Fizyoterapide Yeni Yaklaşımlar

İnsan Yaşamının her döneminde hastalıklar ve birtakım rahatsızlıklar son derece normal bir olgudur. Bu rahatsızlıklar içerisinde bazıları fizyoterapist tedavisi gerektiren ve yapılacak olan cerrahi müdahalelerin ardından uygulanması gereken fizik tedavileridir. Örneğin; kaza neticesi yaralanmalar sonucunda ortaya çıkan durumlar bunlar arasında sayılabilir.

Profesyonel bakış açısı ile her geçen gün biraz daha gelişen tıbbi müdahale teknikleri insan yaşam kalitesinin artırılmasına büyük katkı yapmaktadır. Oldukça önemli bir tedavi alanı olan fizik tedavi normal şartlarda gerçekleşen ve hareketleri kısıtlayan adale kas veya iskelet yapısında meydana gelen fonksiyon bozukluklarının giderilmesine yönelik olarak hasarlı bölgelerin hareket kabiliyetinin tekrar kazanılmasını sağlayan tıbbi müdahale esaslarına dayanıyor. Ayrıca anormal durumlarda gelişen komplikasyonlar ile hareket yetisinin kısıtlandığı durumlarda hastanın iyileşme sürecini hızlandırmak, bir takım duyu kayıplarının önüne geçmek ve işlevselliğini tamamen veya kısmen yitirmiş organın tekrar eski durumuna dönmesini sağlamaya yönelik neredeyse tüm tıbbi bölümler tarafından kullanılabilirliği olan bir meslek grubudur.

Bu bağlamda çok çeşitli rahatsızlıkların günümüzde en iyi fizyoterapist yöntemleri ve teknolojik ekipmanlar yardımı ile tedavisi çok daha büyük bir ivme kazanmıştır. Ayrıca son derece yaygın bir alana sahip fizyoterapik yaklaşımlar başta ortopedi olmak üzere hematoloji, pediatrik nöroloji, psikiyatri, göğüs hastalıkları, çocuk hastalıkları, önkoloji, kadın doğum, plastik cerrahi, yanık tedavisi, romatolojik rehabilitasyon ve medikal protez gibi uygulamaların yapıldığı bütün hastalıklarda önemli görevler üstlenir.

“Yüksek moral ve iyileşme umudu tedaviye çok büyük destek sağlar.”

Hastanın moral motivasyon düşüklüğü en iyi fizik tedavide bile tedaviye geç yanıt vermesine neden olur. Bu nedenle hastanın iyileşme umudunu her zaman muhafaza etmesi tedavi sürecine büyük katkı sağlamaktadır. Kısmen veya tamamen hareket kabiliyetini kaybetmiş uzuvları tekrar çalıştırmak ve eski haline gelmesini sağlamak zaman sabır gerektirir. Kliniğimizde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon uygulamaları profesyonel bir şekilde yapılarak hastalarımız tedavi edilmektedir. Sizleri sağlıklı görmek bizim en büyük mutluluğumuzdur ve onur kaynağımızdır. Klinikte yaptığımız başarılı uygulamalarımız.

  • Romatizmal hastalıklarla birlikte gelişen osteoartrit, yumuşak doku romatizmaları ile Fibromiyalji sendromu, boyun, omuz, dirsek, bel ağrıları gibi lokal ağrıların terapisi.
  • Ortopedik fizyoterapi ile fiziksel aktivitelere bağlı gelişen menüsküs artroplasti müdahaleleri ne bağlı komplikasyonlar neticesi meydana gelen doku zedelenmeleri veya çapraz bağ hasarının düzeltilmesine yönelik terapi.
  • Pulmoner rahatsızlıklarla birlikte seyreden astım, kistik fibrozis, multipl skleroz, spinal müsküler atrofi, spinal kord yaralanmaları ve solunum için gerekli kas güçlendirilmesi terapileri.
  • El veya ayaklarda gelişen sinirsel veya tendon hasarı hasarının giderilmesi, eklem hareketlerine işlerlik kazandırılması, 1. ve 2. derecede yanıklardan sonra meydana gelen kasılmalar, kemik fraktürü neticesinde meydana gelen adale ve eklem zayıflıklarının terapisi.
  • Nörolojik rahatsızlıklardan kaynaklanan doku ve his kayıplarının giderilmesi, sinirsel aktivite kayıplarına bağlı konuşma veya yutkunma problemleri, kaybedilen davranış alışkanlıklarının fonksiyonel geri kazanımı.

Gibi birçok rahatsızlık fizyoterapi uzmanımız tarafından en modern cihaz ve uygulama teknikleri ile rahatlıkla tedavi edilebilmektedir. İnternet sitemiz üzerinde bulunan iletişim kanallarından bizlere ulaşarak tüm fizik tedavi gerektiren rahatsızlıklarınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.bir soru sorun


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 

close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi