Skip to main content

İnsanoğlu yaşamı boyunca inişli çıkışlı pek çok duygu yaşar ve bu yaşam kalitesinin ölçüsü ancak sağlıklı bir hayat belirler. Dünyada Dr.Schüssler tuzları olarak bilinen fakat ülkemizde yeni bir kavram olan mineral tuzların iyileştirme özellikleri yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yapılan uygulamalara farklı bir boyut kazandırıyor. Tamamen doğal bir içeriğe sahip olan ve toplam 12 farklı çeşidi bulunan bu tuzların her biri farklı rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılıyor. Natrium sulfuricum mineral tuzunun da aralarında bulunduğu mineral tuzlar draje şekline getirilerek kullanıma sunuluyor.

Schüssler Tuzları Nedir ?

İlk defa alman Doktor Willhelm Heinrich Schüssler tarafından keşfedilen insan anatomisi içerisinde 12 adet mineralin varlığı Dr.Schüssleri bu yönde araştırmalara sevk etmiş ve bu vücudumuzda bulunan bu minarelerin desteklenmesi halinde çeşitli rahatsızlıkları çare bulunabileceğini anlamasına yol açmıştır. Bu noktadan hareketle vücudumuzda bulunan mineralleri teker teker toplayan ve bu minerallerin etkilerini gözlemleyen Dr.Schüssler elde ettiği başarı nedeniyle holistik yaklaşım anlayışında kendisine özel bir yer oluşturmuştur. Bizlerde bu holistik yani bütüncül yaklaşım çerçevesinde egzersiz, footbalance ortopedik medikal tabanlık, gtos terapi, psikonöroimmünoloji ve manuel terapi ile birlikte kullanılmasını önemsiyor ve doğru buluyoruz.

Karaciğerin Sağlıklı Olması İçin Natrium Sulfuricum

Bu tuzlar arasında karaciğerin yenilenmesini sağlamaya yardımcı olan natrium sulfuricum mineral tuzunun özel bir yeri bulunuyor. Detoks etkisi ile toksinlerin vücuttan atılması için son derece faydalı çözümler sağlayan natrium sulfuricum minerali Dr Schüssler tuzları içerisinde en fazla rağbet edilen mineral olma özelliğini taşıyor. Karaciğerin fonksiyonlarının bozulması ile ortaya çıkan 300 den fazla hastalık olduğu düşünüldüğünde sağlıklı bir karaciğere sahip olmanın ne kadar hayati bir önem taşıdığı tartışılmaz bir gerçekliktir. Karaciğerin vücudumuzun kendini yenileyebilen tek organı olmasının sağladığı büyük avantajın bu yenilenmeye önemli katkı sağlayan natrium sulfuricum mineral tuzu ile desteklenmesi karaciğer fonksiyon bozukluklarından kaynaklanan tüm sorunlarla baş etmede önemli rol oynamaktadır.

Eksilen bir parçasını bile tekrar oluşturarak tamamlayabilme kabiliyetine sahip karaciğer, vücudumuzun yağ ve protein dengesini sağlayan, vücut ısısını ayarlayan, şeker oranını dengeleyen bir yapıya sahiptir. Hepatosit hücresi gibi mucizevi işlevleri olan hücre üretimi sayesinde kendini tekrar oluşturan karaciğer tüm organlarımızın zararlı maddelerden arınmasını sağlaması ve ortaya çıkabilecek birçok sorunu önceden gidermesi açısından vücudumuzun içerisindeki doktor unvanını fazlasıyla hak ediyor. Kısaca karaciğeriniz kadar sağlıklısınız desek sanırım yanlış olmaz.

Schüssler Tuzları Hangi Hastalıklarda Kullanılır ?

Her birinin farklı görevi nedeniyle sağlıklı bir yaşama sağladığı katkıları ile tamamen doğal bir uygulama olan Dr.Schüssler Mineral tuzları son yıllarda oldukça popüler bir ilave destekleyici olarak kullanılıyor. Schüssler tuzlarının etkilerine yönelik Almanya başta olmak üzere bir çok ülkede akademik ve bilimsel çalışmalar yapılmakta ve kısa sürede yayınlanmaya başlayacaktır. Schüssler tuzları bir çok akut ve kronik durumlarda ilgili uzmanında uygun görmesiyle beraber multidisipliner bakış açısıyla kullanılabilir. Schüssler tuzları hiçbir yan etkisi saptanmamış tamamiyle zararsız doğal bir mineral türüdür. Mutlu bir yaşamı sağlayabilmenin tek yolu olan sağlıklı bir vücuda sahip olmaktır.

Schüssler tuzları terapistinize danışmak ve destek almak için tıklayınız.

Sağlıklı günler.

One Comment

Leave a Reply