Skip to main content

Schüssler Tuzları Yüz Analizi homeopatik metotlarda önemli bir yere sahiptir.

Hücre yenilenmesini sağlamaya yönelik metotlardan mineral tuz terapisi günümüzde Holistik (bütüncül) Tıp alanında yükselişe geçen Naturopatik Tıp metodudur. Özellikle Avrupa’nın birçok ülkesinde uygulanan doku tuz terapisi sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Ülkemizde yeni yaygınlaşan bu terapi çeşidi oldukça az bulunan ve bu alanda eğitimini tamamlamış schüssler tuzları terapistleri tarafından uygulanması gerçekleştiriliyor. Dr.Schüssler Doku Tuzları ve Yüz Analizi Terapistleri bu yöntemi bütüncül bakış içerisinde değerlendirerek ele almaktadırlar. Bu bağlamda giderek ivme kazanan doku tuzları terapisi hayli revaçta bir uygulama olarak terapi metotları içerisinde yerini almıştır. Ülkemizde de bu alanda eğitimini tamamlamış sağlık profesyonelleri tarafından uygulanabilmektedir.

Schüssler Tuzları Destekleyici Bir Terapi Yöntemidir

Schüssler tuzları destekleyici bir terapi yöntemidir. Dr.Schüssler Tuzları İlk olarak 1873 yılında Wilhelm Heinrich Schüssler adındaki bir doktor tarafından yapılan doku testleri ile ortaya çıkmış ve insan vücudunda temelde 12 farklı mineralin bulunduğu anlaşılmıştır. Her biri farklı bir işlev yürüten bu mineraller çeşitli sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu nedenle Dr.Schsüssler terapisi günümüzde kullanılan bütüncül terapiler kapsamında vücutta var olan 12 farklı mineralin eksilmesi nedeniyle ortaya çıkan sorunlarının sağaltım yöntemleri ile desteklenmesinde hastalara ve terapistlere ilham kaynağı olmuştur. Schüssler tuzları tedavi edici bir etkiye sahip değildir. Var olan tedavinizle birlikte destekleyici ve etkiyi arttırıcı olarak kullanılabilir. Başta Almanya olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde bu metot homeopati denilen terapi alanı kapsamında ülke genelinde %85 oranda uygulanmakta ve kullanılmaktadır.

Hangi Mineralin Kullanılacağı Yüz Haritanıza Göre Belirleniyor

Hangi mineralin kullanılacağı yüz haritanıza göre belirleniyor. Dr.Schüssler tuzları 12 mineralden oluşan ayrıştırılmış mineral tuzlardan oluşuyor. Hücrenin işletim fonksiyonlarının düzenlenmesi açısından ihtiyaç duyduğu minerallerin karşılanması ile vücutta meydana gelen deformasyonların önüne geçerek iyileştirilmesini mümkün kılmaktadır. Wilhelm Heinrich Schüssler’e göre insan vücudunda bu tuzların eksilmesi yüz üzerinde farklı özelliklerde belirtiler vermektedir. Bu yüzden öncelikle yapılacak yüz analizi ile vücudunuzun hangi minerale ihtiyaç duyduğunun belirlenmesi gerekiyor. Bunun sebebi zaman içerisinde eksilen maddelerin yüz üzerinde çeşitli algoritmalar ile belirti vermesidir. Bu belirtilerin ışığında sağlıkta bütüncül bakış parolasıyla schüssler tuzları terapi yöntemleri ile kişiye özel doğru mineralin takviyesi ile sorunlar aşılmaktadır. Bu nedenle kişinin yüz analizini yaptırmadan bu mineral takviyelerini kullanmaması gerekiyor. Burada kişinin yüz analizi olmadan tuzları kullanmasının her hangi bir yan etkisi olmamaktadır fakat doğru tespit yapılamayacağı için tuzların olumlu bir katkısınında olmayacağı bilinmelidir.

Schüssler Tuzları Nelerdir ? Schüssler Tuzları’nın Etkileri Nelerdir ?

Schüssler Tuzları Nelerdir ? Schüssler Tuzları’nın Etkileri Nelerdir ?

 • Silicea
 • Natrium Phosphoricum
 • Ferrum Phosporicum
 • Kallium Chloratum
 • Kallium Phasphoricum
 • Magnesium Phosphoricum
 • Kallium Sulfuricum
 • Natrium Chloratum
 • Calcium Culfuricum
 • Calcium Fluoratum
 • Calcium Phoasphoricum
 • Natrium Sulfuricum

Gibi Dr.Schüssler Mineral Tuzları rahatlıkla kullanılmaktadır. Ayrıca kimyasal ürün olmadığı için hiçbir yan etkisi bulunmadığı gibi doku tuzları olarak adlandırılan bu ürün doğal ürün kotexinde yer almaktadır. Ancak burada önemli bir hatırlatmada bulunmakta fayda var. Bu ürünün doğal olması Dr. Schüssler terapistine danışmadan veya önerilmeden kontrolsüz bir şekilde kullanılacağı manasına gelmez. Bu doku tuzlarının kullanımı mutlaka ilgili bir uzman hekim ön görüsü ışığında ilgili schüssler tuzları terapistinin yapacağı yüz analizi neticesinde tavsiye ve önerileri doğrultusunda gerekli görülmesi halinde uygulanmalıdır. Dr.Schüssler Tuzları İle Yüz Analizi desteği almak için bizlerle iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply