Skip to main content

Bakırköy boyun fıtığı tedavisi konusunda öncelikle hekim teşhis tanısı almış olmak gerekir. Boyun fıtığı tedavisinde ülkemizde ve Dünya’da fizyoterapi yaklaşımları ve teknikleri büyük öneme ve başarıya sahiptir.

Bakırköy boyun fıtığı tedavisi uygulamalarında kullanılacak metotlar arasında;

 • Osteopatik terapi,
 • GTOS Terapi,
 • Psikonöroimmünoloji,
 • Manuel terapi,
 • 3D(üç boyutlu) ayak analiz sistemi,
 • 3D(üç boyutlu) vücut-beden analiz sistemi,
 • Egzersiz,
 • Hasta eğitim programları gibi teknikler uygulanabilir.

Bakırköy Boyun Fıtığı Tedavisi

Manuel terapinin geçmişi insanlık tarihi kadar eskidir. Herhangi bir ekipman ya da alet kullanmadan sadece elle uygulanan ve tıp bilimi tarafından da kabul edilen özel bir ağrısız tedavi yöntemidir. Kas, iskelet sistemiyle ilgili rahatsızlıklara iyi gelen ve acısız tedavi olarak bilinen manuel terapi, alanında uzman fizyoterapistler tarafından uygulanır.

Bakırköy boyun fıtığı tedavisi için ABS fizyoterapi ve rehabilitasyon bünyesinde çalışan deneyimli fizyoterapistler, uyguladıkları yöntemlerle hastalara yaşam kalitelerinin artırılması konusunda destek olurlar. Kullandıkları yöntemin ağrısız olması ise ayrıca avantajdır. Uygulama öncesi hastanın teşhisinin alanında uzman doktor tarafından konulmuş olması, uygulanacak manuel terapi yöntemini belirler.

Manuel Terapi Nedir ?

İlk çağlardan bu yana insanlar, elin şifa verici etkisinden faydalanırlar. Modern tıbbın kurucusu olarak bilinen Hipokrat’ın kas iskelet tedavisinde kullandığı yöntemlerin bir kısmı bugün hala kullanılmaktadır. Manuel terapist, geçmiş deneyimlerden faydalanmasının yanında kullandığı yeni nesil tekniklerle ağrısız tedavi yöntemlerini hastalara uygular. Kullandığı tekniklerin dünya standardında olması ve tıp tarafından da kabul edilmiş olması ise tedaviye olan güveni pekiştirir.

Bakırköy Boyun Fıtığı Tedavisi İçin Manuel Terapi Nasıl Uygulanır ?

İnsanlar yaşamlarının herhangi bir döneminde bel ya da boyun ağrısı çekerler. Bu ağrıların bir kısmı ciddi patolojik bulgu içerse de çok büyük bir kısmını sebebi; kontrolsüz hareket, hareketsiz yaşam, ağır kaldırma gibi nedenlere dayanır. Ağrıların sürekli olması hastaların günlük yaşamlarını olumsuz etkiler. Tam da bu noktada manuel terapi devreye girebilir; bel fıtığı, boyun fıtığı kaynaklı ağrıların yaklaşık % 98 oranındaki kısmını ameliyata gerek kalmadan tedavi edilebilir. Tüm bu bilgiler ışığında manuel terapist nasıl bir tedavi uygular sorusu aşağıdaki şekilde cevaplanabilir.

 • Hastanın sıkıntı yaşadığı bölgedeki yumuşak doku ve kaslara basınç uygulayarak kasların rahatlamasını sağlar.
 • Sıkıntılı bölgedeki kan dolaşımının artmasına yardımcı olurken hasarlı dokudaki ağrının azalmasını sağlar.
 • Uyguladığı yöntemler, hastanın durumuna göre, farklı hız seviyeleri ve teknikleri içerir. Manipülasyon yöntemiyle kemik ve eklemleri yavaştan hızlıya, hafiften kuvvetliye olacak şekilde büker, çeker ve iter.

Boyun Fıtığı Tedavisinde Uygulanan Metotlar Başka Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir ?

Manuel terapistler, kas ve eklemlerle ilgili birden fazla hastalığı uyguladığı etkisi kanıtlanmış tekniklerle iyileştirme konusunda uzman fizyoterapistlerdir. Aşağıdaki rahatsızlıklar, manuel terapi ile tedavi edilebilir.

 • Kas yırtılması
 • Eklemlerde oluşan sorunlar
 • Bel fıtığı ve bel kayması
 • Boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi
 • Kalça çıkığı ve kalça protezi sonrasında oluşan ağrılar
 • Dirsek ve bilek rahatsızlıkları

Bakırköy Boyun Fıtığı Tedavisi

Bakırköy’de boyun fıtığı tedavisi, Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin ve ekibi uzman fizyoterapistler tarafından uygulanan çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Bakırköy boyun fıtığı tedavisi için öncelikle olması gereken hekim-teşhis tanısıdır.

Terapi süreci genellikle hastanın sağlık geçmişi, fizyoterapiye yönelik değerlendirilmesi ve hekim tarafından radyolojik değerlendirmeleri temel alınarak kişiselleştirilir. Bakırköy Boyun fıtığı tedavisi için fizyoterapi programı programları, manuel terapi, osteopati, klinik psikonöroimmünoloji gibi fizyoterapi teknikleri, kişilerin ağrılarını azaltmak, hareket kabiliyetini artırmak ve fonksiyonel bağımsızlıklarını iyileştirmek için kullanılır.

Bakırköy boyun fıtığı tedavisi , hastaların yaşam kalitesini artırmayı hedefler ve genellikle cerrahi müdahale gerektirmeyen etkili yöntemlerle gerçekleştirilir.

Boyun Fıtığı Tedavisinde En İyi Desteği Nasıl Alırım ?

Boyunda meydana gelen fıtık durumlarında en iyi fizyoterapi tekniği genellikle bireyin spesifik durumuna, semptomlarına ve rahatsızlığına bağlı olarak belirlenir. Ancak, birçok durumda fizyoterapi teknikleri yaygın olarak kullanılır.

Bakırköy boyun fıtığı tedavisi konusunda fizyoterapiye yönelik teknik ve metotlar arasında; Osteopatik teknikler, bütüncül ve fonksiyonel fizyoterapi bakış açısı, psikonöroimmünoloji gibi insanların günlük yaşam kalitesini olumsuz etkileyen ağrıların tedavisinde oldukça etkili bir terapi desteği sunar.

Bakırköy boyun fıtığı tedavisi konusunda başarılı olunması için öncelikli konu, hastaların teşhis tanısının mutlaka ilgili hekimlik tarafından yapılmış olmasıdır. Daha sonrasında ise fizyoterapist desteği ve katkısıdır. Multidisipliner çalışma ilkesinde hekim-fizyoterapist iş birliği önemlidir.

Bakırköy boyun fıtığı tedavisi konusunda destek almak isteyen kişiler ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezinin en iyi fizyoterapist kadrosu ile iletişime geçerek ağrısız yöntemlerle hayat konforlarını artırmanın avantajından faydalanabilirler.

İletişim ve randevu için tıklayınız.

Leave a Reply