Skip to main content

Topuk dikeni tabanlık kullanımları ağrısız ve daha hareketli yaşam için mutlak gerekliliktir.

Ayak, insan vücudu açısından oldukça önemli bir organdır. Çünkü ayaklar tüm vücudu gün boyunca üzerinde taşıyan özel bir işleve sahiptir. Bu sebeple de pek çok hastalığa her an açıktırlar. Bu hastalıkların tedavisi her ne kadar ameliyat ile düzelebilir gibi sanılıyor olsa da ameliyatsız da tedavi mümkündür. Kişiye özel tabanlık ürünleri son teknolojiden faydalanarak tasarlanan ürünlerdir. Topuk dikeni başta olmak üzere pek çok ayak rahatsızlığının hızlı bir şekilde iyileşmesine büyük oranda imkan sunar. Bu ürünler ayağa ihtiyaç duyduğu desteği sunarak ayağın üzerindeki yükün hafiflemesine yardımcı olur. Ayakta oluşan ağrıların en aza indirgenmesine yardımcı olur. Her kişinin kendine has bir ayak yapısı bulunur. Bu nedenle de standart bir tabanlık herkese aynı oranda fayda sağlamaz. Fakat kişiye özel ürünler bu durumu ortadan kaldırır. Bu ürünler spor yapmanıza katkı sağladığı gibi olası spor kazalarının da önüne geçer.

Kişiye Özel Tabanlıkların Topuk Dikeni Tedavisinde Kullanımı 

Kişiye özel tabanlıklar pek çok hastalığın iyileşmesine fayda sağlar. Topuk dikeni bu hastalıklar arasında en yaygın olarak görülen ayak rahatsızlığıdır. Topuk dikeni, ayak topuğunda yer alan kemiklerin sivri uçlu olarak gelişmesi ile ayakta ağrı oluşmasıdır. Bu rahatsızlık kendiliğinden ortaya çıkabildiği gibi herhangi bir sağlık sorununa bağlı olarak da gelişebilir. Topuğun hemen altında yada topuğun arkasında ortaya çıkan bu rahatsızlık gündelik yaşamı olumsuz yönde etkiler. Bu rahatsızlık kişiye özel tabanlıklar ile oldukça kolay bir şekilde ayak tedavi edilir. Ayakta oluşan ağrı zaman içerisinde ortadan kalkar. Footbalance tabanlık sahip olduğu esneme özelliği ile ayağı sarar. Çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir. Topuk dikeni oluşan bölgede ki ağrıyı azaltır ve yaşam standartlarını yükseltir. Koku ve neme karşı etkili olması nedeni ile uzun süreli kullanıma uygundur.

Footbalance Kişiye Özel Tabanlık Üretimi Nasıl Yapılır?

Kişiye özel bir tabanlık üretilebilmesi için öncelikle hastanın ayak büyüklüğü ve yapısının detaylı bir şekilde resimlenmesi gerekir. Bu işlem yüksek düzeyde teknolojiden faydalanarak üretilmiş gelişmiş cihazlar aracılığı ile yapılır. Aksi halde yapılacak hatalı yada yanlış ölçümler tedavi sürecini olumsuz yönde etkiler. Ayakta oluşan rahatsızlığın ne olduğu detaylı olarak gözlemlendikten sonra en ideal ayak kalıbı çıkarılır. Bu kalıba uygun tabanlık üretilmeye başlanır. Düzenli bir şekilde kullanım sonucunda tabanlığın ayağa sağladığı fayda gözle görülür şekilde belirginleşir. Kişiye özel olarak tasarlanan bu ürünler farklı kliniklerde uzun süre boyunca tasarlanıp üretilirken ABS Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından hızlı bir şekilde tasarlanarak üretilir. Tüm bu işlemler esnasında ayak sağlığı açısından alanında uzman fizyoterapistlerden destek alınır.

Sizler de hareketli ve ağrısız bir yaşam istiyorsanız topuk dikeni tabanlık kullanımı için ABS Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Merkezi ile iletişime geçebilir, kişiye özel olarak üretilen bu tabanlıklar hakkında kolayca bilgi alabilirsiniz

Yorum yap

ABS - Bütüncül Bakış ile Fizyoterapi