Skip to main content

Gtos terapi ile ağrı tedavisi mümkün mü sorusunun cevabını Amerika Boston Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı bölümü 21.yüz yılın terapi metotları arasında göstererek vermiştir.

Teşhis ve tanısı bir hekim tarafından konulmuş olan hastalar için uygulanan GTOS Terapi, çağın en büyük buluşlarından biri olarak yan etkisi bulunmayan bir tedavi yöntemi şeklinde karşımıza çıkıyor. Her yaştan ve her gruptan kişiye uygulanabiliyor. Hedef hasta üzerinde kalıcı ve kesin bir iyileşme sağlamak oluyor. Tedavi bu alanda yetkili hekim veya fizyoterapist ünvanına sahip gtos terapistler tarafından yapılıyor ve ilk seans itibariyle bile rahatlama ve iyileşme seviyesi hissediliyor. Siz de günlük hayatınızı kısıtlayan rahatsızlıklardan kurtulmak için GTOS Terapi ile tanışabilir ve ağrılarınızla vedalaşabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam edin. GTOS Terapi hakkında tüm merak ettiğiniz sorulara bu ve diğer gtos terapi blog yazılarımızda cevap bulabileceksiniz.

Gtos Terapi Nedir ?

GTOS terapi nedir peki ? Kas iskelet sistemini oluşturan ve başlıca doku rahatsızlıklarında kullanılması tercih edilen etkin bir manuel fizyoterapi yöntemidir.

GTOS Terapi İle Hangi Rahatsızlıklar Tedavi Ediliyor ?

Gtos terapi hangi hastalıklarda etkili ? Çağın en etkili tedavi yöntemi, akut spazmlar ve ilk tedavilerde kullanılmasının yanı sıra uzun süre devam eden kronik rahatsızlıklarda da oldukça etkili sonuçlar gösteriyor ve kalıcı etkiler bırakıyor.

Alanında uzman fizyoterapistler tarafından;

 • Eklem ve diz problemlerinde,
 • Bel fıtığı ve boyun fıtığı durumlarında,
 • Kanal daralmasında,
 • Kas gerginlikleri ve kas yırtıkları,
 • Fıtık ağrısı problemleri,
 • Boyun tutulması tedavisi gibi kas patolojilerinde,
 • Siyatik sinir ağrısı problemlerinde,
 • Migren, baş ağrısı gibi kronik ağrılı durumlarda,
 • Trigger Point problemlerinde,
 • Kronik kas spazmalarında,
 • Sinir sıkışması ve tüm omurga problemlerinde bu etkili yöntem tercih edilebiliyor.
 • Tenis dirseği olarak bilinen lateral epikondilit rahatsızlıklarında yine GTOS terapi uygulaması yapılır.
 • Fibriyomalji türü bel ve boyun ağrılarında,
 • Sırt ağrılarında,
 • Miyosfasiyal ağrı sendromunda,
 • Kol ve bacaklara yayılan ağrılı durumlarda kısacası; iskelet ve kas sistemindeki tüm ağrılı durumlarda GTOS terapi uygulanabilir. Etkin ve başarılı terapi yöntemi ile uygun noktalara uygun basınçlar yapılarak ağrıların ortadan kaldırılması hedeflenir.

Bugüne kadar birçok yöntem ya da müdahaleyi denemenize rağmen herhangi bir sonuç alamadıysanız, çözüme kavuşmayan inatçı ağrılarınız için GTOS terapi uygulamasını deneyebilirsiniz. Tabii öncesinde uzman fizyoterapist tarafından ön değerlendirme yapılmalı. Uygunluğa göre gerekli şartlar sağlandığı takdirde kişiye özel planlanan yöntem ile sıfır riskli bir şekilde tedavinize başlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki sağlıkta hedef ve amaç kişiye önce zarar vermemek. Bu sayede genelde ağrılı olan kas spazmlarında ilk seans itibariyle tedavi süreci tamamlanana kadar etkili sonuçlar gösteren başarılı tedavi yöntemi ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Gtos Terapi Nasıl Uygulanır ?

Gtos terapi nasıl uygulanır merak ediyorsunuz. Hastanın mevcut rahatsızlığı hekim tarafından belirlendikten sonra, uzman fizyoterapist hastanın tedaviye uygun olup olmadığını değerlendirir. Uygunluk söz konusu olduğunda özel ve patentli bir cihazla ileri düzey hareketlerle deri altına girmeden tedavi yöntemi uygulanır. Manuel olarak uygulanan GTOS terapide (G Terapi), seanslar esnasında yardım amaçlı herhangi bir tıbbi ilaç, iğne ya da ışın gibi yöntemler kullanılmaz. Seans süresi, sıklığı ve aralığı yine uzman görüşünün de belirtilmesi ile rahatsızlığın türüne etkisine göre belirlenir ve karar aşamasında klinik bulgular da göz önünde bulundurulur.

Siz de gtos terapisi için alanında İstanbul Gtos Terapi olarak alanında Uzman Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin ile iletişime geçebilir, gtos terapi ile ağrı tedavisi mümkün mü sorusunun cevabını tecrübe etmek ve inatçı kronik ağrılarınız için gtos terapiyi deneyimleyebilirsiniz.

2 Comments

Leave a Reply