekiyor. Fizyoterapi ve rehabilitasyon ile çözüm oluşturulabilecek bir durum söz konusu ise uygun olmanız durumunda yardımcı olunabilir. Ancak mutlak doktor teşhis ve tanısı gereklidir. Geçmiş olsun dileklerimle.

 • Fatoş Ş.

  Merhabalar. Kızımda duruş bozukluğuna bağlı kifoz var Ahmet Bey sizden fayda görür müyüz?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Fizyoterapi; kifoz, duruş bozuklukları ve duruş bozukluğuna bağlı diğer tüm problemlerde egzersiz, duruş ( postür ) eğitimiyle birlikte uygulanacak holistik ( bütüncül ) rehabilitasyon programıyla ciddi katkı ve fayda sağlamaktadır. Bu noktada bizlerden ve tüm fizyoterapist meslektaşlarımdan kesinlikle fayda görebilirsiniz..

 • Faruk Y.

  Kliniğinizde Sgk yada özel sağlık sigortası geçerli mi ? Yoksa tamamen özel bir yer mi ?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Kliniğimizin Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) ile anlaşması yoktur. fizyoterapi hizmeti veren kliniktir. Hastane ve hekim dışı fizyoterapi hizmetleri ‘ adı altında tanı ve teşhisi hekim tarafından koyulmuş hastalara tamamen özel olarak hizmet vermekteyiz. Özel ve tamamlayıcı sigorta kapsamınıza göre bazı sigortalar karşılamaktadır

 • Demet Ş.

  Klasik fizik tedavi mi uyguluyorsunuz? Hastanelerde ki fizyoterapi gibi her gün mü gelmemiz gerekiyor ?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Hayır klasik fizik tedavi uygulamıyoruz. Bizler ‘ hastane ve hekim dışı fizyoterapi hizmetleri ‘ adı altında tanı ve teşhisi hekim tarafından koyulmuş hastalarla çalışıyoruz. Egzersiz ve doğru beslenmeyide içerisinde barındıran holistik dediğimiz bütüncül fizyoterapi ve rehabilitasyon programı uygulamaktayız. Gelme aralığı ve sıklığınız probleminizin ve durumunuzun fizyoterapistinde değerlendirmesi sonucunda oluşturulmaktadır.

 • İpek Ay

  Merhabalar sırt, bel ve her iki kolumda ağrılarım var. Çok araştırdım çok yere gittim sanırım kendi düşüncem fibromiyalji var bende. Size gelsem çözüm olur mu ?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Öncelikle hiçbir birey şahsımda dahil olmak üzere kendi kafamıza göre rahatsızlığımızı belirleyemez ve ilerleyemeyiz. Bu noktada mutlaka ilgili hekime kesinlikle ama kesinlikle başvurulması gerekir ve şarttır. Bunun üzerine ilgili hekimlikte uygun gördüğü taktirde fizyoterapi-rehabilitasyon programına uygunluğu var ise terapi ve rehabilitasyon programı organize edilip hastanın çalışması yapılabilir. Fibromiyalji tanılı hastalarda yapılan bilimsel çalışmalarda göstermektedir ki ‘ fizyoterapistin ve fizyoterapi metotlarının ‘ ciddi katkısı vardır.

 • Ersin D. İpek

  Fizyoterapi seanslarınıza gelmek istiyorum bilgi alabilir miyim ?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Tabiki. Hangi konuda bilgi almak istediğiniz belirtilmemiş. Genel bir bilgi vermeye çalışırsak bizler multidisipliner yani bir çok branş ve sağlık alanıyla kişiye doğru ve faydalı olacak biçimde çalışmayı prensip edinmiş bütüncül ve fonksiyonel düşünebilme ilkesine ilkesine sahip fizyoterapistleriz. İlgili hekimden fizyoterapi ve rehabilitasyon programına kabul edilebilmeniz için uygun teşhis ve tanı almış olmanız gerekir. Sonrasında bizlerin fizyoterapist olarakta değerlendirmesi sonucunda egzersiz başta olmak üzere kişilerin mevcut rahatsızlıklarına göre rehabilitasyon programlarını organize ederek hastanın durumunu da göz önüne alarak belirli seans aralıklarıyla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

 • Vedat T.

  Boynum da geçmek bilmeyen uzun zamandan beri süren bir ağrı var. Sizden randevu mu almalıyım ? Nasıl bir yol izlemeliyim ?

  • Uzm. Fzt. Ahmet Burak Sezgin

   Öncelikle durumunuzun kesinliğini ve terapilerimize uygunluğunuzu anlayabilmek adına ilgili hekime başvurmanız gerekir. İlgili hekimlikten almış olduğunuz teşhis ve tanı doğrultusunda yönlendirilmeniz ve fizyoterapi-rehabilitasyon programına uygunluğunuz var ise kliniğimizden randevu alabilirsiniz.TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi