Skip to main content

Dr.Schüssler Tuzları Calcium Sulfuricum, birçok kişinin belki de adını yeni duyduğu Dr.Schüssler tuzlarının bir tanesinin ismidir. Dr.Schüssler Tuzları Calcium Sulfuricum tuzları ülkemizde pek fazla bilinmemekle birlikte özellikle batı dünyasında oldukça yaygın kullanıma sahip 12 farklı doğal mineral tuzundan oluşuyor. Holistik yaklaşım çerçevesinde vücudun ihtiyacı olan minarelerin takviyesi için talep edilen bu tuzların varlığı, ilk defa 1873 yılında Alman Dr.Wilhelm Hendrich schsüssler tarafından keşfedilmiştir. Mineral tuzlar arasında calcium sulfuricum mineral tuzu özellikle yüz bölgesinde görülen sivilceler ve akneler üzerinde belirgin düzelmeler sağlıyor. Yani yüz sağlığı için kullanılan doğal bir mineral denilebilir.

İnsan Vücudu Mineraller Topluluğu

Alman Dr.Wilhelm Hendrich Schüssler yaptığı çalışmalarda insan vücudunun 12 farklı mineralden oluştuğunu keşfetmiş ve bu minerallerin vücuda destek olarak verilmesi halinde daha dirençli bir bünyeye sahip olunabileceğini anlamıştır. Burada unutulmamalıdır ki schüssler tuzları bir destek takviyedir asla ilaç yerine geçmez. Bu bağlamda vücutta zamanla meydana gelen mineral eksilmeleri takviye edildiğinde bu eksikliğin ortaya çıkardığı bir takım rahatsızlıklarla mücadele prensibine dayanan mineral tuz takviyesi popüler bir uygulama. Özellikle İnce bir deriye sahip yüz bölgesinde cilt altında fazla yağ birikmesi veya bakteri birikimi gibi nedenlerden ortaya çıkan sivilce lekeleri ile mücadelede anti enflamatuvar özelliği nedeniyle çok yönlü faydaları bulunan calcium sulfuricum vücutta bulunan iltihabın gerilemesinde önemli rol oynamaktadır. Patolojik vakalarda mutlaka ilgili hekimliğin görüşü alınmalıdır.

Dr. Schüssler Tuzlarının Hangisine İhtiyacınız Olduğu Doku ve Yüz Analizi ile Belirleniyor

Günümüzde popülaritesini hızla arttıran fonksiyonel tıp ve bütüncül terapi yöntemleri arasındaki önemli bir yeri bulunan Dr schsüssler tuzlarının hangisine ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek için yapılan yüz analizi sonucunda ortaya çıkan bulgulara göre belirlenen minerali almanız gerekiyor. Bu analizi yapabilmek için schüssler doku tuzları ve yüz analizi terapisti ünvanına sahip olmak gerekiyor. Vücudumuzda mineral eksilmeleri kendisini renk ve yapısal değişiklikler olarak yüz bölgesinde göstermektedir. Bu bağlamda holistik ve naturopatik tıp içerisinde kullanılan metotlardan biri olan dr schüssler tuzları yüz analizi bizzat bu tuzlarla ilgili gerekli eğitimleri almış kişiler tarafından yapılmaktadır. Dünya da bu tuz ve mineraller sayesinde rahatsızlığına çözüm bulabilmez yüz binlerce insan bulunmaktadır. Schüssler tuzlarının akademik ve bilimsel ıspat çalışmaları devam etmektedir.

Dr.Schüssler Tuzları Calcium Sulfuricum ve Schüssler Mineral Tuzları Akne Lekelerinin Önlenmesinde Yenilikçi Çözümler Sunuyor

Sivilce lekelerinde olduğu gibi aynı işleve sahip akne lekeleri cilt üzerinde hafif kabartılı lekeler olarak kendini gösterir. Bu nedenle sivilcelerde göstermiş olduğu etkiyi akne üzerinde de gösteren calcium sulfuricum mineral tuzu estetik açıdan son derece rahatsız edici bu lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Sivilce oluşumuna engel olması bakımından bu alanda kendine giderek daha fazla yer edinen calcium sulfuricum minerali sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler tarafından oldukça rağbet edilen bir mineraldir. Bu tuz ve minerali kullanmak her hangi bir yan etki oluşturmamakla birlikte her türlü yaştan bireyde ilgili uzman gözetiminde kullanılabiliyor.

Dr.Schüssler Tuzları Calcium Sulfuricum Ne İçin Kullanılır ?

Anti enflamatuvar (iltihaplanma) etkisi ile tüm vücudun ihtiyacı olan calcium sulfuricum hastalıklara karşı daha dirençli olmanın yanı sıra süregelen rahatsızlıkların daha hızlı aşılmasına önemli derecede katkılar sağlamaktadır. Bu noktada önemli bir hatırlatma yapalım. İçeriği her ne kadar doğal ve hiçbir yan etkisi bulunmadığı belirtilmiş olsa da özellikle bazı tuzların vücudun değişen hormonal yapısından dolayı hamileler tarafından kullanılmaması gerekmemektedir. Ayrıca kronik rahatsızlıkları bulunanların schüssler tuzlarını kullanmadan önce mutlaka ilgili uzmana danışmaları ve onay alındığı durumda schüssler tuzları terapistinden destek alınması gerekiyor.

Sağlıklı günler.

One Comment

Leave a Reply