Ameliyatsız Bir Şekilde Ağrılardan Kurtulmanın Keşfi: Osteopati

İnsan sağlığı her anlamda bütünsel bir yaklaşım ile tedavi edilebilir. Dolayısı ile sağlıklı bir iskelet sistemine sahip olmak vücudun iç organlarının sağlıklı çalışması kadar önemlidir. Osteopatik tıbbın babası olarak kabul edilen Dr. Andrew Taylor Still, savaş sonrası dönemde farmakolojik yetersizliklerin önüne geçmek üzere “osteopati” tedavisini geliştirerek insanlığa fayda sunmayı hedefler. Nitekim günümüzde de geleneksel ve tamamlayıcı tıp formu olarak osteopati, bel ve boyun ağrısı, denge ve duruş bozukluğu, omuz ve kalça eklem problemleri vb. gibi bir çok hastalıkların iyileştirmede kullanılır.

Osteopati ile Ağrılar Tarih Oluyor

Oldukça etkili bir tedavi olan ve sadece osteopati alanında eğitim almış fizyoterapist veya doktor tarafından osteopat ünvanına sahip uzmanlar tarafından uygulanması doğru bulunan bu yöntem, tüm dünyada kronik eklem ağrılarının giderilmesi amacı ile kullanılır. Osteopati tedavisi vücutta oluşan herhangi bir sağlık problemine karşı tüm kas ve iskelet sistemini baz alarak özellikle dolaşım ve sinir sistemi üzerinde meydana gelen sorunları tedavi eder. Özellikle sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri görülen osteopatik terapi yöntemi ile bel ve boyun fıtığı ağrıları çeken hastaların sorunlarına ameliyatsız bir çözüm sağlanmış olunur.

Tedavi osteopati konusunda uzman fizyoterapist veya doktor tarafından yapılmalıdır. Pek çok eklem sorunu yaşayan hasta fizyoterapi ve osteopatik terapi yöntemleri ile hastalığına daha bütüncül yaklaşarak iyileşebilir. Bu nedenle de modern çağda bütüncül fizyoterapi yöntemi pek çok rahatsızlığın iyileşmesi için çok yönlü bir uygulama alanı sunar. Pek çok hastanın ihtiyaç duyduğu holistik fizyoterapi rahatsızlıkların sadece iyileşmesini değil kalıcı olarak modern çağa ayak uydurmayı da beraberinde getirir. Doğru tekniklerle uygulanan manuel tedavi sayesinde rahatsızlığı meydana getiren pek çok kaynak aynı anda araştırılıp ortaya çıkarılmış olur. Fizyoterapinin ulaştığı tüm alanlarda kullanılması uygun görülen osteopati tedavi yöntemi ile ağrıların ana kaynağına ulaşılır.

Omurga disk kaymaları, duruş bozuklukları ve eklem sıkışması gibi sinirsel durumlarda dahi olumlu etkileri ile tüm dünyada kullanılan osteopati, rahatsızlığın kaynağını keşfetmesi nedeni ile önemlidir. Modern bir tedavi yöntemi olarak öne çıkan osteopatik terapi ile ağrının başladığı yerden tüm vücuda hatta iç organlara kadar yayılan geniş ve bütüncül bir masaj yöntemi uygulanır. Haftada bir veya iki seans olarak alınması uygun görülen osteopati tedavisi ile cerrahi işleme gerek kalmadan sorunlardan kurtulunabilir.

Osteopati ile İnsan Vücuduna Bütünsel Yaklaşılıyor

Herhangi bir kesi işlemine gerek kalmadan sadece eller ve doğru bilgi ile ağrı kaynağının keşfedildiği osteopati yöntemi sayesinde tüm dolaşım sistemi ve sinir sistemi üzerinde hakimiyet kurulabilir. Bu nedenle migren hastaları için dahi osteopati mükemmel bir çare olarak görülür. Daha sağlıklı ve ağrısız yaşamayı amaçlayan osteopat fizyoterapistler kişiye uygun manuel terapi yöntemleri sayesinde hastanın yaşam koşullarını iyileştirir. Böylece hastalığın veya rahatsızlığın ortaya çıkardığı ağrılarla uzun vadede baş etme sağlanır.

Özellikle holistik (bütüncül) fizyoterapi dahilinde psikonöroimmünoloji gibi beslenme kaynaklı terapi metotlarınında eklendiği fizyoterapi programında kalıcı ve başarılı iyileşme oranı çok daha anlamlı gelişme gösterir. Genel olarak esnekliğin artmasını ve eklemlerin daha hareketli olarak kendi kendini iyileştirmesi kuralı üzerinden ilerleyen modern yöntem ile vücutta çalışan tüm sistemlerin daha düzenli olması sağlanır. Gerektiğinde sinir sistemine ve kas sistemine uyarılar vererek kendini yenilemesi gerektiği sinyalleri ile doldurulan insan bedenine uygulanan tedavi şekli tamamen bilimsel veriler üzerine kuruludur.

Şayet kronik baş ağrılarını, duruş bozuklukları, boyun ağrısı, kas ağrısı veya iskelet sistemi üzerinde herhangi bir ağrı hissederseniz cerrahi yöntemlerden evvel hekiminizinde uygun görmesi durumunda manuel tedavi yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Uygulanan çeşitli egzersizler yardımı ile kendinizi doğal yollardan iyileştirirken diğer yandan da vücutta stres nedeni ile oluşan gerginliklerden ve depresyondan arınmış olursunuz.bir soru sorun


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi