Skip to main content

Manuel terapi İstanbul ‘ da ya da Dünya’nın herhangi bir yerinde manuel terapi, manipülatif tedavi ya da manuel tedavi isimleriyle bilinir.

İskelet ve kas sistemiyle ilgili deformeleri düzeltmek amacıyla herhangi bir cihaz yardımı olmadan spesifik, uygulamalı teknikleri kullanan özel bir fizik tedavi yöntemidir.

Manuel terapi, iki farklı teknik aracılığıyla uygulanır. Bunlardan biri;

  • Yumuşak doku çalışması,
  • Diğeriyse eklem mobilizasyonu/manipülasyonudur.

Alanında uzman fizyoterapistler genellikle kas, sinir ve tendon gibi yumuşak doku çalışması yaparlar. Manuel terapide, ayrıca ağrıyı azaltmak ve vücudun düzenli işleyişine geri dönmesine yardımcı olmak için eklem mobilizasyonu tekniği de kullanılır.

Manuel Terapi Yaptıranların Yorumları

Manuel terapi yaptıranların yorumları ve manuel terapi alan hastalarımızın yorumları merkezimiz için fazlasıyla önem ve kıymet verdiğimiz bir durumdur.

Manuel terapi uygulaması fizyoterapi kliniklerinde alanında uzman fizyoterapistlerce gerçekleştirilir. Uzman fizyoterapist kadrosu ve yenilikçi tedavi yöntemleriyle güven kazanan ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kliniği bu noktada sizler için en doğru adres olabilir.

Kliniğin uzman fizyoterapisti Ahmet Burak Sezgin, değerlendirme ve tetkiklerin ardından fizyoterapiye has metot ve değerlendirmelerle size en uygun terapi programını oluşturur. İstanbul içerisinde manuel terapi Bakırköy lokasyonunda yer alan ABS’de birçok tedavinin yanı sıra manuel terapi bütüncül bir bakış açısı ile uygulanmaktadır. Amaç tüm hastaları, ağrısız bir yaşam sürmesi için tedavi etmek ve sağlığına kavuşturmaktır. Bu konsept ve çalışma biçimi olarakta ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon merkezi Türkiye’nin en iyi fizyoterapi merkezlerinden birisi olarak adından sıkça söz ettirmektedir.

Manuel Terapi Bakırköy

Manuel Terapi Bakırköy ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kliniği’nde dünya standartları çerçevesinde uygulanır. Kliniğin yüksek seviyelerde başarısını bir çok online ortamda ve sayısız hasta yorumlarında sizde görebilirsiniz. Manuel terapi bakırköy lokasyanunda ve fizik tedavi alanında uzman fizyoterapistler eşliğinde manuel tedavi görmek istiyorsanız, merkezimiz ile irtibat kurabilir sağlıklı ve ağrısız bir yaşamı mümkün kılmak için adım atabiirsiniz.

İstanbul Avrupa Yakası Manuel Terapi

İstanbul Avrupa yakası manuel terapi alanında çalışan profesyonel uzman fizyoterapistlere sahiptir. Manuel terapi alanında daha detaylı bilgi almak için blog yazılarımızı detaylıca inceleyebilirsin.

Dünya’nın En İyi Manuel Terapisti

Dünya’nın en iyi manuel terapisti ‘ de olsa uygulamarında kullanılan yöntem ve manuel terapinin geçmişi insanlık tarihi kadar eskidir. Herhangi bir ekipman ya da alet kullanmadan sadece elle uygulanan ve tıp bilimi tarafından da kabul edilen özel bir ağrısız tedavi yöntemidir. Kas, iskelet sistemiyle ilgili rahatsızlıklara iyi gelen ve acısız tedavi olarak bilinen manuel terapi, alanında uzman fizyoterapistler tarafından uygulanır.

Ünlü Manuel Terapistler

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de  alanında kendisini iyi yetiştirmiş ve manuel terapi alanında uzman yeterliliğine sahip ünlü manuel terapistler vardır. Manuel terapist ünvanı alabilmek için öncelikle fizyoterapist ünvanına sahip olmak gerekir. Kişinin sahip olduğu bu ünvan sonrasında manuel terapi uzmanı olarak hizmet. verebilir. Ünlü manuel terapist ismi altında hiç bir sağlık profesyoneli ünvanı olmayan kişilere kendinizi teslim ederek sağlığınızdan olmayın. Fizyoterapistlerinize danışın ve sağlıklı yarınlara güvenle adım atın.

Türkiye’nin En İyi Manuel Terapisti

Türkiye’nin en iyi manuel terapisti, Türkiye’de Ortopedik Manuel Terapi uygulamaları ilk kez Marmara Üniversitesi bünyesinde yüksek lisans program olarak açılmıştır. Uzman fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin Marmara Üniversitesi’nin Manuel Terapi(OMT) bu yüksek lisans programından uluslararası akademik kongre projesiyle tamamlayarak mezun olan ilk kişidir.

İstanbul’un En İyi Manuel Terapi Merkezi

İstanbul’un en iyi manuel terapi merkezi sıralamasında isminden gerek çalıştığı konsept gerekse yakaladığı üstün terapi başarılarıyla söz ettiren ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bünyesinde çalışan deneyimli fizyoterapistler, uyguladıkları yöntemlerle hastalara yaşam kalitelerinin artırılması konusunda destek olurlar. Kullandıkları yöntemin ağrısız olması ise ayrıca avantajdır. Uygulama öncesi hastanın teşhisinin alanında uzman doktor tarafından konulmuş olması, uygulanacak manuel terapi yöntemini belirler.

İstanbul’un En İyi Manuel Terapisti

İstanbul’un en iyi manuel terapisti arayışları tedavi olmak isteyen herkesin merak ettiği başlıklar içinde. Manuel terapi ile tedavi olmak isteyen kişiler bilmelilerdir ki; bu alanda fizyoterapist ünvanına sahip manuel terapi uzmanları hastalarına başarılı ve iyi bir şekilde hizmet etmek üzere yetişmiş sağlık profesyonelleridir. İlgili terapistiniz hakkında yeterince bilgi sahibiyseniz ve referansları iyiyse kendinizi bu sağlık profesyonellerine güvenle teslim edebilirsiniz.

Manuel Terapi SGK

Manuel terapi sgk ülkemizde devlet güvencesi kapsamında uygulanmamaktadır.

Dünya’da bir çok ülke fizyoterapistlerin uygulama metotlarını, manuel terapi uygulamalarını, güncel ve kanıta dayalı fizik tedavi metotları uygulamalarını devlet güvencesi altında vatandaşlarına sunmaktadır. Uzman fizyoterapistlerce uygulanan fizyoterapiye özgü bu metotlarda ki başarıların artmasıyla birlikte yakın zaman içerisinde ülkemizde de manuel terapi sgk kapsamına alınacak sağlıkta yeni bir çağ atlanacaktır.

Manuel Terapi Fiyatları

Manuel terapi fiyatları bu alanda hizmet eden sağlık profesyonellerinin;

  • Hizmet içeriği,
  • Çalışma tekniği,
  • Manuel terapi’nin hangi konseptle birlikte çalışıldığı vb. Durumlara göre tamamen farklılık göstermektedir.

Manuel terapi seans ücretleri bu yüzden fizyoterapistinizin ve fizyoterapinin konseptine göre değişiklik gösterecektir.

İstanbul En İyi Manuel Terapist

İstanbul en iyi manuel terapist ekibinden yardım alın. Manuel terapi insanların günlük yaşam kalitesini olumsuz etkileyen ağrıların tedavisinde oldukça etkili bir tedavi sunar. Tedavinin başarılı olmasında öncelikli konu, hastaların teşhislerinin uzman doktorlar tarafından konulmuş olmasıdır.

  • Kas iskelet sistemi sıkıntısı yaşayanlar,
  • Bel fıtığı olanlar,
  • Boyun fıtığı olanlar,
  • Siyatik sinir ağrısı olanlar,
  • Omurga problemi olanlar,

ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, İstanbul en iyi manuel terapist kadrosu ile iletişime geçerek ağrısız yöntemlerle hayat konforlarını artırmanın avantajından faydalanabilirler.

Manuel terapi İstanbul için iletişim butonu üzerinden bizleri arayabilir, detaylı sorularınız ve randevu için görüşme sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu günler.

 

Yorum yap

ABS - Bütüncül Bakış ile Fizyoterapi