Skip to main content

Yanlış basma için ortopedik tabanlık kullanımı vücut anatomisi için büyük önem taşımaktadır. Yanlış ayak basışına sahip bebekler, çocuklar ve yetişkinler için önemli ve gerekli bir durumdur.

Ayakta basış bozuklukları, hareket halindeyken ya da kişinin fiziki yapısında bulunan anomalilere bağlı olarak gerçekleşir. Yük dağılımının eşitsizliğinden kaynaklanan basma bozukluğu, kemik ve eklem deformasyonlarından sonra meydana gelir. Omurgayı doğrudan etkileyip duruş bozuklukları yaratır. Genellikle kalıtsal bir durum olduğu söylenen basma bozukluğu bel, sırt, diz ve kalça gibi belirli bölgeleri ağrılara neden olur. Bilimsel araştırmalar, bireylerin büyük bir kısmının kalıtsal ya da sonradan  basma bozukluğu yaşadığını göstermektedir. 

Ayak Basış Bozukluğunun Zararları

Ayak basış bozukluğunun zararları tüm vücut mekaniğine olabilir.

Ayak basma bozukluğu vücut mekaniğini etkileyen omurga kaynaklı duruş sorunlarına neden olur. Genellikle, genetik olarak ortaya çıktığı düşünülen basış bozukluklara çevresel faktörlere bağlı olarakta oluşabileceği için basış bozukluğu problemi, ebeveynlerin gözetiminde yürüme çağında tespit edilir. Yanlış ayakkabı kullanımı bu problemileri ileri seviyelere taşıyabilir. Bel, sırt, diz ya da kalça gibi bölgelerinde ağrılara neden olan yanlış basma bozukluğu, kişiye özel tabanlıklar sayesinde kolaylıkla tedavi edilir. Footbalance ortopedik tabanlık, hareketlerinizde esnek olmanıza yardımcı olur. Özgür bir şekilde yürüyebilir ya da koşabilirsiniz. Tabanlık, bütüncül bir değerlendirme sonucunda ısı teknolojisi ile fizyoterapistler tarafından üretilir. Tabanlığın yapım aşamaları, kalitesi ve etkinliği ile birlikte fizyoterapistin deneyimi de oldukça önemlidir.   

Ayak Basma Bozuklukları Tedavisi

Ayak basma bozuklukları tedavisi için footbalance kişiye özel medikal ortopedik tabanlıklar büyük önem taşır. aşamasında ortopedik tabanlıklar önem kazanır. Tabii ki ilk control ilgili hekimliğinizce yapılmış olmak kaydıyla uzman fizyoterapistler tarafından %100 kişiye özel olarak tasarlanan Footbalance ortopedik tabanlıkların yapımı 10 dakika içerisinde tamamlanır. 

Footbalance Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık Merkezimizde süreç nasıl ilerler ?

 • Sağ ve sol ayak analizi sonucunda, ısı teknolojisinin desteği tasarlanır. 
 • Tabanlıkların doğal ayak anatomisine uygun olarak ayakkabıların içerisine uyum sağlaması için son kontroller gerçekleştirilir. 
 • Sonrasında, sağlıklı bir şekilde kullanılmaya başlanır. 

Yanlış Basma İçin Ortopedik Tabanlık

Yanlış basma için ortopedik tabanlık, üst düzey gelişmişliğe ve ısı teknolojisine sahip teknoloji ile çözülebilmektedir. Footbalance ortopedik tabanlık yanlış basan ayak yapısının ya da beden ağırlığını ayağa yanlış aktaran vücudunuzun yere doğru ve dengeli bir şekilde basmasına destek olur. Doğru ve gerçek ayak hareketlerine sahip olmanızı sağlar. Ayak basış bozukluğu için tasarlanmış bu kişiye özel ortopedik tabanlık, ayakkabınızın konforuna katkıda bulunur. Kas-iskelet sistemi kaynaklı oluşan rahatsızlıkları önleyici bir etkiye sahiptir.

Footbalance ortopedik tabanlığın avantajları ve diğerlerinden ayıran önemli özelliklerinden bazılarıysa; 

 • Bu ürün anti bakteriyel özel gümüş iyonize kumaşı ile ayak kokması, ayak mantarı ve küflenme gibi olumsuzluklar yaratmamaktadır. 
 • Tabanlığın içerisinde bulunan özel esnek tabanlık çekirdeği kullanıma bağlı bir bozulma oluşmasını önler. 
 • Her ayakkabının tabanlığına uygun olarak imal edilen bu ürün,  babet ve yüksek topuklu ayakkabılar için de özel olarak tasarlanır. 
 • Aktivitelerde koruyucu ve destekleyici olan Footbalance ortopedik tabanlık, zaman içerisinde basma bozukluğunun iyileşmesine yardımcı olur. 
 • Bu ürün ayak basış bozukluğunun tedavisi ile birlikte bacak, parmak ve tırnak gibi ayak bölgesinde oluşan birçok sorunda, iyileşme sürecine yardımcı olur. 

Footbalance ortopedik medikal tabanlıklar ABS Fizyoterapi ile daha fazla anlam kazanıyor. Peki neden ?

Çünkü; ABS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kliniği, 

 • Bireylerin ayak sağlığını vücudun tamamı ile bütünleştirerek diğer merkezler ile farkını net bir şekilde ortaya koyar. 
 • Bedensel bütünlüğün ayak sağlığı ile uyumunu kanıtlar nitelikte hareket eder. 
 • Basma bozukluğunun ortopedik tabanlık ile tedavisinin yanı sıra merkez içerisinde bel ve boyun fıtığı, fibromiyalji, migren ve baş ağrısı ile omurga problemleri ve skolyoz gibi insan yaşamını olumsuz yönde etkileyen birçok rahatsızlığa fizyoterapi yöntemleriyle çözüm sunulur. 
 • Multidisipliner çalışma ilkesiyle bütüncül fizyoterapi konusunda teşhis-tanısı hekim tarafından koyulmuş hasta ya da sağlıklı bireylere sunulabilir hizmetler konusunda Türkiye’nin ilk ve tek merkezidir.

Detaylı bilgi için ve hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere iletişim sekmesini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı yarınlara.

Şimdi yorum yap 1 yorum

Yorum yap

ABS - Bütüncül Bakış ile Fizyoterapi